• 8 Грудня, 2021

Заява фракцій \”Блок Юлії Тимошенко\” та \”Наша Україна\” про систему невідкладних заходів по розв\’язанню політичної та соціально-економічної кризи в Україні

Сьогодні внаслідок непрофесійного управління країною так званою антикризовою коаліцією Україна переживає системну політичну та соціально-економічну кризу, якої ще не знала національна історія за весь період державної незалежності. Ситуація, що склалася, щодня руйнує національну безпеку держави.


Вперше за п\’ятнадцять років існування незалежності України виникла реальна загроза її втрати, зокрема через поновлення процесу вступу до Єдиного економічного простору з передачею в це утворення суттєвої частини національного суверенітету; лавиноподібне свідоме нарощування енергетичної залежності як важеля політичного впливу на Україну; руйнування шляху нашої країни до Європейської спільноти; знищення нашої національної самоідентичності.


Хаос в управлінні державою, різке зростання кількості громадян, що живуть за межею бідності, продовження непрозорої передачі національного багатства на користь олігархів, наростання тіньової складової в економіці, вибухове зростання корупції та злочинності, системні “тарифні”, “аграрні”, “митні” та інші кризи. Це далеко не повний перелік кризових явищ, що швидко наростають.


Ці загрози стануть незворотними після можливого створення на основі корупції та репресій, як обіцяють лідери коаліції, керованої конституційної більшості в Верховній Раді України з трьохсот народних депутатів.


В цей важкий час Верховна Рада України, яка, за Конституцією та принципами здорового глузду, мусила б узяти на себе стабілізуючі функції і привести країну й суспільство до ладу, стрімко і незворотньо перетворилася на механічний додаток до Уряду Віктора Януковича, що благословляє дестабілізуючі ініціативи Кабінету міністрів, у конвеєрному режимі.


За все, що відбувається в країні ми покладаємо відповідальність персонально на Януковича, його більшість у Верховній Раді, його Уряд та приватизованих ним Симоненка-Мороза.


Сьогодні всім політичним силам, владним інститутам украй необхідно вдатися до негайних заходів, без реалізації яких ми можемо втратити незалежну Українську державу вже найближчим часом.


Парламентська опозиція вимагає здійснити систему невідкладних заходів, які зупинять цей загрозливий процес.


Перше. Визначити на загальнонаціональному референдумі форму державного правління України, розробити та прийняти нову редакцію Конституції.


Непродумана і незбалансована політична реформа призвела до глибокого конфлікту, розв\’язання якого переговорними засобами є очевидно неможливим. Ця реформа перетворилася на інструкцію з планомірного знищення України, як сильної стабільної держави. Вимагаємо терміново розпочати заходи, що знімають глибоку конституційну кризу в державі, конфлікт та хаос у владі. Для цього розробити та прийняти нову редакцію Конституції України, яка народить необхідні баланс та гармонію в побудові державного управління, поверне політичну стабільність. Ключова роль у цьому належить виключно народові, який мусить на референдумі визначитись щодо форми державного правління України (президентська чи парламентська республіка). Для цього потрібно негайно оголосити та провести референдум тільки з цього питання. Парламент та уряд мають делегувати своїх представників у конституційну комісію, ініційовану Президентом України.


Друге. Захистити зовнішньополітичний курс України.


Захистити зовнішньополітичний курс України, закріплений в Законі України “Про основи національної безпеки України”. Політично, законодавче та організаційно забезпечити визначену Конституцією України провідну роль Президента України в проведенні зовнішньої політики. Призначити міністра закордонних справ України, поданого Президентом згідно з Конституцією на затвердження Верховній Раді України.


Третє. Припинити наступ на українську мову та культуру.


Припинити дії, спрямовані на звуження сфери функціонування української мови та політичні провокації на мовному грунті. Негайно зняти з розгляду законопроекти, спрямовані проти української мови та скасувати рішення контрольованих партіями антикризової коаліції місцевих рад, що руйнують конституційні засади функціонування державної мови в Україні. Припинити політику нищення української культури та національної самосвідомості.


