• 25 Травня, 2022

Григорій Немиря: Зовнішня та безпекова політика починаються вдома

Заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря наголосив, що не можна мати ефективну зовнішню та безпекову політику без міцного фундаменту всередині країни.

Про це він заявив під час круглого столу Київського Безпекового Форуму «Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави».

«Наша зовнішня політика має бути набагато більше, ніж про відносини з іншими, а перш за все про національні інтереси, які Україна хоче і може захисти, реалізувати», – сказав Григорій Немиря. – Ми маємо пам’ятати, що зовнішня політика починається вдома. Безпекова політика починається вдома. Не можна мати ефективну зовнішню і безпекову політику без міцного фундаменту всередині країни».

За його словами, «мир з позиції сили – це формула, яка працює не лише для таких країн, як Америка часів Рональда Рейгана. Це має бути й нашою українською формулою. Але ця Сила має народитися перш за все всередині країни.

«Справжнє об‘єднання, справжня солідарність – це не лише про те, що треба робити, а і про те, що не треба робити. Наприклад, не треба кожного разу намагатися вдягнути на себе корону лідера опозиції. Не треба пересмикувати й приписувати собі все добре, а іншим – все погане», – підкреслив Григорій Немиря.

«Об’єднання і солідарність мають бути на користь всіх. Справжній патріотизм об’єднує, а не розколює. Він зміцнює, а не послаблює. Він не має мати нічого спільного з ксенофобією та екстремізмом», – додав політик.

Він також нагадав, що партія «Батьківщина» з самого початку пропонувала і пропонує конкретні й чіткі дії, проєкти законів задля соціального захисту, енергетичної безпеки, ліквідації бідності та створення робочих місць.

«Наша позиція конструктивна і нам не по дорозі з тим, хто хоче зробити погане, бо так буде краще для рейтингу. Рейтинги важливі, але незалежність територіальна цілісність і суверенітет України – набагато важливіші», – зазначив він.

«Треба зробити все, щоб зміцнити парламент і парламентаризм. Сильний парламент – це парламенту який не є «сферою впливу» якоїсь окремої партії, або якоїсь окремої вулиці. Сильний спільний парламент як найвищий представницький орган  має бути виключно «сферою впливу» усього українського народу», – резюмував Григорій Немиря.

За словами Григорія Немирі, «історія вчить, що в часи великих загроз, таких як загроза великої війни, створюють уряди національної єдності. В часи великих загроз, таких як загроза великої війни, потрібні не слова заради слів, а швидкі та скоординовані дії».

Круглий стіл, ініційований Київським Безпековим Форумом, непартійною і неурядовою платформою, з метою запропонувати суспільству формат діалогу для публічного обговорення небезпек зовнішнього і внутрішнього становища України. У ньому брали участь лідери парламентських фракцій, позапарламентських сил, відомі громадські діячі та провідні експерти. Круглий стіл відбувся в День Соборності України, 22 січня 2022 року.

Попередня

«Батьківщина» Тернопільщини звернулася до керівників місцевої влади надати інформацію щодо роботи підприємств області

Наступна

Юлія Тимошенко: Для порятунку України потрібно створити уряд Національної єдності