• 4 Серпня, 2021

Йдучи в опозицію команда Юлії Тимошенко стоїть на потужній платформі захисту національних інтересів

Участь Юлії Тимошенко в програмі «Шустер live» на телеканалі “Україна”

Я хочу, щоб ми, якщо будемо переходити в опозицію, взяли зобов’язання перед державою, що для нас є святим незалежність нашої держави, національна самоідентичність, для нас є надважливим захист нашої української державної єдиної мова, нашої культури, нашої чесної правдивої історії, захист територіальної цілісності нашої держави, і захист стратегічних об’єктів володіння держави, яка і складає частину і основу нашої незалежності. Я хочу, щоб ми взяли на себе це зобов’язання і захистили Україну, захистили кожну людину, тому що наша команда жила, живе і буде жити тільки однією цінністю – Україна понад усе! Саме так буде формуватись наша політика”.


 


І вибори і екзит-поли було сфальсифіковано, але Вищий адмінсуд залишив докази поза розглядом.


Це не той причинно-наслідковий зв’язок, про який ви говорите. Коли оголошувались екзит-поли ми прекрасно знали, як вони готувалися, як вони програмувалися: від 16% розриву між кандидатами в президенти потім до мінімального розриву, який знаходився в системі похибки.


І тому я пред’явила докази, я чітко розповіла які були порушення звернулася до Вищого адміністративного суду. Я і сьогодні вважаю, і вважаю це дійсно реальністю, що вибори не були чесними. Докази Вищий адміністративний суд не розглянув, на жаль. Ці докази залишилися поза межами судового розгляду. Суд відмовив навіть в запрошенні таких свідків, як керівників обласних управлінь міліції, де було все доказано до єдиної літери, де було доказано, що на дому голосували люди, які пішли з життя – причому доказано документально, – де було доказано, що підписи на корінцях бюлетенів ставили однією рукою, і багато-багато іншого. Шкода, що Вищий адміністративний суд у цій ситуації, коли треба було просто дослідити докази, відмовив навіть залучати докази і слухати свідків.


І тоді я зрозуміла, що в Україні все міняється. Міняється, бо є страх, є відчуття невпевненості і у суддів, і у політиків.


 


Янукович сфальсифікував від 3 до 8% в Криму і східній Україні – влада на фальші довго не протримається.


І тому, розуміючи, що правосуддя отримати там було неможливо, я просто відкликала цей позов. Але в той же час не можна приховати від суспільства, від людей, що нам вдалося відкрити значну кількість дільниць в Криму. І коли ми відкрили ці дільниці, то на кожній дільниці було від 3% до 8% різниці між результатом, який є у Януковича і бюлетенями, які за нього лежали в цих стопках. І тому я переконана в тому, що рано чи пізно, але справедливість відновиться. І тому я хотіла зараз звернутися до тих людей, які голосували за мене, вболівали за мене, вболівали за Україну, які боролися: що влада, яка отримана через фальш ніколи не буває довгою і благополучною. І тому я буду робити свою справу в опозиції, а Господь розсудить цю ситуацію.


І я ніколи не буду грати тими методами, якими грав пан Янукович. Ніколи. І можливо нам важко відчувати той отриманий результат, але ми не грали в ті ігри: не фальсифікували, не підкидали, не організовували голосування на дому людей, які пішли з життя, і я щаслива, що я цього не робила, тому що тоді б ми дійсно були б однаковими.


 


Опозиція БЮТ буде конструктивною – вона захищатиме кожний національний інтерес


У нас є позиція. Ми маємо докази. Ми точно знаємо, що відбулося. І ми сьогодні перейшли в опозицію, розуміючи, що зараз ми не можемо протидіяти цьому. А в той же час я точно знаю, що така влада, яка долею не надана, не буде довговічною. І тому сьогодні ми будемо зміцнювати команду, ми будемо повністю перебудовувати всю систему нашої роботи, і в опозиції ми будемо захищати кожен національний інтерес України, ми будемо захищати, наскільки буде в нас можливості і сил, кожну людину. І власне, ми цим уже починаємо займатися.


