• 14 Квітня, 2021

Уряд впроваджує нову якість освіти для інвалідів – інклюзивне та інтегроване навчання – для цього передбачені всі фінансові ресурси в бюджеті 2010

Витяги зі вступного слова Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В. від 3 грудня 2009 рокуЗа півтора роки Уряд зміг вибудувати системну співпрацю з громадськими організаціями інвалідів і впевнено крокує до забезпечення нормального життя для таких людей.
«… Ми абсолютно з боку влади готові до того, щоб компетентно розглянути всі наші питання. Думаю, що головне досягнення яке ми маємо сьогодні, це те, що ми змогли за останні півтора роки побудувати спільну роботу громадських організацій інвалідів, всіх організацій, які так чи інакше приймають участь в наведенні порядку в державі в цьому секторі, Уряду України, всіх представників влади спільно працювати. Ми налагодили контакт, комунікації, ми зробили все для того, щоб правильно було, дійсно, втілено у життя ваша фраза, що не робіть для нас без нас, тобто потрібно робити спільну роботу.
Я думаю, що наші з вами неодноразові зустрічі є свідченням того, що Уряд добре розуміє пріоритети. І сьогодні ми також будемо говорити про головні стратегічні лінії і головні пріоритети забезпечення для людей з обмеженими можливостями абсолютно нормального життя, яке нічим не відрізняється від життя будь-якої іншої людини.
Перший напрямок і перша стратегія, яку завжди ми тримаємо під контролем, – це освіта для людей з обмеженими можливостями. І якщо ми почнемо правильно вибудовувати освіту, якщо ми зробимо так, що ті діти, які мають сьогодні проблеми, будуть отримувати освіту якісно, так, як вона для них є доступною, і саме головне – це те, що ми поставили завдання і сьогодні приймаємо з вами цей документ, це план заходів щодо запровадження інклюзивного та інтегрованого навчання. Нам не можна ізолювати дитину з обмеженими можливостями від нормального життя.
Коли ми з вами говорили про планування бюджету на 2010 р., ми говорили про те, що мусить бути в Міністерстві освіти і науки спеціальна стаття бюджету на 2010 р., яка передбачає всю необхідну методично-навчальну літературу, всі методично-навчальні заходи, всі необхідні інструменти, для того, щоб діти з обмеженими можливостями отримали якісну освіту, отримали так, як вона для них є доступною. І, безумовно, в загальних школах, загальних класах ніякої ізоляції.»

Для стимулювання особливо талановитих студентів з обмеженими можливостями Уряд вводить спеціальні стипендії.
«Сьогодні ми також будемо розглядати рішення про надання права Уряду видавати спеціальні стипендії студентам, які, дійсно, мають сьогодні обмежені можливості.
… ми будемо виділяти талановитих дітей, талановитих студентів, які мають обмежені можливості, для того, щоб їх підтримати, дати їм відчуття, що держава бачить їх, дбає і буде робити все, щоб їх освіта була, дійсно, високого рівня і бездоганною.»

Уряд посилює групу в державному Фонду зайнятості, що шукає роботу інвалідам – мета: забезпечити всіх бажаючих доброю роботою.
«Другий напрямок, який є для нас стратегічним, і той другий напрямок, який, мені здається, є одним з головних, – це зробити все для того, щоб люди з обмеженими можливостями мали роботу, і якщо вони будуть абсолютно самодостатні, якщо їх життя буде забезпечене, мені здається, що це, безумовно, буде рішенням більшості питань, з якими сьогодні стикаються такі люди.
По наданню роботи – ви знаєте, що у нас є ціла програма, і в першу чергу в наших фондах зайнятості створені спеціальні групи, які займаються пошуком роботи виключно для інвалідів. І сьогодні ми вже констатуємо, що така робота починає набирати оберти. В 2008 р. на 35 % більше, ніж у 2007 р. підібрали робочих місць. В цьому році ми зробимо ще один крок вперед і це буде ще порівняно з 2008 р. серйозна позитивна динаміка, і це на фоні кризи. Ми не зменшуємо показники влаштування на роботу людей з обмеженими можливостями, а ми робимо так, щоб криза не вплинула на цей процес.»

