• 18 Травня, 2021

Стенограма вступного слова Прем\’єр-міністра України Юлії Тимошенко на засіданні Уряду 28 травня 2008 року

Наводимо повний текст стенограми

Доброго дня. Я хотіла б розпочати засідання Уряду сьогодні з дуже недоброго повідомлення.


Те, що ми очікували, і власне, проти чого ми з вами боролися в правовій і в політичний площині, таки відбулося. Конституційний суд України 22 травня прийняв рішення – рішення, яке було прийняте під дуже суттєвим політичним тиском, це практично рішення про руйнацію всіх доходних і видаткових елементів державного бюджету України. Я хотіла б просто зараз більше звернутися навіть не до Уряду, а до народу України, щоб ви знали, яка брудна і яка безпрецедентна боротьба на знищення ведеться з Урядом. І Конституційний суд, сьогодні, на жаль, приймає замовні політичні рішення.


В Конституційному суді об’єдналися ті люди, які представляють Президента України і Партію регіонів. Практично там спрацювала широка коаліція. І було прийняте рішення, внаслідок якого сьогодні бюджету країни не існує.


Я хотіла би, щоб ви знали головні позиції і розуміли, що там відбулося. По-перше, практично повністю втрачені джерела формування Пенсійного фонду України. Скасована норма щодо нарахувань на фонд зарплати та додаткових зборів на виплату пенсій. І зараз, якщо Уряд і Верховна Рада терміново не приймуть рішення, які нівелюють те, що замовно зробив Конституційний Суд, пенсіонери залишаться без пенсій. І все це робиться для того, щоб так, як і з іншими питаннями, просто знищити Уряд і демократичну коаліцію для того, щоб створити широку коаліцію.


Наступне – скасовані відрахування у інші фонди загальнообов’язкового соціального страхування. Без джерел фінансування залишається виплата допомоги з тимчасової непрацездатності, безробіття, у зв’язку з нещасними випадками на виробництві.


Крім того, скасовані взагалі всі акцизні збори на тютюн та спирт. Це мається на увазі, що, в принципі, сьогодні тютюн і спирт, і, власне, ті колосальні корпорації, які за цим стоять, залишились практично без оподаткування.


Далі. Скасований пільговий режим оподаткування ПДВ на селі. Тобто практично те, що приймалося державним бюджетом, щоб був абсолютно чітко забезпечений процес несплати ПДВ сільськогосподарськими підприємствами, скасовано.


Я можу сказати, що сума втрат бюджету може в кілька разів перевищувати розрахункову суму на 2008 рік. Тобто практично ми можемо втратити значну частину доходів бюджету.


Що скасовано з видатків? З видатків скасовано майже все, що складає соціальний захист людей. По-перше, скасована допомога на народження першої, другої, третьої дитини і далі.


Друге. 250 тис. матерів, які народили п’ятеро і більше дітей та виховували їх до 6-річного віку, втратять підвищення розміру пенсії за особливі заслуги для України. Близько 340 тис. застрахованих осіб не будуть отримувати інших страхових внесків.


Крім того, Конституційний Суд на замовлення Партії регіонів і, на жаль, Секретаріату Президента скасував пільги дітям війни, які започатковані якраз в нашому бюджеті. 6 млн. дітей війни залишаться без доплати до пенсії. І це все якраз сьогодні, коли настільки важко на Україну впливають всі світові фінансові кризи.


Далі. Скасовані всі наші видатки, які передбачалися для жертв нацистських переслідувань. Скасовується підвищення пенсій для цих людей. Повністю руйнується соціальний захист чорнобильців. 813 тис. громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, втратили свої надбавки, які складають на одну людину близько 144 грн. Цим рішенням у людей забрали останні гроші.


Крім того, 11 тис. інвалідів першої, другої та третьої групи з числа пенсіонерів, військовослужбовців, які отримують пенсію в мінімальних розмірах, зменшується підвищення пенсій .


Всі пенсіонери країни, враховуючи, що зруйнували доходи Пенсійного фонду, зараз залишаються в системі ризику сплати пенсій.


Крім того, одноразова щорічна допомога ветеранам війни та жертвам нацистським переслідувань також втратила свою дію. Унеможливлюється фінансування професійно-технічних училищ, які додатково були профінансовані цим бюджетом. Блокується фінансування дитячих будинків сімейного типу і прийомних сімей.


Я не буду далі перераховувати, я можу тільки сказати, що колосальна руйнівна акція проти, в першу чергу, України, проти народу України, проти, безумовно, Уряду України, проти демократичної коаліції здійснена на політичне замовлення. На жаль, Конституційний Суд який формувався на політичній основі, так і формується. Єдине, що я хочу зробити, це подякувати трьом суддям Конституційного Суду, які дійсно стояли на захисті України і народу України, це чесні люди. Враховуючи, що там є певна система голосування в Конституційному Суді, я не можу назвати їх прізвища, але хочу просто щиро уклонитися їм за те, що навіть під тиском, під загрозами їх звільнення, навіть через приниження, які вони останні тижні на собі відчували, вони не проголосували за цю ганьбу для України.


Я хочу звернутися і до Партії реґіонів, яка дала такі накази своїм конституційним суддям, і до Секретаріату Президента, і до Президента України: „Якщо ви хочете створювати широку коаліцію, створюйте її, але для цього не потрібно знищувати Україну. Просто чесно створіть і все.”


