• 2 Липня, 2022

Привітання Юлії Тимошенко з Новим Роком і Різдвом Христовим

Дорогі друзі!

Я хочу запровадити нову традицію новорічних вітань. Хочу, щоб влада не просто, весело усміхаючись з екранів телевізорів, передавала країні привіт з-під ялинки та обмежувалась побажаннями абстрактних успіхів та спільного благополуччя. Я хочу, щоб кожен рік влада готувала для Вас свої подарунки до Нового року. Власне, навіть не подарунки дарувала, а повертала величезні борги влади перед вами.


Отже, наш новорічний подарунок – це Державний бюджет України на 2008 рік, який був прийнятий вчора. Нова Урядова команда мала тільки десять днів на підготовку та ухвалення цього документу. Я хотіла, щоб Ви чітко знали, чого Вам чекати від нового бюджету з початку нового року, як, власне, планувати свій сімейний бюджет.


Перше. Сьогодні Україну називають зоною культурного лиха. І, на жаль, дійсно, є реальні підстави так вважати. Бо так недбало і безвідповідально ставитися до власної культури, до національного мистецтва могла тільки та влада, яка не любить і зневажає свою власну країну. Наша мета – вийти із зони культурного лиха і створити територію високої культури та мистецтва в Україні. Для початку ми збільшуємо бюджетні витрати на культуру та мистецтво майже в два рази. І в два рази збільшуємо видатки на українське книговидання. Це ми робимо терміново і невідкладно, бо вже дійшло до того, що Українську книгу треба заносити у Червону книгу.


Окрім того, ми на один мільярд гривень збільшуємо видатки на науково-технічну діяльність. Це досить велика сума коштів. Не можна економити на науці, це – злочин проти майбутнього. Я хочу, щоб наші видатні і талановиті вчені, науковці не думали про те, як втекти з нашої країни туди де поважають і цінують. Я хочу, щоб вони працювали тут, у себе вдома, для своєї країни, щоб українські «золоті голови» повернулися з «силіконових долин» на свою рідну землю і працювали для України.


Друге, що важливо. Минулий Уряд скасував дію 62 законів України, що гарантували надання пільг цілим категоріям людей. Сьогодні ми відновлюємо справедливість і повертаємо дію всіх цих законів. Бо йдеться не про якісь абстрактні речі, йдеться про інтереси 11 мільйонів людей, які були несправедливо і незаконно ображені минулим Урядом. Ми ніколи не дамо жодній політичний силі, жодному політикові нехтувати правами та інтересами людей. Всі законні пільги повертаються, але, при цьому, кардинально змінюється пільгова політика. Я хочу, щоб ви знали: віднині і назавжди – пільги будуть отримувати тільки ті люди, які їх справді потребують. Допомогу від держави у вигляді законних і логічних пільг матимуть тільки соціально незахищені громадяни, а не ті, хто по-блату дістав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі, чи купив довідку про свою удавану «бідність».


Третє, наступне. Новим бюджетом ми рішуче і безкомпромісно прибираємо корупцію в земельних відносинах. Ми закладаємо в бюджет всі прозорі процедури поводження з землею несільськогосподарського призначення та, в тому числі, власності місцевих громад. Всі отримані за рахунок детінізації земельних відносин кошти будуть спрямовані до місцевих бюджетів. Ми покладемо край владним латифундистам, які сьогодні корупційно торгують землею наліво і направо. Наші місцеві бюджети збільшаться в десятки разів.


Четверте. Новий Уряд істотно збільшив фінансування потреб для українського села, повністю зберігаючи пільгове оподаткування сільськогосподарського виробництва.


Так на соціальну інфраструктуру села, а про це дуже багато сказано, закладені кошти, які дозволять збудувати 350 тис. кв. мм житла для працівників бюджетних установ, які працюють в селі, та ще 125 тис. кв. м для інших категорій селян.


