[an error occurred while processing the directive]

Сергій Кирик: «Депутати, які голосували за виділення земельної ділянки «Будівельнику», не лише пішли на порушення закону, але проігнорували позицію громади»

Одним з найбільш резонансних питань, що були винесені та розглядалися на черговій сесії Тернопільської міської ради 27 листопада 2008 року, було скасування рішення попереднього сесійного засідання про виділення земельної ділянки «Тернопільській фірмі «Будівельник» на вулиці Юності. Винесений депутатом від фракції БЮТ Сергієм Кириком проект скасування рішення прийшло підтримати кілька десятків жителів навколишніх будинків. Питання, зважаючи на особливу гостроту та актуальність, розглядалося першим.

На попередній сесії, 2 жовтня питання було внесено з голосу  представником «Нашої України» Богданом Дригушем і підтримане «нашоукраїнською» більшістю депутатського корпусу рішення № 5/21/77 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,25 га під будівництво багатоквартирного житлового  будинку з вбудованими стоянками для автомобілів за адресою вул. Юності приватному підприємству «Тернопільська фірма «Будівельник». Саме тоді, при голосуванні за виділення ділянки, депутати не зважили на позицію мешканців навколишніх будинків, що виступали категорично проти будівництва, бо хотіли на цьому місці влаштувати козацький гай з встановленням постаменту покровительки козацтва Пресвятої Богородиці. Проте, підтримуючи вище вказаний проект, депутати не лише не зважили на позицію громади (цікаво, як почував себе «націоналіст» Дригуш, коли, внісши проект, практично виступив зрізку майже ста берізок, що ростуть на цьому місці?), окрім того народні обранці не могли не знати, що до проекту рішення є ряд зауважень профільних заступників та управлінь і служб міської ради (юридичне управління, управління містобудівного та архітектурного комплексу, земельний відділ), які прямо вказували,  що проект виноситься з порушенням законодавства України і суперечить статті 124 Земельного кодексу України ( мабуть, коли задіяні великі гроші думка громади та буква закону  окремим депутатам стає  неважлива).


«Депутати, які голосували за виділення земельної ділянки «Будівельнику», не лише пішли на порушення закону, але проігнорували позицію громади, яку мали б відстоювати, —  коментує депутат фракції «Батьківщина» в Тернопільській міській раді Сергій Кирик.  Справа у тім, що люди обурені таким до себе ставленням, як підприємства- забудівника, так і частини депутатського корпусу їх у черговий раз обдурили. До речі «Тернопільська фірма «Будівельник», яку очолює міський чільник «Єдиного Центру», не вперше висуває такі проекти, які на жаль підтримують депутати. На цій же сесії 2 жовтня було узаконено виділення цьому підприємству ще однієї ділянки, на якій уже було збудовано будинок. До нас звернулися мешканці прилеглих будинків, громадських організацій з проханням скасувати це обурливе, незаконне рішення. Проект було поставлено  на поіменне голосування і ми таки домоглися скасування попереднього рішення.»


Ще одним не мало важливим питанням, що було внесено на розгляд депутатів,  представником фракції  БЮТ у міськраді Юрієм Вересюком, проект про визначення єдиним виконавцем послуг з водопостачання та водовідведення КП «Тернопільводоканал». Як пояснив депутат, автор винесеного проекту, він передбачає скасування окремих рішень виконавчого комітету та визначення єдиним виконавцем з надання послуг – водоканал. Справа у тім, що прийняті у травні 2008 року  рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради є відверто дискримінаційними по відношенню до окремих споживачів. Так, під цю категорію потрапили ряд  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та відомчих і приватних ЖЕКів, що змушені напряму укладати договори на постачання води з КП «Тернопільводоканал», а вже потім продавати жителям. У  той же час переважна частина тернополян мають прямі угоди і сплачують за спожиті послуги напряму. В цьому випадку об’єднання співвласників та відомчі ЖЕКи несуть додаткові значні видатки за рахунок подвійного оподаткування, утримання абонентської служби. В результаті рано чи пізно для будинків, які обслуговує ПП «Житло-комфорт», ОСББ «Явір», ТОВ МЖК ІрЛАГА, ТОВ «Добродій», ОСББ Мрія 2006, ОСББ «Моя Оселя Тер» ТОВ ТСББ «Дружба-1» змушені будуть підняти ціну за послуги у 1,5 – 2 рази, що є неприпустимо для жителів нашого міста. Завдяки прийнятим виконкомом рішенням та внаслідок відмови водоканалу заключити договори безпосередньо з жителями уже кілька будинків  (зокрема  Будного, 12, Танавського, 11) на 27 листопада залишилися без води. Та й нелогічно, щоб неліцензійна та незабезпечена технічно організація (ОСББ чи відомчий ЖЕК) постачала воду за якісні і кількісні показники, яка практично несе відповідальність перед мешканцями.


\”Дуже шкода, що не вистачило  двох голосів, аби прийняти цей проект і скасувати по суті дискримінаційне рішення виконавчого комітету, — прокоментував депутат від фракцію БЮТ Юрій Вересюк.\”

[an error occurred while processing the directive]