• 21 Вересня, 2021

Місія МВФ прибула до України аби скоригувати і підвищити ефективність спільної з Урядом антикризової програми

Витяги зі вступного слова Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 14 жовтня 2009 року

«…З сьогоднішнього дня в Україні розпочинає працювати Місія Міжнародного валютного фонду. Всі ми добре знаємо, що з моменту початку світової фінансової кризи, Уряд звернувся до світових фінансових організацій для того, щоб можна було налагодити співпрацю, відпрацювати із залученням світових економічних і фінансових експертів організувати розробку справжньої антикризової програми і саме ще з минулого року, коли розпочиналася світова фінансова криза, Уряд від імені України розпочав роботу з Міжнародним валютним фондом.


І зараз я хочу ще раз підкреслити, що якраз між Урядом і Міжнародним валютним фондом і була створена із залученням світового рівня фахівців, справжня антикризова програма захисту України. Ця програма виконується з початку кризи. І сьогодні приїзд місії буде присвячений тому, щоб проаналізувати виконання такої спільної антикризової програми, проаналізувати стан справ з фінансами держави, підкорегувати програму, якщо вона буде вимагати такого корегування, і після того продовжити роботу між Україною і Міжнародним валютним фондом. Я ще раз хочу підкреслити, що абсолютно правильними були всі кроки України, яка налагодила співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями.»


 


Друге важливе питання засідання – стан підготовки ЖКГ до опалювального сезону.


«Ще одне питання, яке сьогодні буде розглядатися, – стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до роботи в осінньо-зимовий період.


… ми будемо мати звіт кожного міністра, наскільки кожне міністерство підготовлено до осінньо-зимового опалювального періоду.»


 


Уряд зробив все необхідне для якісного стару опалювального сезону – але місцева влада багатьох областей досі не розрахувалася навіть за спожитий в минулі періоди газ. Для вирішення цього питання Уряд створює спеціальну систему контролю.


«Я переконана в тому, що Уряд зробив все, що необхідне, для того, щоб опалювальний період пройшов успішно. Накопичені всі необхідні резерви газу, вугілля, ядерного палива, забезпечені вчасно всі ремонти, які були в компетенції Уряду, але в той же час свою справу мусять зробити місцеві органи влади, тому що якраз довести тепло, гарячу воду, всі послуги житлово-комунального господарства до людей – функція місцевих органів влади.


Саме тому сьогодні на засіданні Уряду ми будемо створювати спеціальну систему контролю за тим, як діють місцеві органи влади. Ви знаєте, що я дала доручення, щоб на рівні кожної області і району були утворені спеціальні контрольні групи, які будуть займатися оцінкою, як область готова, і задіювати всі необхідні ресурси місцевих органів влади для того, щоб опалювальний період розпочався успішно.


Але в той же час треба сказати, що значна кількість областей сьогодні ще досі не розрахувалася з НАК „Нафтогазом” за газ, який був спожитий в минулий опалювальний період, і це питання, яке знаходиться в компетенції місцевих органів влади, в тому числі тим, яким належать теплокомуненерго, і я хотіла б, щоб до початку опалювального періоду всі розрахунки місцевими органами влади за природний газ з НАК „Нафтогазом” були зроблені, тому що за місцеві органи влади ми це питання вирішити просто не зможемо.»


 


Аграрний комплекс єдиний, що не впав від світової кризи – і це є результатом ефективної Урядової політики підтримки і стимулювання АПК.


«Так, криза уповільнюється, ми навіть сьогодні зафіксували ще раз зростання по відношенню до минулого року такого самого періоду зростання виробництва в сільськогосподарському комплексі на 3,3 %. Я хочу ще раз підкреслити, що єдина галузь, яка за весь період кризи не підвела країну, яка за весь період кризи тільки прирощувала обсяги виробництва, – це якраз сільськогосподарський комплекс країни. І те, що сьогодні Україна провела успішно посівні роботи, те, що Україна сьогодні зібрала один з рекордних врожаїв за всі часи життя і роботи України, це все є велика подяка аграріям України, які таким чином продемонстрували високий клас антикризових заходів.»

Попередня

Представники Блоку Юлії Тимошенко на Тернопіллі вшанували пам’ять борців за вільну Україну

Наступна

Оголошення