• 5 Серпня, 2021

Іван Крулько: Не можна під час кризи, війни та пандемії продавати землю

Розкрадання сільськогосподарських земель на Закарпатті – це непоодинокий випадок, від цих схем потерпає вся Україна. Чиновники регіональних підрозділів Держгеокадастру під «прикриттям» центрального керівництва відчужують сільськогосподарські землі державної власності. Саме тому «Батьківщина» категорично проти запуску ринку землі і виступає за проведення референдуму.

Так заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько прокоментував на своїй Фейсбук-сторінці викриту СБУ схему розкрадання держземель за участі керівництва Держгеокадастру у Закарпатській області.

Новопризначений виконуючий обов’язки голови Закарпатської «Батьківщини» зазначив, що «ділки» виділяли з державної у приватну власність земельні ділянки сільгосппризначення поблизу Ужгорода, а до Державного земельного кадастру вносили інші дані. Відтак, замовники отримували землі з лісовими угіддями під виглядом сільськогосподарських земельних ділянок.

«Якщо ринок землі буде відкритий 1 липня 2021 року, як це планує нинішня влада, то сотні тисяч гектарів незаконно відчужених земель через «ділків» будуть продані – і вже ніхто ніколи не зможе повернути їх назад у державну власність. Більше того, із запуском ринку землі «ділки» почнуть «віджимати» через різні схеми, ними ж створеними, вже не державну, а людську землю!» – застеріг народний депутат.

На його думку, Україна не готова до відкриття ринку землі ні технічно, ні законодавчо, ні організаційно, ні фінансово.

«За три місяці до відкриття так званого «ринку землі», замість чітких правил і запобіжників «дикого» ринку, ми бачимо зловживання, законодавчий хаос і правові шпарини у земельних законах. Так Україна ризикує повторити досвід приватизації 90-х років, але із землею, коли народ опинився біля розбитого корита, а великий капітал і «ділки» ще більше розбагатіли», – написав Іван Крулько.

Позиція команди «Батьківщини», за його словами, непохитна: референдум – це єдиний шлях, щоб захистити землю і майбутнє України.

«Земельне питання має пройти широке громадське обговорення і бути вирішене на референдумі. Бо земля – це не тільки бізнес, це насамперед, люди, які на ній проживають, це те, як житимуть наші майбутні покоління і Україна», – наголосив політик.

Попередня

Юлія Тимошенко: Першим на референдум буде винесене питання захисту землі

Наступна

У Підгаєцькій громаді навели порядок до Великодня