• 20 Вересня, 2021

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до українського народу з приводу виборів Президента України

Шановні співвітчизники!

Скоро в Україні відбудуться чергові вибори Глави держави. Це – важлива подія для країни та суспільства. Від того, як пройдуть вибори, і яким буде їхній результат, залежить шлях, яким прямуватиме Україна в наступні роки.


Ми віримо, що буття людей, народів та країн спрямовується Богом. Але і від кожного з нас залежить, яку дорогу – правди чи омани, добра чи зла – ми обираємо. Всевишній дав нам свободу вибору, але разом з нею поклав на нас відповідальність за його наслідки.


Україна – демократична держава, в якій громадяни мають право вільно обирати Президента країни. Це право – велике досягнення, але воно на кожного громадянина накладає і велику відповідальність. Тому ми закликаємо всіх виборців, незважаючи на можливе розчарування або зневіру в політиці та політиках, в день голосування прийти на виборчі дільниці та зробити усвідомлений вибір.


В світі немає держави без керівництва. Якщо ми будемо байдужі до виборів Президента – цей вибір все одно буде зроблений, але вже без нашої участі. Цього не можна допустити, адже реалізація права вибору – це громадянський обов’язок.


Український народ багато століть не мав власної державності, і численні жертви завойовників й тоталітарних режимів, голодомори та репресії – наслідок відсутності власної влади. Влади, яка би була єдиним цілим зі своїм народом. У 1991 році ми обрали шлях незалежності, тому тепер кожен відповідальний перед Богом, минулими та майбутніми поколіннями за те, як зберегти цей Божий дар свободи.


У своєму виборі ми закликаємо кожного керуватися не особистою вигодою, а усвідомленням блага суспільства, моральними критеріями та власними світоглядними переконаннями. Ми застерігаємо всіх – не дайте себе купити, не продавайте свій голос за гроші, подачки чи обіцянки, будьте гідними високого звання Людини й Громадянина.


Ми закликаємо кандидатів на посаду Президента України сприяти консолідації суспільства, будувати свою виборчу кампанію в дусі зміцнення державної незалежності та суверенітету, єдності народу, високих моральних цінностей.


Ми звертаємося до всіх, від кого залежить чесне й справедливе проведення виборів, – членів виборчих комісій, політиків, суддів та правоохоронців – пам’ятайте про свою відповідальність перед Богом та українським народом. Також ми закликаємо власників засобів масової інформації та журналістів подавати правдиву інформацію про кандидатів і перебіг виборчого процесу.


Ми звертаємося до віруючих та священнослужителів усіх конфесій – навіть якщо вас проситимуть або примушуватимуть, не беріть участі у політичній агітації від імені Церков і релігійних організацій, адже місце молитви і зібрання віруючих повинно бути відкритим для прихильників різних політичних сил, а політичні переконання не повинні ставати приводом для розділення серед віруючих. Ми також звертаємося і до політиків – поважайте віру в Бога, пам’ятайте, що політика – швидкоплинна і скороминуча, а Бог та віра в Нього – вічні.


Ми закликаємо всіх віруючих посилено молитися про чесні й справедливі вибори, про обрання найбільш достойного кандидата на посаду Президента України, а в день голосування прийти на виборчі дільниці та віддати свій голос за гідного кандидата.


Нехай Україну і всіх вас благословить Господь!


Звернення підписали члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій:


Філарет (Денисенко) – Патріарх Київський і всієї Руси-України, предстоятель Української Православної Церкви – Київський Патріархат;


Володимир (Сабодан) – Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української Православної Церкви;


Мефодій (Кудряков) – Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви;


Любомир Гузар – Верховний Архієпископ Української Греко-Католицької Церкви;


Маркіян Трофим’як – Єпископ, ординарій Луцької дієцезії, відповідальний за зовнішні зв’язки Римсько-Католицької Церкви в Україні;


В’ячеслав Нестерук – Єпископ, президент Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн – баптистів;


Михайло Паночко – Єпископ, голова Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників;


Леонід Падун – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви;


Василь Райчинець – Старший пресвітер Союзу вільних церков християн євангельської віри України;


Андрій Гамбург – президент Синоду Німецької євангелічно-лютеранської Церкви України;


Григоріс Буніатян – Архієпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;


Шейх Ахмед Тамім – Муфтій України, глава Духовного управління мусульман України;


Еміралі Аблаєв – Муфтій Духовного управління мусульман Криму;


Руслан хазрат Абдікєєв – Муфтій Духовного центру мусульман України;


Григорій Комендант – Президент Українського Біблійного Товариства.

Попередня

«Памятай! Це все твій рідний край!»

Наступна

„Припиніть поливати Прем’єр-міністра брудом і висувати неправдиві звинувачення на її адресу”