• 9 Травня, 2021

Кожен макроінвестиційний проект супроводжувався Урядом в обхід бюрократії

Витяги з виступу Юлії Тимошенко щодо японських інвестиційних проектів в галузі енергозбереження від 13 лютого 2009 року

Уряд своїми спеціальними засіданнями створив таку систему, де кожен макроінвестиційний проект супроводжувався Урядом в обхід бюрократії.


Ви не думайте, що я відношуся до наївних Прем’єр-міністрів і не знаю, що в Україні бюрократія настільки потужна, що іноді щоб інвестиційний проект провести в Україні – потрібно половину життя на це покласти. Я хочу змінити ці підходи, які мені не подобаються, і змінити так, щоб ви відчули, що для вас всі шляхи відкриті. Ми навіть зараз ввели додаткове засідання уряду в четвер кожного тижня, яке присвячене розгляду макроінвестиційних проектів для України з іноземними і вітчизняними інвесторами, для того, щоб минаючи всю бюрократію, мати можливість послухати значимий для України інвестиційний проект і зробити так, щоб уряд супроводжував цей проект, тому що моя позиція полягає під час кризи в тому, що кризу Україна може пережити і навіть може стати сильнішою, але тільки в тому випадку, якщо Україна навчиться співпрацювати з тими партнерами, які можуть під час кризи дати Україні абсолютно  новий поштовх до реформ, дати абсолютно новий поштовх до концептуального підходу до розвитку ключових галузей в Україні .


 


Урядова команда прем’єра під час кризи стане ефективною єдиною командою по впровадженню масштабних проектів.


Крім того, я хочу наголосити, що маючи повну інформацію про те, як працюють японські корпорації в Україні, які вони планують масштабні проекти, я вважала, що в такі важкі часи викликів світової фінансової кризи ми мусимо з вами організувати одну команду по втіленню всіх інвестиційних проектів, які ви напрацювали для України, які ви бачите, як пріоритетні для України і для свого бізнесу, напрацювати ці проекти разом при повній підтримці уряду.


 


Сукупні напрацювання японських фахівців для України – це 29 великих проектів на 6 млрд. дол.. і 358 малих проектів на загальну суму 10 млрд.дол.


Я маю інформацію про те, що всі напрацювання, які ви зробили для України на сьогодні, це 29 великих проектів на суму близько 6 млрд. доларів, і, крім того, проекти по зелених інвестиціях, які на сьогодні по наших даних 358 таких проектів мають на загальну суму до 10 млрд. доларів. Я розумію, що кризові явища сьогодні не є допомогою в здійсненні інвестиційних проектів. Кризові явища уповільнюють будь-які елементи співпраці. Але в Україні вважають, що з кризи можна вийти як ослабленими і знекровленими, так можна вийти з кризи і сильнішими, впевненішими і реформованими.


 


Україна вийшла з пострадянського простору неефективною і співпраця з Японією, яка є лідером у світі по найвищим технологіям, лідером інтелектуальної частини світу – є шансом для України вийти з кризи сильнішою.


Україна, яка вийшла з пострадянського простору, дійсно, потребує масштабного реформування по всіх напрямках, по всіх сферах свого життя, починаючи від стандартів, сертифікатів, системи ефективного використання енергоносіїв, реконструкції і модернізації застарілих промислових підприємств, зміну застарілих технологій. На повну потужність використання транзитних транспортних можливостей України. Безумовно, потребує реформування і активізація робота аграрного комплексу України. Можна перераховувати безліч напрямків, де можна об’єднати зусилля.


Я бачу Японію як країну, яка є лідером у світі по найвищим технологіям, по ефективним способам і методам господарювання, лідером інтелектуальної частини світу. І саме тому я була ініціатором проведення такої зустрічі.


 


Я хочу подякувати всі корпорація, які сьогодні представлені в Україні. Я завжди пам’ятаю, що компанія „Мітсубісі” має одну п’яту обігу товарообігу між Україною і Японією, це безумовно, номер 1, більше 600 млн. дол. товарообіг, який створює тільки одна корпорація.


 


Єдиний вдалий екологічний проект по зменшенню парникових викидів на шахті ім. Засядьмо зроблений саме японською кампанією і технологіями.


Я буду завжди пам’ятати і пам’ятаю, що компанія „Марубені” була однією з перших, які здійснили експорт зерна з України, які організували дуже потужні потоки експорту аграрної продукції, в тому числі, в Японію, і що саме компанія „Марубені” була першою, хто запровадив перший проект спільного впровадження по зеленим інвестиціям на базі шахти ім. Засядька і дуже ціную, що такі первинні проекти зроблені саме японською компанією.