Уряд посилення державний нагляд над виконанням підприємствами закону про працевлаштування інвалідів.
«Я думаю, що всі ми спостерігаємо за тим, як виконуються закони для тих підприємств, які зобов’язані влаштовувати робочі місця для людей з обмеженими можливостями. Ви знаєте, що є спеціальні штрафи, і зараз ми будемо приймати спеціальний документ, який вперше вводить державний нагляд за дотриманням цих законів, крім того, достатньо вагомі штрафні санкції, які потім направляються на створення робочих місць. Ми до сьогодення за рахунок цих штрафів створили 8 тис. робочих місць. Наше завдання – 12 тис. до 2012 р., але ми з випередженням виконаємо всі ці завдання, і думаємо, що зараз нам потрібно значно амбітніше ставити завдання і значно ефективніше працювати в цьому напрямку, тому що робота, яка абсолютно забезпечує життя людини, – це відповідь на більшість питань.»

Філософія роботи Уряду для інвалідів – прибрати всі бар’єри в житті інвалідів – передусім на це звертає увагу Уряд запускаючи державні програми.
«… щоб інтегруватися абсолютно повністю в систему суспільного життя потрібна безбар’єрна Україна, потрібна доступність до всіх елементів функціонування нашого суспільства, починаючи від освіти, роботи, відпочинку, спорту, все. І тому, ви знаєте, що ми в липні прийняли з вами програму „Безбар’єрна Україна”.
… я хочу, щоб ви знали, чого добилася Україна, і сьогодні безбар’єрність, доступність стає, по суті, концепцією і філософією роботи кожного органу влади, місцевої, центральної влади. Ви знаєте, що ми почали міняти будівельні стандарти. Робота ще не закінчена, сьогодні ще стандарти всі не змінені до кінця. І я думаю, що сьогодні це буде предметом серйозної розмови, тому що з цією роботою не можна зволікати. І якщо частина зроблена, нам потрібно довести це все до логічного завершення.»

Уряд забезпечить всі 93 тис. черговиків транспортом – а сім’ї, що мають 2 і більше інваліда отримають автомобілі вже до нового року.
«І безбар’єрність, і доступність – це, в тому числі, і забезпечення транспортними засобами.
В минулому році, коли не було кризи, ми зробили досить серйозне зрушення вперед по наданню автомобілів людям, які мають на це право мати такий автомобіль від держави. Але, в той же час, на сьогоднішній день залишилось ще 93 тис. людей, які мають право отримати автомобіль, але вони його не мали можливо можливості отримати. Тому ми зробили два напрямки нашої роботи. Перший – ми чергу розділили на дві частини. Перша частина черги – це там, де в родині є два і більше інвалідів, це там, де ми хочемо в першу чергу дати транспорт. І до кінця цього року всі без виключення родини, які мають 2 і більше інваліда, будуть мати машину. На це у нас є сьогодні, незважаючи на кризу, ресурс, на це у нас є сьогодні укладені угоди, і до нового року ми всіх привітаємо з отриманням таких автомобілів. Сьогодні ми також видамо частку автомобілів саме таким родинам, тільки таким, у кого 2 і більше у родині є людей з обмеженими можливостями.»

Для забезпечення решти черги Уряд поєднав національних виробників автомобілів та вигідний китайський кредит аби за 1 рік забезпечити всю чергу автомобілями.
«Але, всі інші автомобілі, мені здається, нам потрібно чекати на 5-10, а іноді і більше років, а ми знайшли програму і ми її зробили сьогодні. Ми об’єднали наш автопром, наші підприємства в Запорізькій області і по всій країні, об’єднали в домовленостях з потужними китайськими підприємствами, домовилися про систему фінансування і підтримки з китайською сторони. І ми взяли зобов’язання за рік лише, за 1 рік, і ми починаємо вже з цього місяця забезпечити всі 93 тис. автомобілів.
І потім країна буде спокійно, 20 років, розраховуватися по кредитах, потрошку, це абсолютно не ламає фінансових балансів України. І саме головне, що це потрібно буде не десятки років витрачати на забезпечення автомобільним транспортом людей, які мають на це право і які потребують цього.»