 


Юлія Тимошенко передає Януковичу владу з повною енергетичною незалежністю та соціальною стабільністю


…коли Уряд йде у відставку, то він зобов’язаний тримати порядок, стабільність в країні, зобов’язаний виконувати всі функції уряду  поки не прийде новий прем’єр-міністр, нові міністри і тоді передаються їм справи і передається країна. Саме тому, знаючи це наше зобов’язання, вчора розрахувалися з Росією за природний газ в повному обсязі. Наш уряд, я думаю, робить останній розрахунок за газ, але ми здаємо країну, яка немає жодної копійки заборгованості за природний газ, ми здаємо країну новому уряду, де не змінилася ціна на газ ні для людей, ні для підприємств, ні для теплокомуненерго і на 2010 рік ми домоглися того, що ціна така, як і в 2009 році. І коли ми приймали  господарства від Януковича, а він передавав нам теж Уряд в 2007 році, то заборгованість за газ складала майже 24 млрд. грн. І тому ми зробили те, що змогли. А крім того, перший раз за історію України ми залишили в газових сховищах газ, який є незнижувальним державним страховим резервом. Нам більше ніякі зими не страшні, ніякі відключення газу. Ми передали надійно працююче господарство. Сьогодні в ці дні виплачуються людям пенсії і заробітні плати. І тому ми будемо стежити за стабільністю в державі, поки не буде сформований новий Уряд.


 


Команда Януковича шукатиме винних і перекладатиме з себе відповідальність, коли вони не зможуть впоратися з кризою


Ви знаєте, ми просто проаналізували виступ Азарова. Там 113 фактів відвертої неправди. Я думаю, що дивною була би інша команда, яка би почала хвалити опозицію, або попередній Уряд. Тому нічого дивного немає в словах Азарова і в його цих цифрах, фактах, які, безумовно, перекручені. Просто я точно знаю, що ми зробили. Ми Україну, як малу дитину в кризу на руках, винесли з полум’я, такого, яке в принципі мало можливість знищити країну так , як інші держави. І винесли з честю, поставили на ноги і дали їй новий шлях після кризи. І коли Азаров говорить, він не інформує людей, що січень до січня зростання промисловості складає 11,4%, ми не дали взагалі, щоб аграрний сектор опустився хоч на один відсоток.


 


Якщо Юлія Тимошенко захищала національні інтереси під час кризи, то регіонали використають кризу, аби їх зрадити і послабити країну в догоду олігархам


І тому, безумовно, цифри будуть перекручуватися, новому уряду треба буде пояснювати чому їм не все вдається на перших порах і вони будуть шукати винних – я в цьому впевнена, але найголовніше, що для мене було важливим: під час кризи не дати послабити незалежність нашої держави, бо пропозиції йшли зі всіх сторін просто несумісні зі зміцненням незалежності. Пропозиції були різні, які розхитували стратегічні об’єкти економіки, коли треба було здавати такі речі, як наприклад консорціуми газотранспортні, і за це ми отримували достатньо велику кількість грошей. Але національні стратегічні інтереси не здаються і я їх захистила під час кризи.


 


Погрози про кримінальну відповідальність – це ніщо інше, як репресії за виведення вкрадених в державі активів з тіні


Я прийшла в той час, коли у шахтарів не було заробітної плати, у атомників не було ядерного палива – це 2000 рік. Я думаю, багато людей дуже добре пам’ятають цей рік. Я прийшла на посаду віце-прем’єр-міністра ПЕК, і можу сказати, що саме мені вдалося повністю закрити бартер, всі тіньові оборудки. Завдяки цьому ми не тільки налагодили безперервну стабільну роботу ПЕК, а й заплатили пенсії і заробітні палати, більше 10 млрд. грн. поклали в бюджет. Ви знаєте, я дуже добре пам’ятаю, за рахунок чого я це зробила. Тоді вони всі були при владі повністю. Я зробила це за рахунок того, що вони ці 10 млрд. грн. недоотримали. Це тіньовий сектор, це вся тіньова економіка.  Після того, вони не просто зняли мене з посади, а за те, що вони були позбавлені цих грошей, вони з посади віце-прем’єр-міністра по ПЕКу пересадили мене у в’язницю. Я дуже добре пам’ятаю, як виглядали ці репресії. Зараз я повернула шельф Чорного моря, “Енергоатом”, НАК “Нафтогаз”, газ, який забрали у держави, безліч об’єктів, земель і лісів. Звідки я це повернула? можливо з Марса на Землю приземлила? Ні. Це їхня нечесна власність. Мені тільки Межигір”я не вдалося повернути, бо там Генеральна прокуратура стояла просто залізно.


