[an error occurred while processing the directive]

Земля повинна належати селянам, – Сергій Євтушок

Відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні на тих умовах, які пропонує нинішня влада, є неприпустимим.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час «Великого ефіру зі Світланою Орловською» на телеканалі «NewsOne».

«Перш ніж відкривати земельний ринок, необхідно провести інвентаризацію сільськогосподарських земель в Україні. Для цього необхідно згуртуватися та провести фундаментальну роботу всім: і місцевим органам влади, і Держкомзему. Лише після цього можна дозволити продаж сільськогосподарських земель, але винятково за ринковою ціною! При цьому, не один одному, як це сьогодні пропонує прем’єр-міністр Гройсман, а державі, де буде створено земельний банк, чи інший орган, що регулюватиме цей процес», – зауважив парламентар.

Євтушок зазначив, що нинішня влада навмисно створює умови, за яких олігархи та власники агрохолдингів, інтереси яких вони лобіюють, зможуть скупити сільськогосподарські паї у доведених до зубожіння селян.

«Якщо ми дозволимо продати українську землю і латифундисти скуплять її за безцінь у селян, які сьогодні опинилися за межею бідності через непослідовність політики уряду, то це буде катастрофа», – вважає народний депутат.

Сергій Євтушок зауважив, що зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та відкриття ринку землі в Україні є одним із зобов’язань, які взяли на себе українські президент, прем’єр-міністр та глава Нацбанку, підписуючи Меморандум МВФ, і про це неодноразово попереджала партія «Батьківщина».

Але при цьому полтик наголосив, що продаж української землі водночас з підвищенням пенсійного віку та встановленням так званої абонплати за газ – це не вимоги міжнародних партнерів, а шлях, який свідомо обрала українська влада.

«Єдина вимога МВФ – збалансований державний бюджет. Українська влада сама обрала, як цього досягти, і взяла на себе зобов’язання, в яких чітко простежується лобістська складова не на користь громадян, а в інтересах відповідних олігархічних груп, які знаходяться у домовленостях з теперішніми керівниками держави. Нинішня влада погрузла у корупційних скандалах і не може гарантувати міжнародним партнерам, що ці величезні кошти, які направляються для оздоровлення української економіки, не будуть перенаправлені на афільовані до влади підприємства і вкотре вкрадені», – зазначив представник фракції «Батьківщина».

Сергій Євтушок переконаний, що не таким шляхом має рухатись Україна.

«Земля повинна залишитись українською, належати селянам, а не олігархам, які прийдуть і за безцінь скуплять у збіднілих людей їх найдорожчий скарб, а потім ще й запряжуть українців в ярмо, змусивши за копійки працювати на їх же землі», – підсумував він.

[an error occurred while processing the directive]