Для створення сильної реабілітаційної бази в країні Уряд разом з найкращими фахівцями знайшов ідеальну систему фінансування наших розробок в цій царині – це поєднання бюджетної підтримки та коштів від іноземних громадян.
«Що стосується реабілітації. Ми знаємо, що у нас є декілька центрів – дуже серйозних, які мають спеціальні новітні технології, які можуть вирішувати реально питання.
Але позавчора я абсолютно планово заїхала в центр В.І. Казявкіна для того, щоб подивитися, як він облаштований, як проводяться лікування, які застосовуються технології.
Я переконана, що ми зможемо, вивчаючи такий досвід найпотужніших центрів, передбачаючи фінансування, роблячи все для того, щоб такі центри були в кожній області, в кожних значимих містах України, ми зможемо це питання вирішити. Система фінансування, що саме головне, вона знайдена була позавчора, коли ми провели спеціальну нараду в центрі Казявкіна, коли ми співставили, що ми можемо робити. А співставлення дуже просте – весь світ сьогодні звернув увагу на наші технології лікування. Таких технологій подібних у світі на сьогоднішній день, такої результативності і такої якості небагато.
І сьогодні в Україну приїжджає велика кількість людей з інших держав. Вони платять повну ринкову ціну, але на цьому фоні ми можемо, поєднавши бюджетні можливості і надходження, які йдуть від іноземних громадян, по суті забезпечувати повне фінансування найякіснішого рівня реабілітації. Цей той випадок, коли Україна вже може на зовнішньому ринку реалізовувати, продавати, вибачте за таке слово, інтелектуальні напрацювання, які дають нам можливість фінансувати і проблеми, які є в Україні.
Ми домовилися, що спеціальна група навколо Володимира Ілліча разом із залученням громадських організацій інвалідів, з залученням людей, які добре розуміються на цих питаннях, в найближчі терміни робить таку програму, а я б сказала, що це не просто стратегічна програма, а це є план заходів, прикладні речі, які не філософію тільки нам декларують, а фінанси, організаційні кроки і результати у встановлені терміни. Так ми б хотіли попрацювати в цьому напрямку.»

Уряд сьогодні прийме рішення про виділення 92 гектарів землі для побудови нового великого центру параолімпійського і дефлімпійського спорту.
«Але, безумовно, ще одним важливим напрямком реабілітації є спорт для людей з обмеженими можливостями, і тут Україна, і я абсолютно скажу зараз адекватні речі, № 1 у світі, тому що такої динаміки, як в Україні, розвитку спорту для людей з обмеженими можливостями немає ніде. І результати, яких ми сьогодні досягаємо на Паралімпійських і Дефлімпійських іграх, і я бачу тут і наших героїв, спортсменів, чемпіонів, я хочу подякувати їм за мужність, стійкість, результати і славу для України.
І так само ми сьогодні звертаємо увагу, що у нас дуже розвинутий дитячий спорт для дітей з обмеженими можливостями. І хочу висловити, я думаю, що ви мене підтримаєте, велику подяку Сушкевичу В.М. за те, що він багато років тому взяв на себе цей напрямок, це питання і довів це до того стану, коли вже Україна відмічена міжнародними організаціями як краща країна, в якій розвивається спорт для людей з обмеженими можливостями.
І саме тому сьогодні ми продовжуємо цю добру традицію і ми сьогодні будемо приймати рішення про виділення 92 га землі для побудови нового великого центру для паралімпійського, дефлімпійського спорту.»

Юлія Тимошенко виступає з ініціативою ратифікувати у ВР Конвенцію ООН про права інвалідів – вона є сконцентрованим досвідом світу щодо проблем інвалідів.
«І сьогодні, розуміючи, що Україна на вірному шляху для створення всіх умов для людей з обмеженими можливостями, я хотіла би, щоб сьогодні ми також робили дуже важливу справу і направили на ратифікацію в парламент абсолютно підтриману Україною Конвенцію ООН про права інвалідів. Це якраз той комплексний документ, який є сконцентрованим досвідом світу як найкраще будувати цю роботу, як найкраще досягати результату. І я переконана, що після підписання Україною цієї конвенції, приєднання до цієї конвенції, ми до кінця року забезпечимо ратифікацію.»

Попередня

Оголошення

Наступна

Дитяча інвалідність тривожить наші серця