• 22 Вересня, 2021

Неринкові дії Кабміну сприяли зниженню рейтингу економічної свободи в Україні, – Терьохін

Зниження рейтингу економічної свободи в Україні колишній міністр економіки, народний депутат, член фракції БЮТ Сергій Терьохін пояснив в інтерв’ю „Німецькій хвилі” неринковими діями нинішнього уряду. За оцінками американського фонду Heritage Foundation, Україна нині опинилися на 125 місці за цим показником. Раніше вона посідала 99-у сходинку в списку.

Перше місце у списку зі 157 країн посідає Гонконг, останнє – Північна Корея. Найважливішими критеріями рейтингу є свобода підприємництва, рівень корупції, захист власності та втручання влади в бізнес. Україна тепер розташувалася між Нігером і Мавританією. Позаду з країн пострадянського простору лише Туркменістан, Узбекистан і Білорусь.


На думку Терьохіна, цьому сприяли неринкові методи уряду Віктора Януковича. Колишній міністр економіки нагадав про те, як нинішній уряд диктував ціни операторам ринку нафтопродуктів, і в орієнтованій на експорт зерна країні, встановив квоти.


Як констатував Терьохін, кабінет міністрів збільшив фіскальні доходи бюджету, підняв податки. Додаткові надходження, однак, спрямували не на соціальний захист, а на так звані інвестиційні програми, які, відповідно до закону про бюджет, формуватимуться власне урядом: “Грубо кажучи, приблизно 25 мільярдів або приблизно чверть доходів всього бюджету буде в ручному режимі розподілятися Януковичем, Азаровим і компанією. Зрозуміло, що в цьому випадку рівень свободи підприємництва падає, що ризики, пов’язані з інвестиційною діяльністю в Україні зростають”, – сказав Терьохін.

Попередня

Бютівці відстоюють аеропорт

Наступна

У 2007-му розглянуть питання «Північного»