Дуже суттєвим чином, з 20 млн. тонн до 40 млн. тонн, зросте врожай зернових. Ми так плануємо і передбачаємо в бюджеті відповідну підтримку. Ця підтримка буде здійснюватися аграрним фондом. І ми плануємо через аграрний фонд закупити близько 1,5 млн. тонн зерна, що створить достойний ринок зерна в Україні. Ми активно здійснюємо технічне переоснащення: тільки нових зернових комбайнів буде придбано у 10 разів більше, ніж у попередньому році.


Ми заклали, також, надійний фундамент для розвитку інших галузей сільськогосподарського виробництва.


П\’яте. Ми у повному обсязі починаємо відновлювати енергетичну безпеку держави, яку за останні роки довели до ручки. Ще вчора один із головних стратегічних об\’єктів національної економіки – «Нафтогаз України», який володіє найбільшим нашим скарбом, газотранспортною системою країни, перебував на межі технічного банкрутства. Комусь дуже хотілося (а кому саме – я неодмінно розберуся), щоб Україна втратила цю власність раз і назавжди. Ми цього не допустимо. Бюджет 2008 року збалансував всю фінансову систему «Нафтогазу», забезпечив необхідну фінансову підтримку і захистив надійно Національну Акціонерну компанію від штучного банкрутства.


А тепер, власне, – головне. Гріш ціна всім гаслам, девізам та деклараціям, якщо за ними ми не бачимо Людину з великої літери з усіма її потребами.


В бюджеті на наступний рік ми в півтора рази збільшили всі соціальні гроші. В середньому заробітна плата в країні буде зростати на 30%, а для кваліфікованих працівників – лікарів, працівників науки, культури та інших галузей – від 40 до 65% в залежності від кваліфікації.


Наведу кілька прикладів. Лікар-хірург другої кваліфікації буде мати на 45 відсотків більшу заробітну плату. Вчитель вищої категорії – на 45, соціальний працівник першої кваліфікаційної категорії – на 44, а провідний бібліотекар, про якого вже давно забули, отримає підвищення заробітної плати на 65 відсотків.


Хочу також повідомити вам, що ми збільшили видатки Пенсійного фонду України майже на 10 мільярдів – на 40 відсотків. Це означає, що починаємо здійснювати новий підхід для нарахування пенсій в залежності від стажу роботи та середньої зарплати. Словом, будемо потроху припиняти зрівнялівку в пенсіях. На кінець 2008 року ми ухвалимо єдиний Пенсійний кодекс, що створить передумови для принципово нового, справедливого варіанту нарахування пенсій.


Окрім цього, хочу окремо звернути вашу увагу, перший раз з моменту його прийняття ми виконаємо багатостраждальний закон про дітей війни.


Навіть за ті кілька днів, які були у нашому розпорядженні, ми змогли знайти ресурси, щоб дітям війни доплатити до пенсії так само, як і учасникам війни. І це є абсолютно новий напрям і прорив у цій справі. Якщо в 2007 році попередній уряд планував на виконання Закону „Про дітей війни” всього 445 мільйонів гривень, то ми заклали – 3 мільярди 600 мільйонів. Різниця є абсолютно очевидною. В середньому дитина війни отримає до своєї збільшеної пенсії ще й надбавку приблизно 50 гривень.


Нарешті, ми в повному обсязі виконуємо свої зобов\’язання перед людьми і суттєво збільшуємо розмір допомоги при народженні дитини. З першого січня 2008 року на народження першої дитини така допомога складатиме 12 тисяч 240 гривень, на другу дитину – 25 тисяч гривень, на третю і наступних дітей – 50 тисяч гривень. Так що з наступного року народжуйте українців. Ці гроші передбачені в бюджеті. Окрім того, буде відпрацьована така модель, яка не дозволить батькам, які не дуже дбало ставляться до виховання дітей, зловживати цими грошима. Гроші будуть цілеспрямовано даватися на виховання дитини.


