• 23 Жовтня, 2021

Обсяги промислового зростання вересень до серпня зросли на 1,9%, а мишнобудування дало 16-відсотковий приріст – країна виходить з кризи!

Витяги зі вступного слова Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 21 жовтня 2009 року

«…сьогодні у нас є наступні показники: обсяг промислового виробництва у вересні порівняно з серпнем зріс на 1,9%. Що саме приємне, що це рекордний показник зростання за весь період від 2000 року до 2008 року.


Але в той же час я хотіла б окремо відзначити, що абсолютно позитивним, я не хочу говорити такі гучні слова, як рекордним, є зростання виробництва в машинобудуванні у вересні порівняно з серпнем на 16,1%. Це вже дані Держкомстату і це значить, що наше машинобудування починає достатньо динамічно відроджуватися.


Мені приємно давати такі цифри, тому що вони говорять про те, що вся країна, всі підприємства країни, наша антикризова команда спрацювала так, що зараз ми бачимо все ж таки відродження обсягів промислового виробництва і обсягів особливо машинобудування.


Я думаю, що такі цифри по промисловості, безумовно, дають нам надію і говорять про те, що антикризові заходи все ж таки застосовувалися ефективно».


Об’єктом гордості є єдина галузь що в кризовий рік дала 3,3%-не зростання – сільське господарство.


«Тепер те, що є нашою гордістю в принципі. Йдеться тут не про показник вересня та серпня, а це стандартний статистичний показник, коли ми підводимо підсумки: січень – вересень 2009 р. до січня – вересня 2008 р. І саме я з великою гордістю хочу сказати, що сільське господарство – це єдина галузь в усій країні, яка за підсумками січня – вересня, це 9 місяців 2009 р. до 9-ти місяців 2008 р., дала зростання 3,3%. Це рекордне зростання за всі часи. Що важливо? Те, що ми рахуємо, що врожай по погодним умовам трошки, зовсім трошки нижче, ніж в минулому рекордному році, але якість зернових, яка зібрана сьогодні  суттєво змінилася на покращення і ми маємо 3,3% зростання, що, ще раз підкреслюю, є рекордним показником за всі часи.


І я хочу зараз висловити подяку по-перше, всім аграріям країни, тому, що вони на своїх плечах в кризу тримають Україну, вони на своїх плечах забезпечують експорт і надходження валюти в країну, я хочу висловити подяку всім, починаючи від тих, хто виробляє сільськогосподарську продукцію на сільськогосподарському подвірр’і, тобто, в домогосподарстві, фермери, всі сільськогосподарські підприємства, великі корпорації, які забезпечили вихід України на ринок, і, безумовно, також окремі слова подяки Міністру аграрної політики Мельнику Юрію Федоровичу і всій його команді.


Хочу, щоб ми просто з вами помічали не тільки те, що відбувається в країні брудного і політично заангажованого, а щоб ми ще помічали серйозні результати роботи, які досягаються сьогодні  в Україні».


Юлія Тимошенко оцінює ініціативу Януковича щодо збільшення соцстандартів як абсолютну катастрофу, яка жодній людині позитива не несе.


«…хочу дати свою досить чітку оцінку Закону “Про збільшення соціальних стандартів”, який ініціював пан Янукович, який є кандидатом в Президенти. І хочу вам сказати, що прийняття цього закону для країни є абсолютною катастрофою, вони жодній людині позитива не принесе. Вона передбачатиме найпотужнішу емісію, яка тільки могла бути за всі попередні роки одночасно разом, тому що більше 100 млрд. грн. потрібно, щоб виконати цей закон.


Зрозуміло, що таких грошей в державному бюджеті не те, що немає, а навіть близько немає. Це значить, що якби-то благими намірами вимощена дорога в пекло для кожної людини в країні. Це все одно, що людині, яка хворіє на цукровий діабет, від щирого серця дати 1 кг цукру з’їсти одночасно. Це приблизно такий ефект буде для країни. Це буде повна руйнація фінансової системи країни, повна руйнація бюджету кожної людини, буде інфляція і падіння курсу гривні. Це абсолютно точно підтверджують всі експерти як за межами країни, так і за межами країни. Я думаю, що пан Янукович як кандидат у президенти діє за принципом: чим гірше для країни – тим краще для його рейтингу.


Ще раз хочу сказати, що це жорстоко по відношенню до кожної людини, яка живе і працює сьогодні в Україні. Я ще таких антидержавницьких, антинародних дій просто не пам’ятаю за всю історію незалежної України. А якщо вони є просто глибокими непрофесіоналами і просто не розуміють, що вони роблять, то ми їх хочемо запросити на засідання Уряду і може їм пояснити ази базові знання по економіці і фінансах. Можливо тоді вони краще будуть розуміти, що вони творять для країни».


Уряд звертається до Президента терміново накласти вето на цей жахливий закон.


