• 5 Грудня, 2021

Оприлюднена статистика свідчить про одужання країни від кризи

Витяги зі вступного слова Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 18 листопада 2009 року.«Можу сказати, що для нас такі статистичні показники, які ми отримали від Держкомстату, є свідченням того, що країна починає одужувати від кризи, системно наводячи лад в своїй економіці. Ми ІІІ квартал поспіль, бачимо показники, які свідчать про поступовий вихід України з кризи. І якщо у нас на початку кризи падіння валового внутрішнього продукту складало більше 20 % в такому шоці перебувала країна і в такому шоці перебувала вся економіка, то і ІІ квартал, і ІІІ ми демонструємо досить серйозну динаміку одужання. І можу сказати, що у ІІІ кварталі ми вже маємо показник падіння порівняно з тією серйозною динамікою, яку ми мали на початку кризи, значно оптимістичніший.
І крім того, Україна за підсумками ІІІ кварталу, зайняла місце у групі країн світу, які кожен квартал, постійно зменшують рівень падіння, які відбулися під час кризи. Таких країн в світі не так багато, але ми входимо до їх групи. Значна частина країн світу ще не досягла в кризових обставинах дна падіння і ще продовжують зсуватися, але Україна вже, ще раз підкреслюю, ІІІ квартал набирає темпи щодо одужання.»

Зростання промислового виробництва лише за один місяць на 5% є дуже позитивним результатом, а харчова промисловість просто стрибнула на 15,7%!
«Я хотіла би надати декілька цифр. Позитивні результати ми бачимо в зростанні промислового виробництва, і для нас це є один з ключових показників, за якими ми оцінюємо, як живе економіка. І якщо взяти жовтень до вересня, то обсяги промислового виробництва зросли на 5 % – це вже показники, які заслуговують на увагу. Це значить, що одужання відбувається достатньо добрими темпами.
Позитивні результати розвитку демонструються майже в усіх галузях. Наприклад, що приємно, в харчовій промисловості, якщо говорити про квартальні оцінки, ми маємо 15,7 % зростання, в легкій 1,1 % і головне, наші експортно орієнтовані галузі, металургійне виробництво дало 7,3 % зростання, хімічна промисловість – 3,5 %. Це дуже приємні дані, тому що ми бачимо, що ключові галузі починають ставати на ноги і починають більш системно і більш в оздоровленому режимі працювати.»

Більше того, кількість безробітних осіб зменшилася на 44% порівняно до найкризовішого місяця – січня.
«Крім того, ми говоримо про зменшення чисельності зареєстрованих безробітних в Україні. Якщо в січні на початку кризи ми мали 900,6 тис. зареєстрованих безробітних, то вже в жовтні ми маємо 508,4 тис. осіб, що по суті на 44 % менше, ніж на початок року і навіть, що приємно, нижче до кризового періоду, що є також показником того, що люди, які навіть під час кризи тимчасово втратили роботу, зараз повернулися на роботу і вони продовжують працювати.»

Те, що країна виходить з епідемії – є результатом злагодженої роботи Уряду і регіональних команд та лікарів на місцях. Деякі області взагалі не перетнули епідемічного порогу.
«Друге, про що я хотіла б вас поінформувати, – так само ми маємо і стабільно позитивну динаміку виходу України з епідемії грипу сезонного. І якщо ми маємо найбільше піковий показник 4 листопада щодо кількості захворювань на добу, у нас тоді захворіло за добу на 4 листопада 127 тис. 254 людини, а такий показник міряється саме щоденно, то сьогодні ми маємо вже 56,5 тис. захворівших за добу і вперше кількість тих, хто одужав, перевищила кількість тих, хто хворіє щоденно. Тобто ми також говоримо про те, що ми крок за кроком виходимо з тієї епідемії, в якій опинилися наприкінці жовтня – на початку листопада, і все це є загальним підсумком роботи регіональних команд, лікарів і, безумовно, все, що мусив робити Уряд, Уряд також робив.
Але сьогодні вже очевидно, що різні області по-різному виходять з епідемії. Немає загальної ситуації, щоб можна було сказати, що по країні у всіх добре. Є частина областей, в тому числі і Київ, які ще на своїй території мають перевищений епідемічний поріг. Є частина областей, особливо східні і південні, які так і не досягли епідемічного порогу, не перевищили його. Це значить, що вдалося всіма заходами захистити цілі області від приходу епідемії. Мені, власне, приємно повідомити, що ми так і не перетнули епідемічний поріг в АР Крим, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Харківській, Херсонській областях і Севастополі. Це говорить про те, що всі заходи, які були в країні застосовані, як мінімум ці 7 регіонів, захистили взагалі від наявності такої епідемії.»

Сьогодні Уряд буде корегувати протиепідемічну стратегію та модернізацією галузі, аби з урахуванням поточного досвіду Україна більше не поставала неозброєною перед епідеміями.
«Крім того, сьогодні на засідання Уряду першим питанням ми також заслухаємо звіт Міністра охорони здоров’я як у нас і далі іде боротьба з епідемією, як ми готуємося до всіх прогнозів, які пов’язані з другою і третьою хвилю захворювань на сезонний грип, на гострі респіраторні вірусні захворювання. І ми також підкоригуємо наші з вами дії, підкоригуємо наші з вами плани, і будемо далі діяти так, щоб країна більше ніколи, як після попередніх 18 років життя не опинялася перед обличчям епідемії неозброєною, щоб країна була цілком і повністю озброєна. Мова йде про реформу фармакологічної галузі, в тому числі і реформа аптечного господарства, мова йде про глибоку модернізацію структур санітарно-епідеміологічних станцій, і ми про це з вами сказали і відпрацювали всі варіанти. А крім того, мова йде про стратегічне переобладнання модернізацію наших лікувально-профілактичних закладів: лікарень, поліклінік, всіх тих медичних закладів, які мусять надавати людям високоякісну допомогу.»

Попередня

Партія регіонів об’єдналася з президентом Ющенком проти Прем’єр-міністра та Уряду, – Кожем’якін

Наступна

Ключовим пунктом підписання угоди про ЗВТ з Росією буде захист національних інтересів України і зняття невиправданих обмежень і вилучень, які несиметрично застосувала до нас Росія