• 24 Травня, 2022

Іван Крулько: Збільшення податків призведе до зменшення доходів бюджету

Законопроєкт №5600, який передбачає зростання доходів держбюджету за рахунок збільшення податків на 30 мільярдів гривень і який критично оцінений бізнесом, асоціаціями і «Батьківщиною», призведе до зворотного ефекту – до зменшення доходів.

Такий прогноз зробив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Бюджетного комітету, народний депутат Іван Крулько під час ефіру на «Прямому каналі».

«З кого будуть брати податки? З бізнесу! Бізнес ще не оклигав від ковіду, і ми розуміємо, в яку осінь входимо з точки зору можливих локдаунів, про що постійно лякає уряд, і збільшення тарифів. Замість того, щоб дати змогу бізнесу легше пройти цей складний період, ухвалюються законопроєкти, які, навпаки, обкладають бізнес додатковим тягарем. Це означає, що когось із працівників доведеться звільняти, скорочуватимуться робочі місця, а це потребуватиме нових соціальних виплат з бюджету», – зауважив Іван Крулько.

«Насправді у разі ухвалення законопроєкту №5600 до держбюджету надійде ще менше коштів. Бізнес або припинить платити податки, або закриється, бо не зможе вистояти. Податковий тягар треба знижувати, а не збільшувати», – переконаний народний депутат.

Крім того, він уточнив, що закладання доходів від збільшення податків згідно з законопроєктом №5600, який навіть не прийнятий і не підписаний президентом, є порушенням бюджетного законодавства.

«Але «слуги народу» вважають, що можуть собі все дозволити, бо вони більшість і будь-що проголосують», – додав Іван Крулько.

За його словами, у народних депутатів буде 10 днів, щоб подавати правки до держбюджету-2022.

«Батьківщина» вже готує поправки щодо доходів і витрат. Ми покажемо, де знайти кошти у державі без збільшення податкового тиску на людей і бізнес та на які цілі їх витратити. Найперше – пропонуватимемо підвищення соцстандартів, щоб пенсії дорівнювали хоча б фактичному прожитковому мінімуму, а не тому, що затверджений урядом, збільшення субсидій і здешевлення газу для населення. Розуміємо, що, як правило, між першим і другим читанням кардинальних змін бюджету не відбувається і, швидше за все, буде ухвалюватися рамка, задана монобільшістю. Але зробимо все від нас залежне, щоб досягти кардинальних змін. Торік нам, наприклад, вдалось домогтися створення спеціального ковідного фонду, завдяки якому збільшилась зарплата медикам, і нині відбувається безкоштовна вакцинація населення», – уточнив заступник голови партії «Батьківщина».

Попередня

Юлія Тимошенко назвала три кроки для розв’язання тарифної кризи

Наступна

Активістка партії “Батьківщина” Ольга Колос спонсорувала футбольну форму Підгаєцькій юнацькій команді