• 17 Вересня, 2021

Юлія Тимошенко: Дипломатія – це ключ до миру та спокою українців

Нагнітання та загрозлива ситуація на Сході України – це результат неефективної дипломатичної роботи. Тому зараз головне завдання президента – провести професійні перемовини на найвищому рівні лідерів світових держав.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Ми мусимо спиратися на ефективні дипломатичні переговори, на підтримку й допомогу інших держав, а також на міжнародні документи, підписані з Україною, які гарантували нам недоторканність кордонів. Йдеться про Будапештський меморандум, під яким стоять підписи Сполучених Штатів Америки, Великобританії, Франції, потім долучився Китай і РФ. Треба займати серйозну державницьку дипломатичну позицію, щоб ці зобов’язання перед нами виконали. Країна мусить повернути собі гідність і силу», – переконана Юлія Тимошенко.

Вона вважає абсурдною ситуацію, коли весь світ говорить про наявність військової загрози на Донбасі, а у парламенті збираються чергові та позачергові засідання, під час яких ухвалюються рішення, що суперечать національним інтересам України.

«Якщо у нас така напружена ситуація, то позачергову сесію Верховної Ради треба було би проводити спільно з президентом, урядом, міністерством оборони та РНБО. Ми б мали розглядати питання, як посилити армію, як виділити додаткові фінанси й організаційні ресурси для захисту наших кордонів. Натомість під час локдауну у парламенті розглядаються законопроєкти про розпродаж сільськогосподарської землі та зняття мораторію на продаж стратегічної власності. Все, що суперечить національним інтересам України», – обурилася лідер «Батьківщини».

Такими діями, вважає Юлія Тимошенко, владна команда протягує рішення, які перетворюють Україну в ресурсний додаток.

«Наша команда переконана, що президенту варто звернутися до нації та чесно сказати, які є реальні загрози і що робить державна влада, щоб їм протистояти. І найголовніше – треба негайно посилювати армію та докорінно поміняти команду переговорників, яка на глобальному рівні веде перемовини  щодо миру на Донбасі. Тому що зараз ми бачимо наслідки проваленої дипломатії», – резюмувала Голова партії «Батьківщина».

Попередня

Іван Крулько: Щоб наповнити держбюджет, достатньо перевірити НАК «Нафтогаз», зупинити «скрутки» з ПДВ і контрабанду

Наступна

Сергій Євтушок: Розпродаж землі під час війни – це зрада національних інтересів