• 5 Серпня, 2021

Іван Крулько: Питання продажу землі має вирішуватись тільки на референдумі

Українці повинні мати можливість висловити свою думку на всеукраїнському референдумі щодо такого стратегічного питання як розпродаж української землі сільгосппризначення.

На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько під час круглого столу, присвяченого земельній реформі, що відбувся в Мукачеві за участі фермерів, науковців, юристів, депутатів Закарпатської облради, голів ОТГ.

«Не може бути ситуації, коли ухвалюються закони з такого стратегічного питання як земля і навіть не питають думки людей щодо цього. Тим паче після неодноразових заяв президента, що він питатиме думку людей з кожного важливого для держави питання», – нагадав Іван Крулько.

За словами парламентарія, введення ринку сільгоспземлі має відбуватися обережно і виважено. Особливо – під час війни, кризи та пандемії. Не можна повторити досвід Литви, Латвії чи інших держав, коли ринок землі запускався без запобіжників, бо йдеться насамперед про те, яким буде майбутнє українців та України.

«Земля – це унікальне надбання, яке треба берегти і передати у належному стані наступним поколінням, а не віддавати на безконтрольне використання іноземцям, бо від цього залежить майбутнє Української держави», – підкреслив він.

Іван Крулько навів приклад Литви і Латвії, де дозволили безконтрольний продаж землі для товарного виробництва. Як наслідок, її скупили багатші іноземці, бо свої фермери не мали грошей і тепер змушені орендувати її, аби виростити урожай на своїй землі.

«Уявіть тепер, що українці будуть орендувати землю в іноземців, щоб виростити зерно, – продовжив він. – І це цілком ймовірний сценарій, якщо не буде проведено референдуму. Фактично зараз готується масштабне обезземелення українців».

Народний депутат переконаний, що час ініціювати проведення референдуму, зважаючи на всі ризики, досвід інших країн із обезземелення, на наявність статті 13 Конституції, яка передбачає, що земля – власність українського народу.

«Батьківщина» ініціює такий референдум. 22 травня у Києві збереться ініціативна група з понад 12 тисяч громадян, які приїдуть з усіх куточків України. Ми розуміємо, що нам будуть ставити палки в колеса, але ми до цього готові. Ми – єдина команда, що твердо і одностайно стоїть на позиції захисту українського села та українського фермера. Зокрема, земельний законопроєкт Юлії Тимошенко передбачає, що люди повинні мати змогу продати свої паї державі за фіксованою ціною, що сформувалась на ринку ЄС, а держава зможе здавати їх у довгострокову оренду першочергово фермерським господарствам, які засновані громадянами України», – проінформував Іван Крулько.

За підсумками круглого столу патріотичні сили, громадськість і фермери Закарпаття схвалили проєкт звернення до української влади – Кабінету міністрів, президента, парламенту – стосовно необхідності проведення референдуму з питань продажу землі.

Попередня

Юлія Тимошенко звернулася до США із закликом допомогти Україні у боротьбі з COVID-19

Наступна

Слава та шана героям, які в усі часи захищали Україну!