• 29 Листопада, 2021

Заява Блоку Юлії Тимошенко

БЛОК ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

ЗАЯВА


 Сьогодні Блок Юлії Тимошенко досяг суттєвих перемог, примусивши владну більшість проголосувати за закон про парламентську опозицію, про позбавлення зрадників депутатських мандатів та запровадження жорстких прозорих процедур щодо недопущення корупційних схем розподілу землі.


 Голосування за подолання вето на Закон про Кабінет міністрів та інші закони Блок Юлії Тимошенко вважає необхідним і позитивним для країни, добре усвідомлюючи, що зняття політичної напруги між гілками влади, з якою жило суспільство вже півроку, вимагало невідкладного і вольового  кроку.


 Протягом останнього часу країні жила у стані перманентної політичної ескалації конфлікту між Секретаріатом Президента і Кабінетом міністрів, за якої ані глава країни, ані прем’єр не мали  часу і можливостей виконувати свої безпосередні завдання, пов’язані з життєдіяльністю держави. Кожен випуск телевізійних новин розпочинався топ-новиною про те, скільки і яких повноважень у результаті політичних воєн, маневрів, придворних інтриг зумів відвоювати собі Янукович у Президента, і, у свою чергу,  скільки ставлеників «Нашої України» зумів зберегти на посадах в уряді Януковича Віктор Ющенко.


 Замість пунктуальної і чіткої роботи на підвищення міжнародного  авторитету країни, її імідж плюндрувався бійками під дверима уряду, взаємними обвинуваченнями і претензіями, дрібними помстами на зразок вказівок не перекривати рух для проїзду кортежів, відмінами закордонних візитів і взаємовиключними заявами. Ще трохи, і Секретаріат Президента і Кабінет міністрів перед тим, як обмінюватися поштою, були б змушені кожен конверт відправляти на хімічну експертизу, боячись вірусу сибірської язви.


 Хаос і безлад у  владі породив ситуацію, коли країна стала жити відособлено, коли ціни на енергоносії практично безапеляційно встановлюються поза межами країни, коли стратегічні питання державної безпеки формуються виключно за кордоном, без участі української влади. Відсутність консолідованої і збалансованої системи управління стало одним із ключових факторів негативних економічних процесів в Україні, починаючи від зростання цін на житлово-комунальні послуги і закінчуючи жорстким неприйняттям нестабільності в Україні Європою і світом.


 У цій абсурдній ситуації потрібно було набагато раніше поставити крапку в розподілі владних повноважень Президента та Уряду, але для цього у політичних сил, які вважають посади прем’єра і президента приватною власністю, і які мали всі можливості і час для того, щоб досягнути розумного і продуктивного  балансу між гілками влади, банально не вистачило мужності.


 Саме тому, розуміючи, що протистояння Секретаріату президента і уряду  може тривати до наступного прильоту до орбіти Землі комети Галілея, опозиція була просто зобов’язана взяти на себе відповідальність за вирішення глибокої кризи у системі влади.


 У зв’язку з цим Блок Юлії Тимошенко заявляє:


 1. Після сьогоднішнього голосування на законодавчому рівні визначено сферу функцій і завдань законодавчої влади. До сьогоднішнього дня існувала повна безвідповідальність Кабінету міністрів, коли на вимоги прозвітуватися перед народом України відповідь була одна: „Да пошли вы…»


 2. Закон про Кабінет міністрів ухвалювався не під Януковича чи будь-кого іншого, а під майбутнє України. Не важко уявити, що якби особи, які сьогодні є президентом  і прем’єр-міністром помінялися б посадами, оцінки з обох сторін були б абсолютно протилежними.  Ми чітко усвідомлюємо, що наша політична команда вже завтра буде при владі і саме ми будемо виконувати завдання, визначені законом про Кабінет міністрів. В той же час, інші політичні сили зможуть працювати в опозиції, створюючи цивілізовану конкуренцію і поглиблюючи ефективність влади.


 3. Блок Юлії Тимошенко  відкидає будь-які претензії з боку „Нашої України”, яка намагається звинуватити нас у зраді. Це не ми, а „Наша Україна” голосувала за політичну реформу, яка позбавила Президента повноважень. Це не ми, а партія „Наша Україна” на чолі з Президентом  розвалювала помаранчеву команду, відправляючи у відставку перший помаранчевий уряд. Це не ми, а „Наша   Україна” вела підпільні переговори з Партією регіонів про створення широкої коаліції у парламенті.  Це не ми, а Президент з „Нашою Україною” підписували з Януковичем Меморандум і Універсал, і вносили його кандидатуру на посаду прем’єр-міністра. Це „Наша Україна” ледь не на паперті випрошувала собі посади в уряді Януковича.


 4. Ми абсолютно задоволені тим, що отримана сьогодні перемога дала перспективу для створення цивілізованої конкуренції між владою і опозицією після прийняття Закону про опозицію. Ми також вважаємо, що із ухваленням законодавчої норми про імперативний мандат,  на практиці реалізується принцип „Справедливість є і за неї варто боротися”, – депутати захищатимуть виборців, а не свої приватні інтереси. А зрадники будуть змушені або повернутися до своїх передвиборчих обіцянок і зобов’язань перед народом, або позбавляться депутатський мандатів. Що, врешті-решт, призведе до формування відповідальності депутатів рад у всій країні і припинить вакханалію з тарифами та корупційний „дерибан”  землі, що сьогодні захлинув всі регіони України.


 5. Блок Юлії Тимошенко не співпрацював і у жодному разі не співпрацюватиме з коаліцією Януковича-Мороза–Симоненка. А тим більше не йтиме на якісь міфічні і вигадані змови з більшістю, сформованою на підставі обману і кулуарному підкилимковому перегляду результатів парламентських виборів. Мораль нашої політичної сили відкидає будь-який відступ від ідеологічних принципів і програмних засад.


 Блок Юлії Тимошенко заявляє, що незмінно залишається на позиції необхідності проведення дострокових виборів до Верховної Ради України. Ми виступаємо за те, щоб так звана антикризова коаліція пішла від влади, а політична реформа, яка породила хаос у владі, була скасована.

Попередня

У 2006-му було багато розчарувань

Наступна

Ігор Смеречинський: \”В Підволочиську БЮТ працює задля доброботу громадян\”