 


Лише за останні декілька днів що Ю.В.Тимошенко працює в Уряді їй вдалося повернути державі український «Титан» та Сахалінське газове родовище


Останні декілька днів , які я працюю в Уряді, я останнє повертаю, що можу повернути. Всю титанову галузь вчора ми вже передали на баланс державного підприємства український “Титан”. Щоб ви знали, ми як держава, займаємо третє місце в світі за потужностями, за корисними копалинами нашої титанової галузі. Це номер один стратегічна сировина в світі. Все це вже було у команди Януковича. В останні дні я ще встигла повернути це державі.  А крім того, найпотужніше родовище газу, яке може дати якраз той дешевий газ власного видобутку  – це Сахалінське родовище. Вчора ми вже нарешті вирвали у них ліцензію і повернули державному підприємству НАК “Нафтогаз”. Ось чим я займаюся.


 


Янукович обіймаючи найвищу посаду в державі не має жодних переконань і моралі


А які переконання? От скажіть, будь ласка. От давайте просто по фактам подивимося. Янукович проголосив, що він за другу державну російську мову. Вся націонал-патріотична гвардія радикально виступала проти цього. Янукович оголосив, що він замість Зони вільної торгівлі з Європою буде вступати в митний союз, замість того, щоб зміцнювати енергетичну незалежність він буде робити газотранспортний консорціум і віддавати Енергоатом в якісь невідомі спільні підприємства. Це все строго суперечить політиці Ющенка, Яценюка, націонал-патріотів. Так за що вони тоді «стройною стаєю» туди прибігають? Ви знаєте, я не суддя і не хочу судити. Просто хочу ще раз сказати, що ніяких принципових цінностей, як сьогодні виявляється, ніяких переконань, ніякої ідеології по суті немає – є гроші, посади і благополуччя окремих людей.


 


ПР повторює антиконституційні і аморальні методи, які вона застосовувала в 2007 році


…у нас вони є – це 7 людей, які знову з Партію регіонів підписали ці угоди. Але я вам скажу так, що я спочатку була просто дуже обурена такими речами. А з іншого боку, я просто подивилася на ці обставини просто з людської позиції. От уявіть собі сьогодні депутатам, які готові зрадити, перейти пропонують від 3 до 5 млн. доларів. І ви знаєте, коли я зараз дивлюся на ці речі, то я бачу, що Партія регіонів повторює те саме, що вона робила в 2007 році, коли депутатів, вибачте, як сире м’ясо скуповували, і саме тоді був розпущений парламент, і саме тоді біло сказано, що це антиконституційна дія, і сьогодні все це повторюється знову. Мені іноді задають питання, кажуть, ну от ви були прем’єр-міністром, а чого ви не робили на такій основі коаліцію, чому ви не пропонували депутатам від Партії регіонів посади, якісь ще блага? Я можу сказати чому: тому що я не така як вони, і я не хочу ні наперстків, ні краплених карт, нічого. І я не хочу навіть пропонувати нічого, бо це проти Конституції і проти закону. І тому краще, що ми прожили більш важко, але прожили по відношенню до конституції просто чесно.


 


Юлія Тимошенко боротиметься до останніх сил, аби змінити цю негідну владу


Я буду боротися стільки, скільки у мене вистачить сил. Тому, що сьогодні, коли вже є після виборів момент істини: хто з ким, хто за кого боровся на виборах, хто у кого був технічним кандидатом на президентських виборах. Я тоді чітко сказала хто у кого технічний кандидат. І сьогодні, коли все це відкривається я вірю тільки в одне, що люди, коли спостерігають за всім цим, будуть мудрішими і мудрішими у виборі своєї влади, і що країна, наша рідна Україна, не буде мати мером Києва Черновецького, Президентом Януковича, а вона буде мати тих достойних людей, які будуть служити країні, а не олігархії.


 


 


 


Політика Януковича починається з подвійних стандартів і позиції «чего изволите?»