Четверте. Припинити політизацію, криміналізацію та корумпованість силових структур України.


Звільнити з займаних посад у Міністерстві внутрішніх справ та Генеральній прокуратурі: міністра Цушка, його заступників та керівників регіональних структур, які задіяні в кримінальних зв\’язках, Генерального прокурора Медведька, його заступників та керівників регіональних структур, які мають безпосередній зв\’язок з кримінальним середовищем. Вирішити питання призначення на ці посади політично незаангажованих професіоналів загальним політичним консенсусом між Президентом, Урядом, парламентською більшістю та опозицією.


Відновити у повному обсязі розслідування резонансних справ.


Негайно призначити нового керівника Служби безпеки України, поданого Президентом згідно з Конституцією на затвердження Верховній Раді України.


Припинити здійснення МВС військових функцій. Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України підпорядкувати Указом Президента внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ та інші військові формування Президенту України.


П\’яте. Розірвати злочинний зв\’язок бізнесу і влади, який призводить до корупції в міністерствах та відомствах, звільнити з посад членів уряду міністрів-бізнесменів, а також їх заступників-бізнесменів. Замінити їх на професійних менеджерів, не пов\’язаних з бізнес-інтересами.


Шосте. Перейти на прямі (без посередників) угоди з Російською Федерацією, Туркменістаном, Казахстаном, Узбекистаном щодо забезпечення України природнім газом.


Поновити виконання існуючих прямих угод про постачання в Україну та транзит газу з Російської Федерації, Туркменістану, Узбекистану, в тому числі, ратифікованих парламентом. Активізувати входження України в єдину енергосистему Європейського Союзу. Зважаючи на загрози енергетичній безпеці України, пов\’язані з посиленням тінізації, корупції та можливої втрати Україною газотранспортної системи, розірвати всі угоди та контракти з компанією “РосУкренерго”, а також з компаніями, афільованими до цієї структури, в усіх секторах паливно-енергетичного комплексу.


Сьоме. Суттєво підвищити заробітні плати та пенсії.


У зв\’язку з кризовим подорожчанням товарів та послуг першої необхідності, зниженням реального рівня життя більшості громадян забезпечити зростання доходів працюючих та пенсіонерів з одночасним проведенням системи заходів, що забезпечать конкурентноздатність національної економіки.


Для цього негайно розглянути проекти змін до Закону \”Про державний бюджет України на 2007 рік\” (щодо збільшення розміру прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 01.01.2007 р.) (№ 3068).


Восьме. Подолати “тарифну” кризу.


Визнати Уряд Януковича відповідальним за \”тарифну кризу\” та визнати його роботу у сфері формування цін та тарифів на житлово-комунальні послуги незадовільною.


Прийняти зміни до Закону України \”Про житлово-комунальні послуги\” (щодо формування та затвердження цін, тарифів на житлово-комунальні послуги) (№ 3069) та на основі цих змін переглянути тарифи. У відповідності з проектом Постанови Верховної Ради № 3183-1 заслухати 3 квітня звіт уряду про подолання негативних наслідків підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.


Природний газ українського видобутку мусить реалізовуватися виключно населенню України за мінімальною рентабельністю.


Дев\’яте. Припинити корумповані схеми в економіці.


Вжити негайних заходів щодо ліквідації новітніх тіньових схем в економіці. В тому числі, пов\’язаних з махінаціями при відшкодуванні податку на додану вартість (ПДВ) -прийняти закон, який затверджує алгоритм повернення ПДВ і виключає ручне управління цим процесом; скасувати штучне корупційне ліцензування продажу зерна (проект постанови № 3294); запровадити обов\’язкові аукціони на оренду та продаж несільськогосподарської землі, державної та комунальної власності (законопроект № 3295).


Десяте. Припинити тиск влади на бізнес.


