• 28 Липня, 2021

Уряд ухвалив проект програми діяльності Кабінету Міністрів \”Український прорив: для людей, а не для політиків\”

Виступ прем’єр-міністра Юлії Тимошенко на засіданні Кабінету Міністрів України

Доброго дня!


Шановні міністри, сьогодні у нас досить знакове засідання уряду, тому що після тривалого обговорення та ретельної ради з громадським суспільством, ми виносимо на засідання уряду проект урядової Програми “Український прорив: для людей, а не для політиків”.


Я думаю, що вперше цей документ, Програма дій уряду, так ретельно обговорювався з експертним середовищем, громадськими організаціями, об’єднаннями, фондами, асоціаціями, профспілками. Це той документ, про який можна без перебільшення сказати, що він є продуктом роботи практично всієї інтелектуальної частини нашої країни. Я хочу подякувати міністрам за те, що ви на рівні своїх міністерств ретельно організували роботу. І коли у нас вчора були громадські слухання, то, безумовно, без критики на громадських слуханнях обійтися неможливо, і це правильно, і ми мусимо цю критику чути. Але мені приємно було, що майже кожен, хто брав слово, говорив про те, що працював з міністерствами, міністрами, що проведені всі необхідні дискусії, що враховані зауваження і пропозиції.


І я хочу, щоб і надалі така традиція зберігалася у нашому уряді, щоб ми суттєво переглянули склад колегій. Я прошу це сформувати вже як доручення, щоб ті люди, які вчора були на громадських слуханнях, були всі зареєстровані у нас. Це люди, які представляють або інститути, або серйозні експертні кола, це не просто люди, які завітали на громадські слухання, це практично, на мій погляд, наш колосальний професійний скарб. Тому я прошу, щоб і Секретаріат Кабінету Міністрів, і міністри організували аналіз пропозицій всіх представників, які вчора були на громадських слуханнях, і майже всіх (я не бачу там таких, яких не потрібно було б залучати до роботи), щоб ми включили до складу колегій і налагодили з ними роботу щодо розробки Плану дій уряду. Тобто ми переходимо до іншого рівня підготовки нашої Програми, і, щоб ми мали можливість з ними співпрацювати не від випадку до випадку, а постійно.


Друге, що я хочу сказати стосовно Програми діяльності уряду. Ви знаєте, що сьогодні вже сформовано послання президента до народу України, до Верховної Ради. У цьому посланні чітко визначені пріоритети, які президент України хотів би бачити у Програмі діяльності уряду. Ми вчора отримали і саме послання, і всі зауваження, і пропозиції Президента щодо Програми діяльності уряду. Практично за ніч ми, дякуючи всім, хто працював над цим, змогли внести всі без виключення зауваження президента, всі без виключення пропозиції президента, які є в посланні Глави держави до Верховної Ради, до народу України.


Третє, на що я хотіла б звернути вашу увагу. Це те, що вчора також були проведені слухання проекту Програми діяльності уряду в Академії наук України. І можу вам сказати, що велика помилка попередніх урядів, що вони не будували системної, постійно діючої співпраці з Академією наук України. Вчора ми разом з Міністром економіки прослухати зауваження, пропозиції академіків України, і можу вам сказати, що безліч прекрасних наукових розробок, безліч добре відпрацьованих стратегічних пріоритетів, які мають право в Україні втілюватися в життя, вони залишалися багато років без уваги. І я була просто приємно вражена тим, наскільки якісно і наскільки в правильному напрямку сьогодні працюють наші академіки, наші вчені.


Я прошу на рівні доручення зараз сформувати наше з вами спільне, на мій погляд, рішення і спільне бажання залучити нашу академічну науку до співпраці, і я хочу, щоб ви включили до колегій ваших міністерств, як мінімум, представників розширеної Президії Академії наук України, і щоб ми мали можливість у складі наших колегій мати справжніх академіків, справжніх вчених, які не аматорством займаються, як іноді виконавча влада, а вони дійсно прораховують кожний крок і дійсно обізнані в усіх проблемних питаннях України.


Вважаю, що нам треба буде відпрацювати бездоганні моделі постійної співпраці між урядом і Академією наук. Я думаю, що таке поєднання дасть абсолютно новий поштовх роботі виконавчої влади. Крім того, вважаю, що це потрібно робити: будемо запрошувати на засідання уряду Бориса Євгеновича Патона і тих людей, яких він хоче взяти від Секретаріату Академії наук. Я думаю, що я звернуся з листом до президента України, щоб розглянути можливість включення до складу РНБО Бориса Євгеновича Патона для того, щоб ми також мали постійне відчуття від того, як сьогодні розвивається наша наука, щоб ми постійно чули дуже і дуже виважену, обґрунтовану думку.


Також я хочу вас поінформувати, що після заслуховування проекту Програми дій уряду розширена Президія Академії наук України ухвалила своє рішення про підтримку нашої програми, про те, що ця програма є абсолютно по своїй сутності, пріоритетам, наповненню принципово новою програмою дій уряду для України. Мені приємно було, я хочу вам це передати, почути достатньо добрі висловлювання не політиків, у яких завжди є певні тенденційні бачення, а серйозних, виважених вчених, академіків Академії наук України.


