[an error occurred while processing the directive]

Президент Німеччини закликає Януковича негайно звільнити Юлію Тимошенко

Президент Німеччини Йоахім Ґаук закликає Президента України Віктора Януковича не тягнути час і звільнити лідера опозиції Юлію Тимошенко і відкрити шлях для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомив DW його речник.

За його словами, центральним питанням переговорів президентів України і Німеччини у Кракові ( Польща)  стало звільнення Юлії Тимошенко. У Берліні закликають Віктора Януковича не тягнути час.

Німецький Президент вимагатиме від Віктора Януковича звільнення Юлії Тимошенко і очікує на \”відкриту розмову\” щодо угоди про асоціацію з ЄС.

\”Федеральний президент у Кракові наполегливо наголошуватиме, що чим довше щодо Юлії Тимошенко немає чіткого рішення, тим більша загроза нависає над підписанням угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі\”, – сказав DW речник президента Німеччини.

За його словами, для президента Ґаука розв’язання цієї проблеми є барометром того, наскільки серйозними і вартими довіри є зусилля адміністрації Януковича з розвитку демократії та правової держави. При цьому в канцелярії німецького президента зазначають, що йдеться не лише про долю Юлії Тимошенко, а про питання правової держави, дотримання прав людини і демократичних стандартів в Україні загалом.

\”В усіх цих сферах на сьогодні Україна не відповідає необхідним стандартам\”, – зазначають у Берліні.

Як відомо, у понеділок, 7 жовтня, у Кракові президенти Польщі, Німеччини та Італії на зустрічі з українським колегою обговорювали перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Ініціатором зустрічі став польський президент Броніслав Коморовський, який напередодні запропонував Віктору Януковичу долучитися до раніше запланованих переговорів з президентами Німеччини та Італії Йоахімом Ґауком і Джорджіо Наполітано.

У Відомстві федерального президента DW повідомили, що Йоахім Ґаук поділяє позицію уряду, який готовий підписати угоду про асоціацію з Україною, якщо буде виконано висунуті Євросоюзом умови.

\”На даний момент вони не виконані\”, – наголосили у відомстві президента Німеччини.

Крім питання вибіркового правосуддя, йдеться також про необхідність ухвалення закону про прокуратуру, а також виборче законодавство. У Берліні зазначають, що важливим для європейської інтеграції є не лише ухвалення законів, а й подальше їхнє виконання, за яким німецький уряд пильно стежитиме.

http://byut.com.ua

[an error occurred while processing the directive]