На сьогоднішній день проект по шахті Засядька, по зменшенню викидів парникових газів, є єдиним, який впровадився в Україні, це вдалося тільки японській компанії.


 


Крім того, я також хотіла б подякувати корпорації „Мітсубісі Хейво Індастріалс” і „Сумі тома”, які спільно перші побудували масштабний проект на Алчевському металургійному комбінаті в Луганській області і які показали, що можна побудувати теплову електростанцію, саме використовуючи доменний і конверторний гази, це значить, що такий потенціал металургійного комплексу, який має Україна, може і надалі створювати з цього напрямку один із стратегічних напрямків і підтримка уряду завжди в цьому буде.


Я також хочу відзначити роботу корпорації „Сумі Тома” по створенню спільних підприємств в Україні, створено три спільні підприємства, які працюють успішно і найвідоміше з них – це „Тойота Україна”.


Я знаю, що успішно розвивається співробітництво з японськими корпораціями „Ісудзу” і „Соджис” щодо виробництва автобусів середнього класу і вантажних автомобілів „Ельф”.


Я хотіла би відзначити, що корпорація „Міцуї”, яка на сьогоднішній день для Японії,  в тому числі, імпортує аграрну продукцію, і, по суті, є лідером в торгівлі аграрною продукцією, має колосальний потенціал в Україні і ми готові по всім напрямкам підтримати. По всім напрямкам.


 


Юлія Тимошенко вірить в те, що Україна може стати базовою країною для системних японських інвестицій.


І навіть я хотіла би зробити акцент зараз на тому, що я скажу. Я вірю в те, що для Японії Україна може стати базовою країною для проведення інвестицій в усьому нашому регіоні, тому що в Україні все ж таки, хоч і важко, хоч і з такими політичними важкими подіями, але успішно розвивається демократія. У нас встановлюються, на відміну від багатьох інших країн нашого регіону, прозорі стосунки в системі інвестицій.


 


Юлія Тимошенко описує стратегічні перспективи реформування: щороку 25 млн. тон соломи спалюється в повітря,


Я не хочу довго затримувати зараз час для уваги, але я хотіла би наголосити на тому, що є сьогодні стратегічними перспективами для України в системі реформування. Я думаю, що ці напрямки обов’язково можуть зацікавити всіх вас, всі ваші команди. В першу чергу в Україні за всі історичні часи існує найбільш енергоємна і з точки зору використання енергоносіїв неефективна система економіки.


В першу чергу Україна для опалення країна, тобто для обігріву води, для тепла і гарячої води має майже 30 тис. котелень по всій країні. З цих 30 тис. котелень, 67% працює на природному газі – дорогому, неефективному, який абсолютно створює ті недобрі викиди парникових газів в атмосферу, а в той же час Україна має унікальні можливості по застосуванню біоресурсів для теплових котелень для будь-яких напрямків використання енергії. Вдумайтеся тільки – ми вирощуємо один з рекордних врожаїв в світі. 20-25 млн. тонн соломи після збору врожаю у нас просто спалюється з викидами вуглецю в атмосферу. Це те, що може стати дуже добрим ресурсом для спалювання у теплових котельнях, в тому числі, екологічно чистих з скорочення викидів в атмосферу вуглецю.


немає потужностей обробки відходів лісного господарства,


Крім того, у нас в Україні зовсім не переробляються відходи лісного господарства: деревина, щепа з деревини, не переробляються і не використовуються. В країні  практично немає заводів по переробці цієї зайвої деревини, щепу, по переробці деревини в палети і ми не використовуємо цього для опалення, для електростанцій, для обігріву води, ні для чого не використовуємо.


не переробляється побутове сміття


Ще один приклад. В Україні не переробляється абсолютно ніяке побутове сміття, просто  не переробляється, воно або звалюється у звалище, або спалюється, викидаючи в атмосферу всі отруйні гази.


 


Уряд готовий відкрити всі шляхи, готовий запровадити всі спільні проекти, готові надати той інвестиційний клімат, який тільки зможе створити Уряд – який потрібний Японії, як лідеру у світі по використанню біоресурсів, щоби розпочалася реалізація цих проектів.


Немає жодного заводу, де можна було б показати, що так мусить перероблятися побутове сміття. Але в той же час ми знаємо, що Японія є одним із найперших світових лідерів по використанню біоресурсів для вироблення енергії всіх типів. Ми готові відкрити всі шляхи, ми готові запровадити всі спільні проекти, ми готові дати вам той інвестиційний клімат, який тільки може створити уряд, причому супроводжуючи ні рівні уряду кожний проект, тому що для нас це важливо.