Я знаю, що сьогодні ці законні гроші молодим батькам отримати не дуже просто. Тому заявляю, що беру цю справу під свій особистий контроль. Будь-який чиновник, що затягуватиме виплату допомоги на народження дитини, буде звільнений з роботи і відповідатиме за порушення закону.


Ви пам’ятаєте, перед виборами ми обіцяли підвищити пенсії студентам – ми виконуємо своє зобов’язання. Стипендія у вищих навчальних закладів І і ІІ рівня акредитації з 133 гривень, які є сьогодні, з 1 січня збільшиться до 200 гривень, а з 1 вересня ця стипендія складатиме 400 гривень. Для вищих навчальних закладів ІІІ і IV рівня акредитації стипендія для студентів, яка сьогодні складає 159 гривень, з 1 січня збільшиться до 300 гривень, а на кінець року складатиме 530 гривень. Це означає, що студенти у нас зможуть, як самодостатні люди, планувати нехай і невеликий, але власний бюджет.


На 36,6 відсотків збільшуються видатки на охорону здоров’я. Але цих грошей безумовно недостатньо, нам потрібно робити системну реформу і переходити до страхової медицини і ми започаткуємо цю роботу.


Шановні друзі! Я також хотіла окремо звернути вашу увагу на програму, яка стала дуже дискусійною в країні під час виборів. Це – повернення заощаджень громадянам.


Тисячу разів мені говорили, що цю програму виконати абсолютно неможливо. Говорили, що процес повернення заощаджень треба розтягнути на п\’ятдесят років, а суму виплат зменшити в п\’ять разів. Це не наші підходи. І я Вас сьогодні запевняю – цю програму виконати можливо. І ми її виконаємо. Хто не хоче робити – шукає причину, хто хоче робити – шукає спосіб.


У 2008 році ми зробимо справжню революцію в цій сфері. Без інфляції, знецінення та інших негативних процесів. На повернення втрачених заощаджень людям ми у цьому році передбачали в 31 раз грошей більше, ніж попередній уряд. Після звірки сум заборгованості з Ощадбанком, кожен кому банк заборгував, отримає в цьому до однієї тисячі гривень готівкою, живими грошима, в залежності від розміру вкладу. В найближчий час власникам знецінених заощаджень ми дамо право розраховуватись за товари, житлово-комунальні та інші послуги з ощадних книжок.


Ми всі пам’ятаємо трагедію в Дніпропетровську, коли відбувся вибух газу. Житлово-комунальне господарство потрібно терміново приводити в порядок. Ми збільшуємо видатки на житлово-комунальне господарство в три з половиною рази і, власне, це надзвичайно велика сума, яка складає в обсязі 3 мільярди 690 мільйонів гривень, та починаємо глибоку реформу.


Ви знаєте, що ми рухаємося до створення гідних умов для проведення Євро-2012 і дорожньо-транспортний комплекс гратиме в цьому не останню роль. Ми збільшуємо видатки на будівництво доріг в 1,6 раза і будемо мати 11,4 мільярда, тобто на 4 млрд. більше на цю мету.


Ми багато що передбачили в бюджеті на наступний рік. Звичайно за ті лічені дні, що були у нашому розпорядженні, ми не встигли зробити все, що хотіли, але робота над Державним бюджетом 2008 року не припиняється ані на мить. І вже у березні Український Уряд підготує такі зміни до Державного бюджету, які повністю викорінять корупцію та тіньові схеми, розкриють весь потенціал України, забезпечать справжній Український прорив у всіх галузях нашого життя.


Ми неодмінно побудуємо Сильну, Заможну, Щасливу країну. Ми зробимо це, і ви це поступово відчуєте в повсякденному житті ці зміни.


Хай збуваються найзаповітніші мрії, хай виповнюються Ваші надії.


Хай панують достаток, затишок і щастя у Ваших родинах!


З наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим, рідні мої! Я, як завжди, з Вами!

Попередня

Суд розпочав розгляд позову Василя Деревляного

Наступна

Звернення Юлії Тимошенко щодо повернення заощаджень вкладникам Ощадбанку СРСР