Створити нормальні умови для реєстрації та ведення бізнесу в Україні. Прийняти закон про єдиний соціальний внесок і зменшити навантаження на фонд оплати праці. Припинити руйнування конкурентного середовища і створення привілеїв для наближених до влади бізнес-структур.


Одинадцяте. Негайно зупинити рейдерство.


Під дахом правлячої коаліції в Україні відновилося ганебне явище під назвою “рейдерство”, яке дозволяє владі та продажним корумпованим суддям у злочинному об\’єднанні відбирати у держави та приватних власників підприємства, землю, майно та ділити між учасниками злочину. Вимагаємо першочергово прийняти Закон України “Про запобігання рейдерству”.


Дванадцяте. Припинити руйнування основ державності та системи влади в країні


Зняти з розгляду проекти нормативно-правових актів, спрямованих на руйнування системи державної влади, зовнішньої та внутрішньої політики, системи оборони й державної безпеки, перешкоджання реалізації Президентом України конституційних повноважень. Зокрема, зняти з розгляду законопроекти про зміни до Конституції, що руйнують систему місцевих державних адміністрацій (№ 3207-1), про Президента України, про Раду національної безпеки й оборони, про засади зовнішньої і внутрішньої політики, про Конституційний Суд. Неухильно виконувати всі укази Президента, якими у відповідності з пунктом 15 частини першої статті 106 Конституції України зупинено дію актів Кабінету Міністрів України, у тому числі й з кадрових питань.


Тринадцяте. Зняти всі перешкоди для проведення місцевих референдумів.


Враховуючи неможливість ефективної боротьби з корупцією в регіонах іншими засобами, запровадити дієву систему народовладдя на регіональному рівні, яка передбачатиме безперешкодне проведення референдумів щодо дострокових виборів міських голів та місцевих рад, які скомпрометували себе корупцією з землею та комунальною власністю (законопроект № 1154).


Чотирнадцяте. Запровадити відповідальність корумпованих суддів за неправосудні рішення.


Невідкладно прийняти закон, що усуває корупцію та неправосудність у судах усіх рівнів, створює дієву, незалежну від влади систему професійної відповідальності суддів. Обрати від Верховної Ради до Вищої ради юстиції для збалансування владного представництва трьох членів Вищої ради юстиції від опозиції (проект постанови № 3293), Звільнити з посад суддів, які зганьбили своє ім\’я та авторитет правосуддя, ухвалюючи заздалегідь неправосудні рішення.


П\’ятнадцяте. Зупинити сповзання ЦВК до маніпуляцій та корупції.


Повернути баланс політичних сил до Центральної виборчої комісії та негайно затвердити Верховною Радою дві кандидатури членів ЦВК, внесених Президентом України (проект постанови № 3296).


Шістнадцяте. Прийняти закон “Про парламентську опозицію”.


Законодавче закріпити принципи контролю влади та відповідальність представників владних інституцій за нехтування Конституцією та законами, за зловживання та корупцію в законі “Про опозицію” (законопроект № 2885).


Сімнадцяте. Здійснити невідкладні та вичерпні заходи по подоланню катастрофічного стану сільського господарства та українського селянства.


Невідкладно ухвалити закони, що забезпечать повноцінне функціонування з 1 січня 2008 року ринку землі і повернуть селянам власність на землю, а землі – її справжню вартість, та припинять безконтрольне розкрадання землі.


Ми глибоко розуміємо свою спільну відповідальність за долю України та її народу, глибоко стурбовані загрозами стратегічному курсу розвитку держави, які створені Урядом та більшістю в Верховній Раді України. Саме тому ми звертаємося до Президента України з проханням не підписувати жодного лобістського чи корупційного законопроекту, який буде прийнятий більшістю в Верховній Раді України.


Заради України, заради нашого народу ми готові до рішучих дій.


Ю. Тимошенко
В. Кириленко


м. Київ, 12 березня 2007року

Попередня

Малювали великого Кобзаря

Наступна

БЮТ і «Наша Україна» покинули сесійну залу Верховної Ради через ігнорування вимог опозиції