• 20 Вересня, 2021

Ющенко тягне час з протиепідемічними грошами – бо сподівається що дійсно виникне надзвичайна ситуація і можна буде ввести надзвичайний стан

Витяги з виступу Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. у Верховній Раді від 26 листопада 2009 року
Політикум має повернутися до здорового глузду, адже епідемія у світі лютує, а найоптимістичніший прогноз ВООЗ для України – 34 тис. смертей (песимістично – до 240-ка тис.)
«Сьогодні в усіх без виключення країнах є прояви пандемії, і в більшості країн сьогодні вже кількість смертей і кількість захворювань від Каліфорнійського грипу воно вже є абсолютно загрозливим. А крім того, і епідемії сезонного грипу і вірусних інфекції також мають загрозливі незвичайні темпи.
І якщо ви відкриєте сайт ВООЗ, то ви побачите прогноз кількості людей, які мусять захворіти і прогноз тих, хто потрапить в реанімації, кому потрібно буквально в кількості для кожної країни поставити апарати штучної вентиляції легень, скільки людей в Україні, в тому числі, будуть потребувати апарату штучної нирки. І що саме страшне для кожної країни також ВООЗ, а не політикумом і Урядом України даний прогноз смертей. І я хочу сьогодні трішки витверезити політикум України, який вже, по-перше, зайшов за всі межі у своїх передвиборчих баталіях і передвиборчих істеріях, і сказати, що самий оптимістичний прогноз для України складає 34 тис. смертей. Це в 10 разів більше, ніж в попередні роки від звичайних епідемій. Це не прогноз Уряду, а ВООЗ. І хочу нагадати також, що самий гірший прогноз, який дається тією ж самою організацією для України – це 240 тис. смертей.»

Саме тому кожний депутат, за якого віддали хоч один голос – відповідальний за життя цих людей і зобов’язаний захистити їхнє життя.
«Я хочу, щоб, можливо, для людей, які сидять в цьому залі – це було б просто холодним душем. Тому що, можливо, хтось у владі, хтось в опозиції, ми всі обрані, за кожного голосували люди, життя яких сьогодні під загрозою. І, незважаючи на те, в опозиції ви чи у владі, немає значення, ви зобов’язані – якщо хоч одна людина віддала за вас голос в цій країні, захистити життя. А не займатися пустою демагогією і витрачанням державних грошей на просиджуванні штанів, вибачте. І саме тому я хотіла б розпочати з того, що кожен депутат, без виключення, знає як захистити свою дитину. І якщо йому буде погано, то він поїде як мінімум у Феофанію, а як максимум, за кордон на власних літаках в ті клініки, в який все є, і в яких ті, хто були при владі 10 років, не забезпечили наші клініки, отримуючи так звані гроші від тіньової приватизації.»

Епідемічна ситуація надзвичайно серйозна – щоби добре підготуватися до 2 і 3 хвиль пандемії необхідні 10-ки мільярдів доларів!
«І коли ви говорите про те, що є якась спеціальна політична істерія, то відкладіть в сторону все, що говориться в Україні, і почитайте, що говорить світова спільнота. В одній з найміцніших країн світу, в США, надзвичайний стан, спеціальний медичний надзвичайний стан був оголошений. Сьогодні така країна, як Великобританія, має найбільше смертей серед європейських країн. Так їх медицина не так оснащена за всі 100 років демократії, як оснащена українська медицина.
І для того, щоб сьогодні, хоча б по мінімуму підготуватися до 2 і 3, можливої хвилі пандемії, про що прямо сказала ВООЗ, потрібен не 1 млрд., хочу вас розчарувати, а потрібні десятки мільярдів, тому, що немає в країні достойного реанімаційного обладнання, тільки в обласних лікарнях, і то в деяких, по 25-30 років є сьогодні вік обладнання в лікарнях.»

