• 29 Листопада, 2021

Ключовим пунктом підписання угоди про ЗВТ з Росією буде захист національних інтересів України і зняття невиправданих обмежень і вилучень, які несиметрично застосувала до нас Росія

Витяги з брифінгу Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 18 листопада 2009 року«На цьому тижні в Україні, безпосередньо в Автономній Республіці Крим. 20-го числа цього місяця, це п’ятниця, відбудеться самміт глав урядів країн СНД.
Ключове питання є першим і є дуже вагомим. Це правильно побудувати торгівельні стосунки, відкриті, взаємовигідні між Україною і Росією. І предметом нашого обговорення буде можливість підписання нової Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Росією.
Мова іде про те, що нашим завданням, нашою ціллю в наших торгівельних стосунках було якраз побудова вільної економічної зони торгівельної без вилучень і обмежень. І нас насторожує сьогодні, що якраз обмеження і вилучення із нашого торгівельного режиму пішли з деяким перекосом по відношенню до України.
Ми будемо піднімати теми відкриття, в тому числі, російських ринків, для українських товаровиробників. Для нас це є надзвичайно важливим. Це стосується і трубної промисловості, це стосується цукрової галузі, це стосується і машинобудування, саме тому ми хотіли б, щоб українські товари так, як це передбачає зона вільної торгівлі, мали вільний, спокійний, необмежений, не дискредитований доступ на російські ринки, так само, як і ми готові бути партнером саме в таких стосунках і саме в такій якості побудови співпраці.»

Газові питання обговорюватися не будуть – адже завдяки довгостроковому стратегічному контракту у нас зараз жодних проблем немає.
«… відразу хочу розчарувати всіх, хто постійно знаходиться в системі оцінки газових конфліктів, тому що між Україною і Росією на цьому економічному комітеті жодного питання, яке стосується природного газу, розглядатися не буде. По одній простій причині, що у нас немає сьогодні проблемних питань в цій сфері. У нас на 10 років врегульовані всі питання, починаючи від ціноутворення, і завершуючи всіма аспектами співпраці по транзиту.
Крім того, у нас повністю врегульовані всі стосунки по розрахунках, вперше за 18 років Україна вчасно за все розрахувалася і буде так само себе поводити. Єдине приємне, що у нас виникає з 1 січня 2010 року, це знову ж вперше за 18 останніх років, буде суттєво піднята ціна на транзит російського газу через територію України. По наших розрахунках приблизно в два рази. Згідно підписаних угод на початку 2009 року.
Я хочу сказати, що таких досягнень жоден уряд в попередні роки не мав. Всі попередні зменшували або обмежували вартість транзиту російського газу через територію и. Тобто, Україна втрачала. А зараз Україна серйозні здобуде результати.
Я вважаю, що ми захистили національні інтереси України в повному обсязі якраз в системі забезпечення України газом, і транзиту російського газу через територію України. Саме тому, якщо у нас залишається за дужками вже повністю врегульовані питання по газу, то у нас виникає далі стратегія розвитку наших стосунків, в тому числі, з позицій національних інтересів України щодо ствердження нашої енергетичної незалежності, ствердження нашої енергетичної самодостатності.»

Україна ініціюватиме на саміті обговорення питання про започаткування власного ядерно-паливного циклу – збагачення урану для виробництва в Україні палива або будівництво власного заводу ядерного палива.
«Я переконана, що вже почала втілюватися в життя головна стратегічна лінія України щодо створення власного ядерно-паливного циклу. Знову ж, 18 років питання піднімалось, зараз ми починаємо це питання втілювати в життя. А саме: ми почали масштабні розробки власних уранових руд. І так, як ми і запланували на початку 2008 року, зараз іде потужний видобуток нашого українського урану. І ми будемо обговорювати на Економічному комітеті питання збагачення цього урану в єдиному збагачувальному центрі, який потім Україна може використати для виробництва власного ядерного палива.
Крім того, ми будемо піднімати і обговорювати, а також вирішувати питання будівництва на території України якраз українського заводу, я підкреслюю, по виробництву нашого власного українського ядерного палива. Це ті аспекти, які нам надзвичайно важливі. Крім того, ми будемо посилювати атомну електроенергетику України як один з напрямків диверсифікації і забезпечення України власним енергоресурсом.
Я хотіла б, щоб ви знали, що для мене як для Прем’єр-міністра зміцнення і ствердження енергетичної незалежності нашої держави є дійсно одним з найважливіших пріоритетів.»

Юлія Тимошенко також просуватиме аерокосмічні інтереси України на самміті.
«Якщо говорити про наступні питання, які ми будемо піднімати, то це питання побудови логічного і правильного концепту співпраці між Україною і Росією в авіабудуванні. Україна має одну з найпотужніших галузей авіабудування, але в той же час наші літаки, які ми можемо як країна від початку до кінця розробляти, проектувати, виробляти і продавати, все ж таки частина комплектації наших українських літаків здійснюється російськими підприємствами. Крім того, частину літаків, в тому числі по ліцензії Україна виробляє і Росія, це літаки АН.
Саме тому нам треба буде скоординувати нашу роботу на зовнішніх ринках по продажу літаків АН. Ті проекти, які для України стратегічно важливі, – це виробництво АН-70, воно мусить здійснюватися в повній координації і співпраці з Російською Федерацією, бо там ринок збуту в Росії самий найбільший для Українських літаків АН-70 і саме предметом обговорення буде з Прем’єр-міністром Росії на економічному Українсько-Російському комітеті.»

Недопустимо космічній державі не мати власного супутника – і Україна його невдовзі матиме!
«…ми вже почали ефективно втілювати в життя, це запуск першого для України, як для космічної держави – з українського супутнику зв’язку. Я хочу поінформувати, що ми все зробили, як Уряд України для того, щоб залучити фінанси на цей проект, щоб забезпечити організаційно всі необхідні кроки.
І я думаю, що для України як для космічної держави було недопустимим не мати свого власного супутнику зв’язку. Зараз ми на шляху до втілення цієї програми в життя. Такій український супутник у нас буде, що заощадить нам дуже велику кількість грошей, як Україні.»

Україна також планує розширювати ринки для нашої аграрної галузі.
«Я також хотіла би окреслити також декілька питань, які ми також будемо розглядати, в тому числі, Україна, як велика аграрна держава, хотіла би мати по-перше, логічні ринки збуту свого зерна, по-друге, отримувати за своє українське зерно справжню повноцінну ринкову вартість, яка покриває в повному обсязі собівартість вирощування зерна і дає добрі надійні прибутки нашим аграріям.
І тому ми будемо дискутувати на ту тему, як Україна і українські виробники зерна мусять адекватно приймати участь в світовому розподілі праці щодо торгівлі зерном.»

***
«Також хотіла би зосередити вашу увагу на тому, що я як Прем’єр-міністр і наш Уряд ми хочемо перевести співпрацю як в межах СНД, так і в межах економічного комітету між Україною і Росією в прагматичне русло. Забрати звідти декларативність, ритуальність, забрати звідси тільки, я б сказала такі, нічого не варті реверанси, а поставити цю співпрацю на чітку прагматичну, результативну основу, яка захищає національні інтереси України.»

Попередня

Оприлюднена статистика свідчить про одужання країни від кризи

Наступна

Жителі с.Ванжулів Тернопільської області стали повноправними власниками своєї землі