• 29 Листопада, 2021

Уряд зміг би зробити значно більше, якби всі його ініціативи не були заветовані Президентом і дискредитовані політиканами від Партії Регіонів

Витяги з брифінгу Першого віце-прем’єр-міністра України Турчинова О.В. від 16 грудня 2009 рокуПісля рішучих протиепідемічних дій Уряду, які зупинили епідемію у західній Україні, епідемічний поріг пройшли зараз східні регіони.
«Я хочу сказати, що нова чи друга епідемія грипу в Україні сьогодні знаходиться в центрі уваги багатьох засобів масової інформації. І безумовно, для цього є об’єктивні причини тому, що епідемічний поріг, зараз пройшли східні регіони України, на відміну від першої хвилі, яка мала свій епіцентр в західній частині нашої країни, і у східних регіонах у нас найбільш висока щільність населення, дуже багато великих міст.
В той же час, я хочу сказати, що ситуація сьогодні контрольована і всі лікарні забезпечені необхідними медичними препаратами для лікування ГРВІ, для лікування грипу.
Я хотів би з вами відверто поговорити з якого приводу. Коли, у нас була перша хвиля епідемії і завдяки достатньо жорстким заходам протиепідемічним, які вжив Кабінету Міністрів ми змогли достатньо швидко локалізувати цю епідемічну хвилю. Почались спекуляції, почались, вибачте, „брудні” розмови, що для деяких наших політиків здавалось, що епідемії не було і договорилися навіть до того, і в рекламних роликах, до речі, теж що ледь не Кабінету Міністрів сам вигадав епідемію.
Ви знаєте, це є бруд, який ті ж самі політики спростовують, як тільки проблеми зі здоров’ям торкаються їх рідних чи близьких. І коли в реґіонах, там, де вони мешкають, починаються проблеми, то замість цієї брудної бравади ми чуємо волання: “Караул, допоможіть!”, тощо.»

Уряд зміг би зробити значно більше, якби всі його ініціативи не були заветовані Президентом і дискредитовані політиканами від Партії Регіонів.
«Я би дуже просив, і політиків, незважаючи, до яких політичних сил вони належать, я би дуже просив і представників засобів масової інформації не гратися навколо питання здоров’я людей, навколо питань, пов’язаних з епідемією, з однієї сторони, не нагнітати паніку, з іншого боку, не робити провокативних заяв, які не мають під собою жодних підстав.
В той же час, безумовно, можна було значно зробити більше, коли би Кабміну хоча б не заважали. Мабуть, всі, хто слідкує за ситуацією, знають, що, починаючи з літа, Кабмін прийняв порядка 10 постанов урядових щодо закупівлі найсучаснішого обладнання, зокрема, обладнання, яке необхідно для забезпечення штучного дихання, нових швидких допомог, обладнання, яке забезпечує розводку кисня по палатам лікарень, обладнання для пологових будинків тощо.
І 10 постанов Уряду цьому присвячені, без будь-яких мотивів зрозумілих, заветовані Президентом України.
Більше того, ви знаєте, наскільки важко просувався закон щодо змін до бюджету, який повинен був забезпечити фінансування першочергових заходів, скерованих на боротьбу з епідемією, і реформування закладів охорони здоров’я, а якраз ситуація, що відбулася в нашій країні, показала, що для реформи охорони здоров’я потрібні дуже серйозні, великі кошти.
В той же час ви знаєте, що закон щодо додаткового фінансування закладів охорони здоров’я був заветований Президентом і тільки вчора Верховна Рада спромоглася прийняти закон з компромісною сумою, я вважаю, це мінімально можлива сума 608 млн. грн.»

Кошти отримані Урядом на боротьбу з епідемією будуть прозоро(опозиція матиме всі можливості для контролю кожної копійки) використані на всі необхідні напрями – додаткову зарплату медиків, закупівлю медичного обладнання і медикаментів.
«Я хочу вас проінформувати про напрямки використання цих коштів. 50% від цієї суми відразу буде скеровано в регіони для міських та районних лікарень. В цілому, як на центральному, так і регіональному рівні, ця сума буде розподілятися наступним чином: 108 млн. грн. буде витрачено на додаткову зарплату медичних працівників, 380 млн. грн. для закупівлі сучасного медичного обладнання і порядку 120 млн. грн. на закупівлю необхідних медикаментів, лікарських та захисних засобів.
Також, користуючись нагодою, я звертаюсь до опозиції, яка у нас вміє багато говорити, гірше вміє працювати, але в усякому разі, шановні колеги, у вас є можливість, і Уряд відкриває будь-яку інформацію, для того, щоб проконтролювати використання цих коштів. Або це буде профільний парламентський комітет, або будь-яка комісія, група народних депутатів чи представників політичної опозиції, я ще раз підкреслюю, ми готові відкрити будь-який документ як на центральному, так і забезпечимо відкриття документів на регіональному рівні, щоб була проконтрольована кожна копійка з цих ресурсів. Для нас, Уряду, дуже важливо, щоб всі ці ресурси були ефективно використані для реформування охорони здоров’я і проведення першочергових заходів, пов’язаних з боротьбою проти епідемії.
Я також сподіваюсь, що до цього питання підключаться і представники незалежних ЗМІ, будь ласка, підключайтесь, контролюйте використання ресурсів. Допомагайте нам, щоб вони використались швидко і ефективно.»

Отримані Урядом гроші потрібні були ще позавчора, а тяганина Президента і ПР з прийняттям закону – це бездарно витрачений час.
«Проблема полягає в тому, що зволікання з прийняттям цього закону, а я повторюю, пройшов вже місяць як Уряд вніс його до парламенту, то його приймали у Верховній Раді довго, опозиція його вивчала, потім Ющенко його заветував, зараз знову його тільки з другого читання спромоглися прийняти. В результаті бездарно втрачений час. А я підкреслюю, ці кошти були потрібні ще вчора, позавчора.
В той же час, до закінчення бюджетного року, а це орієнтовано 25 грудня, фактично залишається біля тижня. І я, користуючись нагодою, сподіваючись на вашу підтримку, звертаюся до пана Президента з проханням не зволікати з часом, не гратися в політичні ігри і негайно підписати цей закон для того, щоб ці кошти можна було використати за призначенням, підкреслюю, як на збільшення фінансування зарплати медичних працівників, так і на закупівлю необхідних ліків та життєво необхідного медичного обладнання.»

Попередня

На Тернопільщині порушено 3 кримінальні справи на основі виявлених фактів порушень під час виборів депутатів обласної ради, що відбулися 15 березня цього року

Наступна

«Батьківщина молода» не забуває про неповнолітніх виховної колонії