• 21 Вересня, 2021

Виступ Юлії Тимошенко

Щодо подальших дій по укріпленню курсу гривні

ТИМОШЕНКО Ю.В. –  Шановні колеги! Доброго дня. Я хотіла б продовжити розмову, яка стосується ситуації з обмінним курсом гривня-долар.


Я хочу нагадати зараз сутність питання, про що ми говоримо. Ми говоримо про те, що в Україні відбулася не прогнозована, абсолютно  нічим не обґрунтована подія, коли з 5 грн. вартості 1-го долара чомусь несподівано докотилася вартість долара до 10,5 грн.  Я хочу ще раз нагадати проте, що 99-а стаття Конституції покладає на Національний банк  повну відповідальність за стабільність грошової одиниці і це є основна функція Центрального банку.


Не має абсолютно ніяких економічних підстав для такого падіння курсу гривні.


Крім того, я хотіла б ще раз наголосити і ми передамо вам навіть сьогодні після прес-конференції матеріали, що не було ніяких економічних підстав для такого падіння курсу гривні. Це базується на тому, що ми порівняли І квартал 2008 року надходження валюти і попит на валюту і IV квартал 2008 року надходження валюти і попит на валюту. Я можу сказати вам абсолютно відповідально, що надходження валюти в державу, а ви бачите це на графіку в І кварталі перевищувало попит і тоді курс гривні був 5,05 і так само в IV кварталі надходження у валюті суттєво перебільшують попит. Це говорить про те, що ніякого дефіциту валюти не було. Всі ці дефіцити створені штучно, сплановано, які привели до такого радикального падіння курсу гривні.


Всі матеріали, які я зараз вам декларую і показую слайди, базуються на бухгалтерському обліку. Коли немає дефіциту долара в країні, не може бути екстремального падіння курсу гривні, це протирічить всім економічним і фінансовим азам.


У всьому світі йде девальвація, але спланована і обґрунтована вона складає 30%, а не вдвічі, як в Україні.


Але в той же час, на мій погляд, з політичних і корупційних підстав почалася програма, яка була спланована. У цієї програми є керівники і є виконавці, яка призвела до такого різкого падіння курсу гривни, який абсолютно, ще раз говорю, таке падіння не є обґрунтованим. Безумовно, можна говорити про те, що у світі йде девальвація національної валюти, але в тих країнах, які працюють сплановано, обґрунтовано і без зловживань, таке падіння максимум може складати до 30%, але не вдвічі, як в Україні. Тобто девальвація сьогодні – це є відповідь на питання кризовим явищам, але у значно меншому обсязі і абсолютно не так, як це відбулося в Україні.


У спільному зговорі з Президентом НБУ почав з першого жовтня почав емітувати зайву гривню на 40 млрд.грн.


Я хочу зараз стверджувати, що вся оборудка, яка була підготовлена, вона була підготовлена на чолі з Президентом країни. Всі кроки робилися під його керівництвом, всі кроки робилися Головою Національного банку паном Стельмахом та його заступником Шаповаловим. Весь інший Нацбанк був практично заручником цих обставин, і почалося все з того, що з 1 жовтня почали імітувати, тобто друкувати додаткову гривну в обсязі 40,3 млрд. грн.


Замість підтримки реальної економіки та депозитних ресурсів громадян була побудована непрозора система рефінансування наближених до керівництва НБУ банків.


Я хочу звернути вашу увагу на те, що ці гроші емітувалися для того, щоб наповнити банківську систему грошима для декількох цілей. Перше – для повернення депозитів громадянам України. Друге – для того, щоб прокредитувати реальний сектор економіки, який сьогодні потерпає. Третє – щоб банк міг вибудувати стосунки зі своїми клієнтами по валютних кредитах і покрити свої дисбаланси, тобто по суті справи на ті речі, які сьогодні очікує країна. Крім того, частина цих грошей мусила бути витрачена на купівлю у банківської системи державних цінних паперів, які по суті обслуговували плановий дефіцит бюджету України, який передбачений Законом „Про бюджет ”. Але що відбулось? Зразу після того, як ці гроші стали емітуватися, тобто друкуватися, була побудована непрозора система як встановлення валютного курсу, так і направлення цих додаткових фінансових ресурсів у системі рефінансування для національної банківської системи.


Я хочу, щоб ви подивилися на діаграму, як одному банку, який називається „Надра-банк” виділено було просто не співставно більше грошей, ніж навіть державним банкам, і ніж навіть на покриття дефіциту бюджету. Я хочу, щоб ви подивилися на цю діаграму. Вона говорить про те, що з 40 мільярдів гривень тільки один „Надра-банк” отримав 7,1 мільярда гривень на, практично, свої оборудки.


НБУ з банком Надра  провернули макроспекулятивну операцію яка руйнує стабільність економіки, стабільність фінансової системи, нищить гривню.