Крім того, шановні друзі, я хочу повідомити вам, що наша з вами демократична коаліція, розуміючи всю загрозу, яка склалася для всієї України, проголосували 228 голосами і це перше таке голосування, коли 228, всі, до єдиної людини в демократичній коаліції проголосували, розуміючи, що вже боротьба з урядом перейшла всі межі, за відновлення хоч дохідної частини бюджету і пенсійного фонду. Але це в нас відбулося коли? В п’ятницю. Якщо Закон “Про Кабінет Міністрів” був підписаний Президентом за 20 хвилин, то до цієї хвилини зазначений закон не підписаний Президентом.


Я особисто спілкувалася з Президентом, особисто спілкувалась з його секретарем Балогою, вони сказали, що поки немає такої можливості підписати цей закон, який відновлює доходну частину державного бюджету і Пенсійного фонду. Ми разом з міністром фінансів будемо в четвер, це завтра, вранці зустрічати Президента з Канади для того, щоб, все ж таки, переконати Президента не руйнувати фінансову стабільність в країні, фінансову систему країни, і все ж таки, зупинитися в руйнації роботи Уряду і підписати цей законопроект, який прийняла наша демократична коаліція, яка бореться сьогодні за остаточні крихти довіри, які залишилися в суспільстві до демократичної коаліції і до демократичного уряду.


Крім того, я також хотіла б повідомити вам і ми сьогодні будемо розглядати це питання на засіданні уряду, це як власне проходять через парламент законопроекти уряду, які подавалися для того, щоб здійснити довгоочікувані реформи в країні. Ви знаєте, що уряд працює досить напружено, щоб займатися не тактичними гасіннями пожеж, а щоб займатися стратегічними реформами в країні. І Уряд на сьогоднішній день передав 109 законопроектів за ці лічені місяці до Верховної Ради, які передбачають структурні, якісні, стратегічні реформи практично у всіх сферах нашого життя. Із 109 законопроектів складом нашої демократичної коаліції, саме складом демократичної коаліції, було схвалено всього два законопроекти. Це якраз демонструє єдність демократичної коаліції, керівництва Верховної Ради і уряду.


А за допомогою інших політичних сил, я маю на увазі, не голосами демократичної коаліції, а голосами інших фракцій в парламенті, прийнято ще 10 законопроектів. Все. А по суті 100 законопроектів лежать без руху, там, де вже і 30 днів прострочено, які виділяються на розгляд урядових законопроектів. Я просто хочу відкритим текстом сказати, що боротьба насправді де-факто існуючої широкої коаліції, на чолі в тому числі з Президентом країни, боротьба проти уряду, проти демократичної коаліції досягла просто апогею. І або треба зупинятися і починати працювати на Україну, або тоді чесно створювати між Президентом України і Партією регіонів не тіньову, а відкриту, щиру, широку коаліцію і просто не руйнувати країну, борючись сьогодні з урядом і особисто з Прем’єр-міністром.


І останнє, що я хотіла би просто процитувати. Статтю 99 Конституції України, де написано: “Забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави – Національного банку України”. Виключним повноваженням. І я хотіла би, щоб також припинити істерію навколо Уряду щодо курсу гривні, тому що Уряду законодавством прямо заборонено втручання в політику, а також рішення Національного банку.


Зараз я хотіла би перейти до порядку денного і сказати про те, що сьогодні ми з вами будемо розглядати декілька суттєвих стратегічних питань. По-перше, ми з вами продовжуємо працювати для створення інвестиційного клімату в Україні. І сьогодні першим питанням ми розглянемо з вами хід реалізації пропозицій Європейської Бізнес Асоціації та стан підготовки першочергових проектів нормативно-правових актів відповідно до переліку, схваленого Кабінетом Міністрів, і саме той перелік, який дає можливість першочергово прийняти законопроекти, прийняти постанови, скасувати ті постанови, які не потрібні задля того, щоб великий, середній і малий бізнес себе відчував комфортно в Україні.


Друге питання, яке ми з вами будемо розглядати сьогодні, і це, дійсно, питання, яке вже назріло за 17 років в Україні, – це Державна цільова програма популяризації вітчизняного книговидання і підтримки вітчизняного книговидання. Я думаю, що сьогодні ми мусимо з вами, як Уряд, розробити всі необхідні заходи в Концепції, яка зараз представлена до вашої уваги, для того, щоб українське вітчизняне книговидання дійсно було підтримано.


Ще питання, про яке я хотіла би, щоб сьогодні уряд глибоко і професійно поговорив, – це хід проведення зовнішнього тестування, це мається на увазі здача тестів під час завершення навчання в школах і вступу до вищих навчальних закладів. Я хотіла би, щоб сьогодні на засіданні Уряду проінформували Уряд, наскільки всі процеси ідуть нормально, як це відбувається, як діти здають тести, чи підготовлені внесення змін до законодавства відносно практично встановлення такого порядку тестування. Я думаю, що зараз, коли ми вже пройшли певний шлях, знаємо підсумки, знаємо всі проблеми, знаємо всі необхідні кроки, які мусить Уряд зробити, я думаю, що зараз своєчасно абсолютно розглянути ці питання.


Сьогодні ми з вами розглядаємо зміни до Закону України “Про державне оборонне замовлення”. Я також, враховуючи, що тільки вчора відбулася зустріч з профспілками підприємств, які якраз і забезпечують виготовлення продукції і надання послуг, здійснення робіт в оборонній галузі, щоб ми розглянули цей законопроект і дали можливість зрозуміти, як ми далі концептуально рухаємося в системі державного оборонного замовлення.

Попередня

Для чого закон, коли в місті є «цар»

Наступна

Чергову сторінку дерибану Тернополя закрила 17 сесія міськради