• 5 Серпня, 2021

Іван Крулько: Зупинити обезземелення українців може лише всеукраїнський референдум

«Батьківщина» наголошує, що сільськогосподарську землю не можна продавати під час війни, за такої геополітичної ситуації, за продовольчої й економічної кризи і такого рівня бідності й безробіття в Україні, беззахисності і безгрошів’я українських фермерів.

На цьому наголосив заступник голови партії Батьківщина Іван Крулько в коментарі «Апостроф ТВ».

«З 1 липня має запрацювати ринок землі, і українські фермери, які роками обробляли землю, змушені будуть її або викупати, а грошей у них на це немає, або комусь віддати за безцінь. І ми опинимось у ситуації, коли ті, хто мали б обробляти землю і давати найбільший валовий внутрішній продукт для країни, опиняться без землі», – зауважив Іван Крулько.

«Коли Юлія Тимошенко каже, що українці стануть наймитами на власній землі, то це не перебільшення. Міжнародні корпорації готові вже зараз скуповувати українську землю через різні схеми і механізми. Зокрема, через застави у банках, рейдерство, купівлю корпоративних прав тощо», – продовжив народний депутат.

На думку парламентарія, зупинити запуск ринку землі в Україні і обезземелення українців може лише всеукраїнський референдум, організацію якого розпочала «Батьківщина» разом із людьми.

«22 травня Батьківщина планує зібрати у Києві ініціативну групу в офлайн-режимі. Зробити це раніше неможливо, бо Київ у червоній зоні. Щойно ініціативна група збере 4,5 мільйони підписів, можна буде домагатись у ЦВК виконання норми закону із призначення всеукраїнського референдуму», – повідомив Іван Крулько.

«Ми чудово розуміємо, що 1 липня настане швидше, ніж ми зможемо провести референдум. Але референдум потрібен! Бо якщо люди на референдумі скажуть «ні» розпродажу землі, то всі земельні закони будуть визнані нікчемними, а реформа не встигне набути великих масштабів», – резюмував заступник голови партії.

Попередня

Юлія Тимошенко: Референдум зупинить земельну аферу влади і поверне землю українцям

Наступна

Юлія Тимошенко: Влада чинить спротив проведенню референдуму, але нас не зупинити