• 17 Вересня, 2021

Юлія Тимошенко: Референдум зупинить земельну аферу влади і поверне землю українцям

Розпродаж української сільськогосподарської землі проводиться проти волі народу. Тому команда «Батьківщини» разом з небайдужими українцями розпочали процес проведення референдуму за народною ініціативою – щоб зупинити земельну аферу влади і повернути землю людям.

Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час брифінгу за результатами засідання Погоджувальної ради.

«Вже другий сесійний тиждень парламент збирає всіх депутатів, щоб продовжити крадіжку української сільськогосподарської землі, вносячи зміни до Земельного кодексу, якими знімаються будь-які обмеження на її розпродаж. Владна команда в ручному режимі протягує закони, які дозволяють нівечити українську землю. По суті по всій Україні розпочався великий процес рейдерського захоплення землі», – повідомила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» розповіла про злочинну схему, жертвами якої стали 425 власників паїв на Київщині. Селяни об’єдналися в кооператив «Новоселицький», закупили техніку і господарювали на землі. Але зароблені ними гроші й навіть зерно з зерносховищ відібрали рейдери, які зареєстрували через «чорного реєстратора» компанію з аналогічною назвою і оформили всі паї й активи на себе.

«За цією злочинною компанією стоїть голова аграрного комітету Верховної Ради Микола Сольський, який в парламенті проштовхує закони про розпродаж землі, і його спільники. З’ясувалося, що по всій країні рейдери полюють на селянські кооперативи. Таким чином у людей лише ця група зараз забирає щонайменше 300 тисяч гектарів землі. Тому ці «ділки» чекають, коли з 1 липня почне діяти закон про розпродаж землі, щоб за корупційні кошти викупити цю землю в свою власність», – пояснила Юлія Тимошенко.

Вона також зазначила, що Міністерство юстиції за зверненням обманутих власників паїв, розглянувши всі обставини справи, анулювало  дії «чорного реєстратора», однак зараз у Господарському суді м. Києва розглядається справа про скасування рішення Мін’юсту на користь рейдерів. Команда «Батьківщини» уважно стежить за ситуацією і докладе всіх зусиль для поновлення справедливості.

«Ось так живе і так рейдерить всю країну чинна влада. Тому зрозуміло, чому вони протягують закон про продаж землі. Однак наша команда внесе постанову про звільнення Сольського з посади голови аграрного комітету. Ми звернемось до президента і Кабміну з цього питання і таким чином перевіримо –  якщо  вони не будуть реагувати, це означатиме, що вони спільники в цій справі. Також ми зареєструємо постанову про створення ТСК, яка почне розбиратися з усім рейдерством по країні. Ми будемо разом з людьми боротися і не залишимо без уваги ані рейдерські захоплення, ані  інші злочини проти українців», – запевнила лідер «Батьківщини».

Попередня

Тернопільська «Батьківщина» взяла участь у мітингу-реквіємі з нагоди річниці Чорнобильської трагедії

Наступна

Іван Крулько: Зупинити обезземелення українців може лише всеукраїнський референдум