Крім того, ви знаєте, що у нас працює десь, приблизно, 180 банків в країні. І якщо на всі ці банки рівномірно до їх забезпечення видавати гроші, то навіть  мільярду не міг отримати кожен банк. Ви розумієте, що ці лічені десятки мільйонів. Коли один банк отримує майже п’яту частину всього, всієї емісії Національного банку, це 7,1 млрд., і це більше, ніж всі інші банки, в той час, коли цей банк на кануні такої махінації був куплений за 60 млн. доларів, я хочу вам сказати, що це макрокорупційна, макроспекулятивна операція, яка прямим чином руйнує національні інтереси країни, руйнує стабільність економіки, руйнує стабільність фінансової системи, нищить гривню, і, більше того, практично знищує родини, які або на депозит поклали гривню, або взяли валютні кредити, нищить весь бізнес, ставить під загрозу банківську систему.


Учасники цієї оборудки подані на діаграмі, яка є. Керівником цієї операції, тому що за його дорученням робилось все це, є Президент країни, його права рука – Стельмах. Реальну технічну роботу здійснював пан Шаповал. Банк за кулісами купив пан Дмитро Фірташ, який, до речі, стояв і за кулісами.


 


Юлія Тимошенко розкриває повну схеми оборудки, яку провернув Фірташ з Стельмахом і Ющенком.


Головна мета – повернення депозитів населенню, із 7,1 млрд. грн. ви бачите на діаграмі виділено всього 100 млн. грн. Я думаю, що тут більш красномовно сказати не можна. Крім того, відразу підставними фізичними особами отримано 500 млн. грн. кредитів, тобто по суті ці гроші виведені з реального обігу на спеціальні штучні схеми в прибутки вже тих же самих людей. І далі все інше було конвертовано у валюту, тобто воно не пішло в реальний сектор економіки, воно не пішло на покриття дефіцитів, воно не пішло на покриття депозитів людям, воно було просто виведено на валютний ринок і куплено по курсу Національного банку, замітьте будь ласка, не по ринковому курсу, а по курсу Національного банку. Це значить, що вже був закладений певний прибуток.


Ці 900 млн. дол. поклали на рахунок і в той час, коли економіка потерпає від нехватки грошей, зупиняється будівництво, металургія, хімія, аграріям потрібні гроші, 900 млн. дол. трималося на рахунку і після того, як вони закупили ці долари, вони почали штучно обрушувати курс гривні. Я хочу вам сказати, що оборудка складається з 3-х етапів.


3 етапи оборудки:


Перше – незаконне наділення цього банку 7,1 млрд. грн. в державні гроші, я підкреслюю, причому на відміну від реального сектору економіки під 12% річних Національний банк  надав цьому банку кредит цей 7,1 млрд. Потім друга частина – на ці гроші купівля долару по ціні нижче ринкової, по суті справи в збиток держави по курсу Національного банку. І третій етап – руйнація курсу гривні, вони поставили за мету довести курс гривні до долару 10 грн. за долар це була мета, протримати його 3-4 дні, в цей час на і 900 млн. дол. купується гривня і потім повернути гривню до економічно і фінансово обґрунтованих розмірів, тобто 6 – 6,5 це те, що реально сьогодні є обґрунтованим.


Спекулянти Президента хотіли заробити за декілька десятків днів 4 млрд.550 млн. грн..


Але в той же час це давало їм право заробити чистими за буквально декілька десятків днів 4 млрд. 550 млн. грн. І, безумовно, в цьому були задіяні всі учасники процесу – Президент, Голова Національного банку, пан Шаповалов – його заступник, Дмитро Фірташ, який стояв за банком „Надра”, і Віктор Балога, який був асистентом проведення всієї цієї оборудки. І тільки від Президента давалися вказівки Голові Національного банку кому видавати емісійні гроші, яким банкам, на яких умовах видавати, кому продавати валюту по заниженому курсу – все це, на жаль, відбувалося в телефонному режимі.


Ющенко та Янукович вже вдруге роблять країні дефолт.


В. Ющенко використовує для політичних проблем своїх і для заробляння грошей, не раз використовує технологію обрушування  курсу гривні і введення країни в дефолт. Це він робить вдруге. Перший раз він це зробив, коли був керівником Національного банку і тоді він руйнував політичну стабільність для іншої владної команди і заробляв так само нахабно гроші на цьому курсі. Зараз це вже стає очевидним, тому що за перебування його Головою Національного банку в 1998 – 1999 рр. по суті курс гривні був також зруйнований в 2,8 рази. Це рекорді показники. Зараз він це повторив, коли працює Президентом країни. Крім того, тоді саме він в 1998 р. довів Україну до першого дефолту, зараз він робить другий дефолт, і знову має політичні і корупційні цілі.

Попередня

Оголошення

Наступна

Добра справа має стати традицією та прикладом для наслідування