• 24 Травня, 2022

Іван Крулько: Мінімальна пенсія має бути не менше фактичного прожиткового мінімуму

Влада має нараховувати пенсії, спираючись на фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних осіб, щоб пенсіонери могли задовольнити свої базові потреби, а не голодувати.

На цьому наголосив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Україна 24».

За словами парламентарія, за підрахунками Держстату, фактичний прожитковий мінімум у цінах на кінець жовтня для працездатних осіб становить 4389 гривень, для непрацездатних – 3708 гривень, за які людина мала б забезпечити свої мінімальні потреби протягом 30 днів. А прожитковий мінімум, затверджений владою, від якого вираховується розмір пенсії, наполовину менше фактичного прожиткового мінімуму.

«Вибачте, але коли мінімальна пенсія зараз становить 1934 гривні, а фактичний прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність – 3708 гривень, то це значить, що людині дають пенсію, якої, за висновками самої держави, вистачає на півмісяця. А що їй робити решту півмісяця? З голоду помирати? Спочатку забезпечте мінімальну базову потребу людини, щоб вона себе гідно почувала і не голодувала, а тоді говоріть про все інше – інфраструктуру, авіабудування, аеропорти…» – зазначив Іван Крулько.

Він нагадав, що «Батьківщина» під час ухвалення бюджету на 2022 рік вимагала від влади виконання норми закону, за яким мінімальна пенсія мала дорівнювати фактичному розміру прожиткового мінімуму, та забезпечення справедливих соціальних стандартів.

«Кошти у Держбюджеті є – і їх треба було на ці потреби у першу чергу спрямувати. І це, до речі, сприяло б розвитку малого й середнього бізнесу. Бо куди люди понесуть кошти? До малого підприємця, в якого щось куплять», – резюмував заступник Голови партії.

Попередня

Депутати-«батьківщинівці» Тернопільської обласної ради прозвітували про проведену роботу

Наступна

Вадим Івченко: Влада не розуміє ризиків подвійного громадянства та електронних виборів