Ющенко тягне час з протиепідемічними грошами – бо сподівається що дійсно виникне надзвичайна ситуація і можна буде ввести надзвичайний стан.
А, що сталося за цей короткий період, коли Президент, навмисно, тримав в руках 15 діб закон, який вже 15 діб міг працювати?
«Скажіть, будь ласка, якщо він вважав, що потрібні інші джерела, наприклад, якщо б він був Президентом країни, то він би за годину направив би свої пропозиції до Верховної Ради. Він тримав 15 діб, чому? Тому, що сьогодні є один розрахунок, що можливо епідемія розгуляється і можливо все ж таки надзвичайний стан можна буде ввести, те що піднімала Богатирьова, як секретар РНБО, публічно, в слух казала і що на базі введення надзвичайного стану, він ще там хоча б на півроку затримається Президентом.»

Нацбанк чітко і зрозуміло заявив що відповідні гроші на протиепідемічні заходи є – а з Секретаріату Президента лунає відверта безвідповідальна брехня.
«І хотіла б також перейти зараз ще і до питань, які підняв пан Шлапак. Ви знаєте, більше нічого не потрібно було в поясненні до його яскравої промови, крім скромна доповідь керівника Бюджетного комітету, скромна доповідь, який зачитав просто довідку Національного банку, що ці гроші як прибуток, який по Закону „Про Національний банк” зобов’язаний Національний банк перерахувати в бюджет, що цей мільярд є.
Скажіть будь ласка, хіба Президент і Шлапак не мали часу ознайомитися з тим, що Голова Національного банку, навіть, подав до Ради Національного банку документи на узгодження перерахування цього мільярду в бюджет для подолання епідемії? Ці всі документи відкриті.
І знаєте, що я вам скажу просто? Що це є свідома діяльність проти кожної людини в Україні. І якщо цей мільярд підтверджується сьогодні Головою Національного банку, то якщо зараз не буде подолано вето, то кожна людина, яка не натиснула цю кнопку, буде за життя дитини, людини, вагітної жінки нести персональну відповідальність.»

Гроші на протиепідемічні заходи будуть використовуватися абсолютно прозоро, а всі закупівлі узгоджуватимуться навіть з профільними комітетами ВР.
«Ще хочу сказати вам – можливо, депутати не встигли ознайомитися, але враховуючи запитання Партії регіонів, які задавалися – куди буде використано цей 1 млрд. – Уряд вніс і зареєстрував проект постанови Верховної Ради, де буквально по деталях виклали, на що йдуть ці гроші, як вони будуть використані, і правильно сказав Деркач М.І. – керівник Бюджетного комітету, що, крім того, в законі і в рішеннях парламенту передбачено, що кожна копійка буде узгоджуватися з профільними комітетами, а там потрібні банальні речі – потрібно оснастити за вимогами ВООЗ кожну районну і міську лікарню спеціальними кисневими генераторами і розвезти в реанімаційні палати. Це значить, що якщо людина в перші хвилини після захворювання отримає кисень, вона може зберегти своє життя. Це перший напрямок трати.
Другий напрямок трати – якщо в перший день, коли таке захворювання є, людина отримує озальтемівір, це таміфлю, то можна врятувати її життя. Потрібно закупити сьогодні таку кількість, щоб згідно прогнозів ВООЗ ми готові були забезпечити потенційно тих людей, яких прогнозується, що вони захворіють.
Наступне, що треба – банальне реанімаційне обладнання, якого немає сьогодні в Україні, за 18 років не завезли. Це наркозне дихальне обладнання, штучна вентиляція легенів, штучна нирка, це повністю все, що стосується реанімації, в тому числі і спеціальні пульсооксиметри, спеціальні монітори, які контролюють стан життя людини, її аналізи кожну хвилину. Нам потрібно завезти хоча б мінімальну кількість швидких допомог, щоб доставити людей з сіл до лікарень, де є така допомога.
Нам потрібен мінімум, тому що якщо не по мінімуму, то цього 1 млрд. і близько не вистачить. І будь-які комісії Верховної Ради створюйте для того, щоб перевірити кожну копійку, яка витрачається, до того, як вона буде витрачена, а не після того. Але дайте можливість Уряду захистити життя людей. Дайте можливість Уряду виконати функцію, яку мусить виконати держава, а не Прем’єр-міністр.»

Попередня

В ініційованому Юрієм Чижмарем судовому протистоянні із народним депутатом Василем Деревляним знову програв губернатор

Наступна

Депутат міськради провів прийом громадян