• 28 Липня, 2021

Президент звинувачує главу уряду в тому, що сам гарантував своїми указами

Президент України та його оточення звинувачують Юлію Тимошенко у тому, що Віктор Ющенко обіцяв зробити. Нещодавно гаранту Конституції нагадали його указ про те, де він зобов’язував держслужбоців вчити російську мову. Незнання російської мови держслужбовцями, з точки зору Ющенка-кандидата в Президенти України, було ознакою їх профнепридатності.

У боротьбі проти Юлії Тимошенко, оточення Президента України не полишає тему нібито зради прем’єр-міністра України національних інтересів. Схопившись за цю вигадку, штатні політтехнологи з Секретаріату президента, тягнуть цю бажану для них версію поведінки Тимошенко, навіть попри те, що вже все українське суспільство відчуло абсурдність цих звинувачень. Про те, що жодних національних інтересів Юлія Тимошенко та її команда і не думала зраджувати, народ зрозумів зразу. А Вікторові Балозі все не йметься.


Хто хоче перевірити ставлення народу до президентської тези, нехай подивиться хоча б результати соціологічного опитування, проведеного авторитетним Центром соціальних і політичних досліджень „Соціс” (з 30.08.2008 по 08.09.2008 р.) у всіх регіонах нашої країни. За цими даними 32 відсотка українців переконані, що звинувачення Секретаріату президента на адресу Юлії Тимошенко є „повністю необґрунтовані”. Ще 21 відсоток думають, що такі звинувачення „скоріше необгрунтовані. А серед тих, то потрапив на гачок пропаганди проти Тимошенко й повірили Ющенку – всього 6 відсотків. Цей мінімальний показник характерний тим, що він майже дорівнює маргінальну рейтингу самого Віктора Ющенка.


Сам Віктор Ющенко, схоже, не хоче відмовлятися від таких далеко не джентльменських методів боротьби з Тимошенко та й надалі через своїх поплічників намагається приліпити лідерці БЮТ ярлик „ворога народу”. При цьому Віктор Балога вже старанно приміряє пенсне Лаврентія Берії, сподіваючись швидко знищити Юлію Тимошенко.


З новітніх звинувачень на адресу Прем’єр-міністра України теза про те, що вона, ніби то йдучи за „рукою Москви” вже готова надати російській мові статус другої державної, а для початку – хоча офіційної мови. Як доказ цього підопічні Віктора Балоги (до яких в останній час пошився і призабутий всіма В’ячеслав Криленко) приводять голосування фракції Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді за проект закону Про Державну службу, де передбачається, що держслужбовці мають знати крім української ще й російську мову.


Цей факт миттю підхопили всі коментатори від Секретаріату Президента та кинулися таврувати Тимошенко. Мовляв, вона хоче знищити нашу солов’їну мову. Систему запустили так, що навіть пріснопам’ятний Йозеф Гебельс міг би позаздрити розмаху. Діячам із „Нашої України” та президентської канцелярії байдуже, що закон голосувався лише в першому читанні і, що Юлія Тимошенко зразу запевнила, що її політична сила обов’язково доб’ється, що б у другому читання це положення було виключено. Заповіт головного пропагандиста Гітлера про те, що брехня має бути найбільш абсурдною та її треба повторювати безкінечно, бо лише тоді їй повірять, люди з оточення Віктора Ющенка активно заповзялися втілювати в життя.


Вони вперто заплющують очі на всі факти та пояснення представників Блоку Юлії Тимошенко. Марно намагався пояснити ситуацію колишнім партнерам по демократичній коаліції Олександр Турчинов.   «Єдиною державною мовою в Україні є українська. Ця позиція Юлії Тимошенко та очолюваної нею політичної сили була, є, та залишиться незмінною, а всі інші твердження є політичною спекуляцією опонентів БЮТ», – сказав перший віце-прем’єр-міністр України. Він зазначив, що «будь-хто, хто хоча б вміє читати українською, побачить, що норми про державність чи офіційність російської мови  в законі нема».  


Тим не менш, оскільки проект містить норму щодо знання різних мов держслужбовцями, саме за наполяганням фракції БЮТ проект не було ухвалено в цілому, а направлено на друге читання, де це питання буде більш чітко узгоджене з Конституцією держави. «В іншому ж випадку закон не буде проголосовано», – повторював Олександр Турчинов.


Бачачи, що його не хочуть слухати в Секретаріаті Президента він зрозумів, чому це відбувається. Виявилося, що існують прямі текстові та оціночні співпадіння в трактуванні норм законопроекту про держслужбу в недільному випуску «Подробиць тижня» на каналі „Інтер” та в заяві Віктора Балоги. «Це дає підстави вважати, що на «Інтері» вкотре чи-то прислухалися до усних порад Балоги, чи-то вчиталися в темник», – зробив висновок колишній голова Служби безпеки України.


При цьому, як виявилося, по відношенню до опонентів Тимошенко спрацював принцип: Бог шельму мітить. Нещодавно журналісти віднайшли Указ ще кандидата у Президенти України Віктора Ющенка, яким він обіцяє змусити дежслужбовців знати російську мову та послуговуватися нею поруч із українською.


Нагадаємо читачам, що підписаний восени 2004 року тоді ще кандидатом у Президенти Віктором Ющенком Указу Президента України «Про захист прав громадян на використання російської мови та мов інших національностей України» у пункті третьому твердив: «Кабінету Міністрів … до 1 січня 2005 р. внести до професійно-кваліфікаційних характеристик державних службовців положення про обов’язкове володіння, крім державної, російською мовою або мовами інших національностей…».


„Коли Ющенку для перемоги на виборах були потрібні голоси російськомовних виборців, він з легкістю йшов на будь-які компроміси, обіцяв все, що від нього чекали. Але, як тільки політична кон’юнктура змінилася, «гарант» безсоромно від своїх обіцянок відмовився. Більш того, коли уряд та Верховна Рада почали втілювати його плани у реальне життя, пропрезидентська «Наша Україна» влаштувала з цього приводу справжню істерію, по суті звинувативши своїх колег у тому, що вони виконують передвиборчу програму Ющенка”, – так коментують деякі політологи факт Ющенківського указу та звинувачень на адресу Юлії Тимошенко.


А вітчизняний політолог, директор аналітичного центру „Агентство стратегічних досліджень” Дмитро Панько відверто вказує на небезпечність методів політичної боротьби з боку Віктора Ющенка. „Раніше питання мови було темою спекуляції лише Партії регіонів, комуністів та політичних маргінальних угрупувань. Нині Віктор Ющенко та його оточення у боротьбі з Юлією Тимошенко зробили питання мови предметом чорного піару. Президент уживає методи представників проросійських сил, але зробивши їх більш небезпечними для суспільства. Якщо комуністи та регіонами говорять про російську мову як другу державну, чи офіційну, щоб заручитися підтримкою населення Сходу та Півдня країни, то Віктор Ющенко ухопився за мовну тему, як за ломаку, якою намагається вдарити (при чому без жодних справжніх підстав) Юлію Тимошенко. Такі дії можуть свідчити лише про слабкі політичні позиції самого глави держави, який маючи мінімальний рейтинг йде на будь-які кроки, аби тільки зберегти свою владу”, – стверджує експерт Дмитро Панько.

Попередня

Наклепи на депутатів «Батьківщини» – цинізм і прояв безсилля

Наступна

Дорогі вчителі, викладачі, вихователі!