Крім того, в Україні багато сільськогосподарських площ, які взагалі незасіяні нічим просто. І вирощувати там той сільськогосподарський ресурс, який можна потім використовувати для біоустановок енергетичних, в тому числі енергетичну кукурудзу. Можна все це робити, але цього не робиться.


 


Перший стратегічний напрямок – розвиток біоенергетики.


Тому один із стратегічних напрямків, на якому я хотіла би наголосити, – це розвиток біоенергетики. Одночасно з модернізацією і реконструкцією теплових котелень, які сьогодні в Україні не просто неефективні, а вони безглузді в 21-му столітті.


 


Другий стратегічний напрямок – це використання теплонасосів, теплообмінників.


Ще один стратегічний напрямок, який ми для себе поставили – це використання для генерації тепла і гарячої води теплонасосів, тобто теплообмінників. Сьогодні в Україні всього є два об’єкти, де використовуються теплообмінники, тобто, по-суті, теплонасоси. Два об’єкти на всю країну. Робити комплексну програму по використанню теплонасосів, теплообмінників – це сьогодні визначено, як один з пріоритетів уряду, і це другий пріоритет, який може бути в нашій співпраці.


 


Уряд саме з японськими корпораціями прагне модернізувати ГТС – і когенераційні установки – це третій стратегічний пріоритет Уряду в енергозбереженні.


Третє – це виробництво когенераційних установок, що комбіновано виробляють електричну і теплову енергію. Я хотіла би, щоб ми саме з японськими корпораціями побудували ефективне використання наших газоперекачувальних агрегатів на газотранспортній газотранзитній системі, яка транзитом транспортує газ з Росії в ЄС. Там можна використати когенераційні установки і дати дуже великий ефект по скороченню використання газу і по генерації електричної енергії і тепла.


Я хотіла би це визначити, як третій пріоритет нашої можливої співпраці, і когенераційні установки можуть бути використані на інших підприємствах, в тому числі і державних.


 


Четвертий пріоритет – це модернізація теплових станцій які працюють на вугіллі.


Четвертий пріоритет, а всього пріоритетів 8, які ми визначили, як пропозицію вам для спільної співпраці, і вони одночасно є пріоритетами для реформування України під час цієї важкої кризи, це підвищення ефективності роботи теплових електростанцій, які працюють на вугіллі сьогодні, працюють вкрай неефективно, працюють з шкідливими викидами в атмосферу і не використовують новітніх технологій спалювання вугілля. Ми хочемо приватизувати теплові електростанції, приватизувати з залученням японських корпорацій, якщо буде ваше бажання на те, в тому числі, або, якщо є іншій варіант співпраці, це спільні підприємства для того, щоб реконструювати повністю теплові електростанції України.


 


Щодо вітрогенерації – то Україна готова надати можливості для побудови вітроелектростанцій на площі моря, або на узбережжі.


Два наступних напрямки, які відомі всьому світу, як ефективні і абсолютно актуальні сьогодні, в Україні майже не використовуються. Це сонячна енергія і вітру енергія. Ми готові надати можливості для побудови вітроелектростанцій або на площі моря, або на узбережжі.


Що стосується  технологій використання сонячної енергії, ми повністю відкриті для того, щоб зробити всі кроки і зробити Україну тією країною, яка буде добрим партнером в цьому напрямку.


 


Україні потрібна комплексна система ефективного енергоменеджменту.


І два останніх пріоритети, які є масштабними і узагальнюючими. Мені здається, що для України потрібна, взагалі, комплексна система ефективного енергоменеджменту, щоб можна було проаналізувати взагалі ефективність використання в Україні енергії в цілому і на базі цього аналізу побудувати системи оптимізації з комплексним підходом, з використанням новітніх технологій, тобто, задати, по суті справи, динаміку технології 21 століття для України. Разом з вашими корпораціями, разом з вашими можливостями і по технологіям і вмінню працювати.


 


Україна здатна дати повну відповідь на питання Японії,  пов’язані з імпортуванням сільськогосподарської продукції.


І останнє, це надати можливість саме японським корпораціям, використовуючи сільськогосподарські можливості України, вирощувати в тому числі екологічно чисту продукцію, в тому числі для споживання в Японії і в інших країнах. Ми знаємо, що Японія імпортує більше 60% аграрної продукції продуктів харчування. Я думаю, що Україна, яка природно, історично, враховуючи всі наші природні можливості і всі наші кліматичні можливості, може стати країною, яка дала би Японії відповідь на багато питань, пов’язаних з імпортом сільгосппродукції, аграрної продукції, продуктів харчування.


 

Попередня

Уряд розглянув два стратегічних проекти енергозбереження

Наступна

Борщівський БЮТ пропогує духовне відродження молоді краю