[an error occurred while processing the directive]

Іван Крулько: Рецепт перевірки соціологічних досліджень

Соціологія буває різною. І чим ближче до президентських та парламентських виборів, тим частіше ми у цьому переконуємось. Прикро, та часто там, де мала б працювати формула та наука, спрацьовують гроші, коли малюють дуті рейтинги, аби видати бажане за дійсне.

Для прикладу останні соціологічні дослідження щодо рейтингів партій.

За даними компанії GfK Ukraine, яка проводила соцопитування у жовтні на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI, США), якби парламентські вибори проводились наступної неділі, то за партію “Батьківщина” свої б голоси віддали 12%, БПП – 7%.

Натомість Центр Разумкова, який теж проводив соцопитування у жовтні, видає кардинально інший результат партійних уподобань: за БПП – 13,6%, за “Батьківщину” – 10%.

Схожі жовтневі результати й у компанії SOCIS, яка виводить у лідери БПП (10,3%) і “Батьківщину” (8,5%).

Але виникають логічні запитання: чому такі кардинально різні результати видають соціологи і кому вірити? Міжнародному Республіканському Інституту (IRI), чи Центру Разумкова і SOCIS, які по суті працюють як одне ціле і робили опитування під місцеві вибори 29 жовтня на замовлення Банкової.

Висновки робіть самі…

Але факти вперта річ. Зверніть увагу на те, наскільки опитування Міжнародного Республіканського інституту корелюються із тими результатами, які партії отримали під час останніх місцевих виборів у 201 ОТГ 29 жовтня.

Як опитування, так і результати виборів показують 5% розрив між партіями.

За даними ЦВК, на виборах 29 жовтня від “Батьківщини” обрано 912 депутатів. Це 20,4% від усіх обраних депутатів, або 27,4% від депутатів, висунутих політичними партіями (без самовисуванців).

Результат БПП – на 244 мандати, або на понад 5% голосів менше.

Від партії влади обрано 668 депутатів, або 14,98% від усіх депутатів. Більше того, у деяких ОТГ і навіть у цілих областях 29 жовтня виборці не довірили депутатство жодному (!) представнику БПП.

Як бачимо соціологія шкутильгає, коли замовник Банкова.

[an error occurred while processing the directive]