«Хочу сказати, що захищаючи країну, захищаючи хиткий баланс і хитку стабільність, яку зараз вдалось досягнути в боротьбі з кризою, Уряд буде пропонувати Президенту терміново, не чекаючи 15 днів, накласти вето на цей закон. Тому що більшого економічного і фінансового злочину проти кожного громадянина, я просто не згадаю, коли таке було. Але сьогодні з профспілками ми обговоримо всі аспекти можливої співпраці і можливих напрямків роботи».


Юлія Тимошенко рішуче налаштована зламати земельну корупцію в системі видачі земельних актів.


«Ви знаєте, що Уряд почав ламати земельну корупцію в системі видачі земельних актів на володіння землею людям, які мають присадибні ділянки. Сьогодні на засіданні Уряду ми, по-перше, заслухаємо як іде ломка цих старих корупційних моделей. Зрозуміло, воно легко не відбувається, тому що на бажання людини отримати земельний акт на свою присадибну ділянку наживались десятки тисяч людей, причому в підсумку, коли всі люди в складчину платили за свої акти, це були мільярди і мільярди гривень».


Чиновники на місцях саботують дерегуляційні нововведення Уряду Юлії Тимошенко.


«Безумовно, що ця система стара дуже важко ламається, її утримують всі чиновники на всіх рівнях, тому що вони звикли там заробляти мільярди гривень. І коли сьогодні Урядом прийнято рішення безкоштовно видавати земельні акти і поставлені терміни, то по всій вертикалі йде потужніший саботаж чиновницької братії, яка звикла разом з такими нечесними підприємцями по суті наживатися на тому, що людина хоче оформити по Конституції свою історичну, природну присадибну ділянку».


Уряд усуває дискримінайні норми земельної реформи – процес контролюється і оперативно управляється.


«І крім того, ми сьогодні будемо приймати рішення, яке буде вносити зміни до постанови 844, тому що, коли ми почали видавати акти, то ми зрозуміли, що на жаль, всіма рішеннями, які в тому числі і Уряд прийняв, люди поділені на дві групи. Перше – це ті, хто можуть отримати безкоштовно акт, і саме ті люди, які до 2002 року оформлювали таку ділянку. А друга група людей, яка так само змогла оформити цю ділянку, але після 2002 року, я маю на увазі на рівні сільських, селищних і міських рад. Саме для того, щоб зараз прибрати ту несправедливість, ми будемо сьогодні приймати постанову Уряду, яка буде вводити абсолютно однакові умови для всіх громадян, які отримали цю земельну ділянку, як до 2002 року з моменту отримання незалежності,  так і після 2002 року, тобто ми уніфікуємо безкоштовну видачу земельних актів. Тому що мільйони людей до нас звернулися, що таке розділення дискримінує їх право отримання безкоштовного земельного акта на їх присадибну земельну ділянку».


Юлія Тимошенко завтра проводитиме Всеукраїнську нараду щодо видачі держактів на землю – вона дасть системну картину ситуації, яку треба змінювати.


«…завтра ми проводимо Всеукраїнську нараду, яка буде присвячена тільки одному питанню – це організація видачі безкоштовних земельних актів тим людям, які мають свої присадибні ділянки. Там будуть присутні і запрошені голови обласних державних адміністрацій, їх заступники, які цим займаються, всі працівники і керівники держкомземів, керівники і працівники державних земельних кадастрових служб – по суті, всі ті, хто має безпосереднє відношення до того, щоб людям видавалися земельні акти.


Така секторна нарада всеукраїнська буде проводитися в 10:30. І я хочу крок за кроком ламати той чиновницький корупційний саботаж, який сьогодні є щодо видачі людям земельних актів. І я його абсолютно точно зламаю, навіть, якщо в ручному режимі доведеться звільнити кожного чиновника, який так чи інакше не робить свою справу, яка передбачена Конституцією і законами України».


Свідомий саботаж розрахунків за газ від місцевих приватних компаній здійснюється сьогодні вищим керівництвом країни і Нацбанком.


«Крім того, є ще питання, яке пов’язане з початком опалювального періоду в Україні. Це теж є питання, яке сьогодні буде розглядатися на засіданні Уряду. Проблема в тому, що є ціла низка міст в Україні, які сьогодні не розрахувалися за природний газ, а не розрахувалися тому, що сьогодні вищим керівництвом держави заблокована система рефінансування Ощадбанку для того, щоб Ощадбанк міг забезпечити надання кредитів місцевим органам самоврядування, щоб вони мали можливість заплатити за природний газ. Сьогодні ми будемо розглядати це питання і будемо намагатися знайти вихід з цієї ситуації.


Але я вважаю, що те, що сьогодні заблокована повністю підготовлена система фінансового розрахунку за природний газ, і заблокована свідомо вищим керівництвом держави і Національним банком – це сьогодні наносить шкоду кожній людині, яка мешкає в тих містах, які не можуть розрахуватися за природний газ для опалення».

Попередня

Тернопільська міська організація ВО «Батьківщина» долучилася до проведення Дня першокурсиника на історичному факультеті педуніверситету

Наступна

Перших 25 державних актів на земельні дільнки у Монастириському районі отримали жителі села Вербка