• 25 Травня, 2022

Звернення Прем\’єр-міністра України до нації

В ЄДНОСТІ – СИЛА!

Дорогі співвітчизники!


Сьогодні  прийшов час абсолютно відверто обговорити питання, які пов’язані з досі небаченою світовою фінансовою кризою.


Те, що діється зараз на фінансових ринках світу, спеціалісти не називають кризою. Вживаються терміни – цунамі, Армагедон, катастрофа…


Цілі країни опинилися на межі банкрутства і розорення, припинили своє існування всі інвестиційні банки світу, гіганти світової промисловості та індустрії за мить перетворюються на жебраків.


Забуті всі слова про стабільність, розвиток та спокій.


 – Протягом 50 днів два з половиною мільярди людей на планеті втратили більш як два трильйони доларів.


-В півтора рази виросла інфляція у Єврозоні, різко впали темпи економічного зростання;


– у Швейцарії, яка не знала, що таке економічна криза більше як три століття і успішно пережила дві світові війни, банкомати  не видають готівку;


– За оцінками Міжнародної організації праці, внаслідок світової фінансової кризи кількість безробітних  стрімко зростатиме;


– Лихоманить курси долара, євро та інших світових валют.


 


Гігантська хвиля кризи не розрізняє ані кордонів, ані націй. „Дев’ятим валом” котиться вона по світу і поки що ніхто не знає коли її спинять.


Уряд України усвідомлює ступінь глибини і всеохопності світової кризи. Ми робили і робимо усе, щоб пом’якшити удар. Мінімальні наслідки кризи, які сьогодні є в Україні – це прямий результат непомітної але, водночас, – адекватної роботи Уряду. Саме тому у нас, на відміну від усього світу, зростатиме економіка, неймовірними зусиллями стримується інфляція, вдвічі скорочено імпорт та підтримано національного виробника, виконується бездефіцитний бюджет. Однак наш запас міцності та сил не безмежний.


У всіх країнах для протидії цій кризі об’єднуються всі еліти, влада та опозиція, парламенти, президенти та уряди консолідують зусилля  для захисту національних інтересів.  У нас все навпаки.


Ми мусимо в своїй рідній країні робити те ж саме. Уряд та парламент України повинні працювати у щоденному режимі.


Тому ми забов‘язані об’єднатися. Долати кризу у стані передвиборчої гарячки, коли іде війна всіх проти всіх – неможливо.


Перше: НІЯКИХ ДОСТРОКОВИХ ВИБОРІВ.  Бо вони відкриють всі шлюзи для світової економічної кризи і знищать державу.


Ми зробили все. 7 грудня виборів не буде.


Можливо, в цій ситуації, наші депутати поводилися занадто рішуче в судах і ЦВК. Я вибачаюсь за це перед Вами. Але, повірте, вони мали підстави так діяти, бо знають весь масштаб загроз та викликів, для України.


Сьогодні я звертаюся до країни, до людей, до політиків із закликом – негайно забути про всі політичні суперечки, про передвиборні баталії, про дострокові парламентські чи президентські вибори. Бо якщо світова криза вибухне в Україні, – вона змиє всю країну, всі доходи людей і всіх кандидатів в Президенти та будь-які коаліції разом узяті.


Я звертаюся до Президента, до всіх політичних сил країни, до лідерів фракцій Партії регіонів, “Нашої України-Народної самооборони”, Блоку Володимира Литвина, фракції комуністів з такими пропозиціями


1. Відновити роботу Верховної Ради для миттєвого прийняття невідкладних законів та  бюджету. 


У понеділок о 12-й годині зібратися всім лідерам фракцій у Верховній Раді і невідкладно погодити план протидії світовій фінансовій кризі, який розроблений Урядом і ми його продовжуємо реалізовувати.  1. Створити  у Верховній Раді Коаліцію захисту  України від світової кризи, до якої увійдуть всі фракції парламенту.

  2. На базі такої Коаліції переформатувати Кабінет міністрів – створити УРЯД ЗАХИСТУ УКРАЇНИ, надавши йому можливості негайно реагувати на світові та внутрішні виклики. Кожна фракція повинна надати своїх найкращих фахівців для роботи в Уряді та протидії кризі. 

Така коаліція і уряд повинні діяти аж до того часу, доки загроза фінансового і економічного колапсу буде відведена від країни, а потім – робіть які завгодно вибори.


Окрім того, я пропоную запровадити жорсткий і безумовний мораторій  на будь-які політичні чвари та суперечки. Давайте забудемо про політику, про абсурдні і непотрібні країні теми, які роз’єднують націю. Всі політики в момент реальної загрози для країни повинні усвідомити і прийняти ту умову, щоб не тільки ділом, але й словом не завдати шкоди державі.


У понеділок о 12 годині я чекатиму всіх лідерів фракцій у парламенті для роботи. Я прошу скасувати свої відпустки, відпочинки, лікування і відрядження.


Якщо ж наші ініціативи будуть відкинуті, і політики продовжуватимуть займатися критиканством та політиканством на тлі фінансової кризи, – тоді  наша команда буде самостійно протистояти кризі і захищати людей.  Я хочу, щоб Ви твердо знали: я ніколи не залишу поле бою, не зраджу Вас, щоб не сталося. Та ні на крок не відступлю від національних інтересів.


Одне можу сказати твердо. Ми виходимо з політичного протистояння в односторонньому порядку.  Наша команда не буде реагувати на будь-яку політичну агресію. Саме тому ми займатимемося тільки справою.


Дорогі співвітчизники!


Я не хочу, щоб у Вас склалося враження, що Україна уже в епіцентрі світової фінансової кризи. Це не так. Ми ще можемо, ще маємо час впоратися з нею. Вона уже стукає у наші двері, але ми можемо їй не відчиняти. В України є ресурси і можливості для того, щоб погнати кризу від нашого порогу і забезпечити порядок та стабільність в державі, захистити інтереси людей.


Уряд має чіткий затверджений план дій та виконує його щоденно. Але сьогодні, як ніколи, потрібна єдність.


В ЄДНОСТІ – СИЛА!


 

Попередня

Тимошенко погрожує назвати політиків, які підвищили ціни на ліки

Наступна

Місто на порозі екологічного лиха, або гірка ініціатива міського голови