Як ми далі будемо рухатися? Сьогодні ми розглядаємо проект Програми. Я передам потім слово Олександру Турчинову. Обговорюємо його. Якщо проект нашої Програми дій уряду “Український прорив: для людей, а не для політиків” буде прийнятий урядом, ми передаємо його до Верховної Ради, і починається робота з комітетами і фракціями.


Я прошу, щоб всі міністри свою значну частину робочого часу присвятили Верховній Раді. Я не хочу, щоб ми покладалися на те, що у нас є 228 голосів у парламенті, на те, що все це буде проведено автоматом. Я не сприймаю такого підходу до прийняття Програми дій уряду. Я хочу, щоб ви провели зустрічі з фракціями, щоб ви провели зустрічі зі своїми профільними комітетами, щоб ви обговорили і врахували все те, що потрібно врахувати, що заслуговує на увагу, щоб ми були підготовлені до (якщо буде така можливість) консолідованого голосування і влади, і опозиції в парламенті за Програму діяльності уряду.


Я хотіла б також після О.В.Турчинова надати слово Міністру економіки, який практично вів системну роботу з формування проекту Програми дій уряду.


Я хочу також відзначити ключові проекти постанов та розпоряджень, які сьогодні ми будемо з вами розглядати.


По-перше, працювали увесь тиждень для того, щоб сьогодні на засідання уряду винести 4 проекти рішень щодо підготовки Євро-2012. Ми з вами прекрасно знаємо, що попередньою урядовою командою пропущені всі терміни, що нічого не зроблено для того, щоб налагодити роботу. І ми хотіли б сьогодні прийняти всі необхідні організаційні документи, зокрема проект постанови про першочергові невідкладні дії з відповідальними особами і термінами, для того, щоб зняти ті питання з підготовки до Євро-2012, які сьогодні є невідкладними.


По-друге, щоб ми затвердили новий склад оргкомітету з підготовки до Євро-2012. Так само, я думаю, що ми розглянемо послідовність розробки загальнонаціонального плану дій щодо підготовки до Євро-2012. Тобто всі оргпитання, які на сьогодні ми встигли підготувати, відпрацювати, ми розглянемо. І, якщо буде на це добро уряду, то ми практично сьогодні здатні запустити всі організаційні процедури з підготовки до Євро-2012.


І ще на одному питанні я хочу зосередити вашу увагу. У нас є дуже напружені плани з приватизації на 2008 рік. Сьогодні після декількох нарад, які були проведені в робочому порядку, ми будемо виносити на ваш концептуальний розгляд і, на мій погляд, дуже добре опрацьований документ щодо першочергових об’єктів приватизації, яку ми будемо проводити вже практично протягом першого кварталу.


Хочу звернути вашу увагу, що коли на нарадах ми спілкувалися з міністрами, з керівництвом Фонду держмайна, ми прийняли рішення, що більше в Україні не буде жодних напівтіньових або тіньових приватизацій, і всі об’єкти, які будуть доповідатися, вони будуть приватизовані абсолютно прозоро, виключно на відкритих аукціонах і ніякого тіньового лобізму, ніякого зловживання в моделях приватизації наш уряд не допустить. Тому всі пропозиції, всі об’єкти, які ми будемо сьогодні розглядати, – це відкритий аукціон, але з дуже ретельно розробленими проектами угод між державою і майбутнім інвестором щодо приватизації об’єкту. Перша частина угоди – це стратегічний план розвитку підприємства, де будуть прописані і напрямки діяльності, і інвестиції. Другий розділ угоди буде розроблятися колективом кожного підприємства, який стосуватиметься соціальної сфери, заробітних плат, соціальної інфраструктури, захисту працівників, які працюють на цих підприємствах. У нас був непоганий досвід, коли враховували без купюр, без вилучень всі вимоги профспілкових комітетів підприємств, які приватизовувалися, зокрема, це було по „Криворіжсталі”.


Третя частина розробляється спільно місцевою владою з усіма міністерствами, там, де потрібно врахувати і правильну систему оподаткування, де потрібно врахувати і систему екологічного захисту середовища від того, що підприємство виробляє, наприклад, до приватизації і багато інших питань, які стосуються нормальної роботи підприємств.


Хочу вам ще сказати, що вчора відбулася зустріч з перевірки виконання приватизаційної угоди з представниками “Міттал Стіл”, власниками “Криворіжсталі”. І те, чого всі побоювалися, я можу вам сказати, що “Криворіжсталь” значно збільшив обсяги виробництва. І близько 800 млн. дол. інвестовано вже в це підприємство, зарплата підвищена так, як передбачено приватизаційною угодою, екологічні процедури проводяться і бюджет отримує на мільярди гривень більше, ніж отримував до приватизації цього об’єкту.


Я можу сказати, що підприємство працює, безперечно, дуже і дуже успішно. Це є показником того, як потрібно проводити приватизацію і як потрібно інвесторам ставити умови. Власне це ті пріоритети, які є сьогодні в порядку денному.

Попередня

Юлія Тимошенко: Мета нашої команди полягає в тому, щоб влада не відривалась від інтелектуальної частини нашого суспільства

Наступна

Комунальний ринок – бути чи ні?