• 29 Вересня, 2021

Привітання Прем’єр-міністра України з Днем Соборності України

Від щирого серця вітаю всіх із Днем Соборності України, бажаю добра та щастя. А головне – віри в нашу прекрасну Батьківщину!

Шановні друзі!Дев’яносто років тому сталася історична подія. 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві пролунали слова «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України».

Цей урочистий акт єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу став символом віковічного ще з князівських і козацьких часів прагнення нашого народу до Соборності.

Уже не так давно на іншому майдані наш народ, ніби підтверджуючи це тисячолітнє прагнення, вигукував «Схід і Захід разом!»

Як раніше, так і тепер, недруги нашої державності намагаються роз’єднати нас, протиставити нашій згуртованості не настільки суттєві регіональні особливості, які є, до речі, в багатьох країнах.

Різноманітність культур, регіональну специфіку, багатий і неоднаковий історичний досвід різних частин України, поліконфесіональність і багатомовність при незаперечній державності української мови ми вважаємо не проблемою, а ознакою духовного багатства України. Всі ці чинники не перешкоджають, а, навпаки, сприяють формуванню унікальної політичної нації на основі європейських та власних цінностей. Понад 90 відсотків громадян України підтримують ідею соборної, унітарної України. Соціологія зайвий раз переконує, що теза про загрозу розколу України є політичною спекуляцією.

Сьогодні як ніколи ми маємо бути єдиними. Саме так ми подолаємо всі кризи та зробимо Україну сильною і заможною європейською країною. «В єдності сила народу, Боже, нам єдність подай!», – ці слова з духовного гімну України є актуальним закликом до консолідації нашого народу.

Від щирого серця вітаю всіх із Днем Соборності України, бажаю добра та щастя. А головне – віри в нашу прекрасну Батьківщину!

Україна – сильна!

З повагою,
Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО

Попередня

Витяги з виступу Юлії Тимошенко щодо діяльності НБУ

Наступна

Представники Тернопільського БЮТ та «Батьківщини молодої» привітали студентів в Тетянин день