[an error occurred while processing the directive]

Василь Деревляний у стінах парламенту звернувся до Генпрокурора з приводу бездіяльності прокуратури Тернопільської області

У депутатському запиті народного депутата України Василя Деревляного, який сьогодні 17 травня був озвучений у стінах парламенту, йдеться про бездіяльність прокуратури Тернопільської області щодо запобігання службовим зловживанням голів місцевих державних адміністрацій при розпорядженні землями державної власності, які розташовані за межами населених пунктів. Даний документ адресований Генпрокурору України.

Варто зазначити, що за час двох попередніх та теперішньої вже третьої каденції, народному депутатові Василеві Деревляному вдалося викрити чимало корупційних, незаконних дій місцевих чиновників та можновладців (зокрема голів райдержадмістрацій). Переважна більшість депутатських звернень народного депутата від партії «Батьківщина» були реакцією на звернення громадян – жителів Тернопільської області, що просили правового захисту від несправедливих, а, переважно, абсолютно незаконних дій місцевих чиновників. Для вирішення конфліктних питань, проблем громадян, захисту їх прав та притягнення винних до відповідальності, Василь Деревляний завжди направляв та направляє депутатські звернення до правоохоронних органів Тернопільської області. Нажаль, справедливість в стінах місцевих правозахисних установ не завжди вдається відшукати. Вочевидь, захищаючи порушників та корупціонерів-чиновників, представники (в даному випадку) прокуратури Тернопільської області забули про законність та свої посадові обов’язки.

«Проаналізувавши роботу прокуратури Тернопільської області за період 2010 – 2012 роки щодо запобігання службовим зловживанням голів місцевих державних адміністрацій при розпорядженні землею державної власності, реагування на такі порушення та їх усунення, а також притягнення осіб, винних у їх вчиненні, до встановленої Законом відповідальності, можна констатувати бездіяльність обласної прокуратури у зазначеній сфері правопорушень. При цьому, прокуратура проводила перевірку лише після депутатських звернень або звернень громадян, а керівники райдержадміністрацій, винні у прийнятті незаконних розпоряджень, не притягалися до відповідальності. А також, вже маючи інформацію про непоодинокі такі зловживання та ще й в різних районах області, прокуратурою до сьогоднішнього дня не було вжито заходів направлених на запобігання таким зловживанням голів райдержадміністрацій на території всієї Тернопільської області», – йдеться у депутатському запиті Василя Деревляного.

«Зокрема, лише мною, як народним депутатом України було направлено депутатські звернення і запити щодо зловживань із землею державної власності голів таких районних державних адміністрацій: Тернопільської – Болєщука В.М. (2010 рік), Зборівської – Ментуха Ф.А, Лановецької – Морозюка В.М., Кременецької – Михальчука І.Б., Підволочиської – Сума В.Б., Бучацької – Пастуха Т.Т. (2011 рік)», – говориться у документі.

Згідно тексту звернення, у листопаді, грудні 2012 року головою Монастириської райдержадміністрації Біликом І.П. було роздано понад 800 га землі. Пізніше, у лютому цього року, він видав розпорядження про втрату чинності тих розпоряджень, якими було надано ці земельні ділянки.

«На сьогоднішній день, як мені відомо, виділення земель здійснюється й іншими головами райдержадмніністрацій у інших районах області. У багатьох випадках таке виділення землі відбувається на користь родичів, що є корупційним правопорушенням. І така практика «відміни розпоряджень» мала місце в діяльності й інших керівників місцевих державних адміністрацій, або ж, як у випадку Болєщука В.М., деякі розпорядження скасовувалися головою облдержадміністрації. Проте, за незаконні розпорядження голови районних державних адміністрацій не понесли покарання», – обурюється у своєму зверненні до Генпрокуратури народний депутат.

На переконання Василя Деревляного, зазначене свідчить, що прокуратура Тернопільської області не відреагували належним чином на зловживання голів райдержадміністрацій, не дала відповідної правової оцінки їхнім діям та ролі у схемах незаконного розпоряджання державною землею, і, як наслідок, до відповідальності їх не притягнула. Не говорячи вже про те, що відповідно до ст. 29 Закону України «Про прокуратуру» одним із завдань прокурорського нагляду є здійснення заходів щодо запобігання правопорушенням.

«Враховуючи масовість і неодноразовість таких правопорушень з боку голів райдержадміністрацій області, зрозуміло, що заходи, направлені на запобігання таким зловживанням, прокуратурою області не вживалися. Таким чином, спостерігаємо абсолютну бездіяльність прокуратури Тернопільської області щодо запобігання службовим зловживанням голів місцевих державних адміністрацій області при розпорядженні землями державної власності», – констатує документ.

Враховуючи наведене, народний депутат Василь Деревляний звернувся з вимогою до Генпрокурора, згідно чинного законодавства України, вжити заходів до працівників прокуратури Тернопільської області у зв’язку із неналежним виконання ними своїх обов’язків щодо запобігання службовим зловживанням голів місцевих державних адміністрацій області при розпорядженні землями державної власності, які розташовані за межами населених пунктів.

«Про результати розгляду запиту прошу повідомити мене у порядку і в терміни встановлені ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», – резюмує депутатський запит.

[an error occurred while processing the directive]