Мені здається, що коли це починається, по-перше, з порушення Конституції, а по-друге, з таких не дуже зрозумілих для світу візитів. Починається політика подвійних стандартів: коли Президент приїжджає в Брюссель – він говорить одне і те, що він говорить, різко відрізняється від того, що він говорить, коли приїжджає буквально через декілька днів, але вже в іншу столицю – в Москву. І тому такі подвійні стандарти вже насторожують і світ і Україну. Тому, що коли Віктор Федорович приїхав до Брюсселю, то він сказав: модернізація ГТС, Зона вільної торгівлі з ЄС, обов’язково підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною. І тут же зразу, приїхавши до Росії у Москву, він сказав діаметрально протилежні речі. І мені здається, що повертається той поганий час, коли керівники держави служили хто кому: хто західним країнам, повністю нехтуючи розвитком України і розвитку стратегічних інтересів країни; хтось служив сходу світу і виконував ту політику, а не, що потрібно нашій рідній державі. Я хочу, щоб нарешті закінчилися ті погані традиції, коли президенти держави працюють, то на східні, то на західні держави і намагаються догодити: “чего изволите?”. Ось це страшно.


 


Янукович вимовив «всі дороги ведуть до Москви» – а справжній політик має жити з думкою про власну країну і словами «всі дороги ведуть до Києва»


І коли сьогодні я спостерігала за повідомленнями, за словами, які говорив Янукович у Москві, то я можу сказати, що я була просто неприємно здивована, коли президент України приїжджає без, будь-якої, своєї власної програми, абсолютно не диктуючи ті інтереси, які потрібно захищати для країни, а просто “чего изволите?”. І коли він ще сказав, що всі дороги ведуть в Москву, то я вважаю, що поважати всі держави потрібно. Співпрацювати потрібно, але справжній президент України мусить жити з думкою  і програмою. коли всі дороги ведуть до Києва – тут мусить бути центр життя, тут мусить бути авторитет і захист всього, що для України створює силу, славу і потужність. Я хочу, щоб нарешті керівники держави жили Україною, а не догоджали справа і зліва.


 


Янукович почав здійснювати програму створення газотранспортного консорціуму – це віддача національної енергетичної власності, яка коштує 150 млрд. дол.


І ще хочу сказати, що для мене є в цьому візиті абсолютно шокуючим. Це знову і знову ведеться дискусія про речі, несумісні з захистом нашої безпеки, з захистом наших інтересів, нашої енергетичної незалежності. Я просто хочу попередити зараз всю країну: Янукович почав здійснювати програму створення газотранспортного консорціуму. Я розумію, що люди не живуть цими проблемами кожного дня, але знайте, що ціна на газ для вас буде такою, як вона є сьогодні, тільки в одному випадку: якщо родовища газу будуть належати державі і газ буде йти вам з державних родовищ, а по-друге, якщо ГТС буде належати Україні, державі, тому що там ми отримуємо сьогодні приблизно 3 млрд. доларів, які йдуть на здешевлення в тому числі газу для населення, і я прошу вас стежте за цим, тому що створення газотранспортного консорціуму – це віддача нашої стратегічної, ключової енергетичної власності, яка коштує не менше 150 млрд. доларів, безкоштовно в приватні руку. Я прошу, щоб і країна, і політики, і люди не допустили цього, бо у нас більше такої власності немає. Це єдине, що у нас залишилося.


 


Фарисейством є те, що Янукович знизив собі зарплату на 50% вкравши при цьому державну резиденцію Межігір’я,  вартістю 1 млрд. дол.


Але коли президент бере і приймає указ про те, що він на 50% знижує собі заробітну плату і починає працювати на півставки, то я просто не хотіла би, щоб з такого піару все починалося. Тому, що коли президент на півставки, то це колись в Радянському Союзі був добрий анекдот, коли прийшов влаштовуватися на овочеву базу керівником і йому кажуть: у вас тут зарплата буде така-то. А він каже: “А тут ще й платять!”. Розумієте, так як ведеться політика сьогодні, так як сьогодні ставляться до державної власності, коли забирають на 1,2млрд. доларів вартістю Міжгір”я, а потім собі на 50% скорочують заробітну плату, то ті 50% це Міжгір”я ще 150 років не покриють. І тому я не хочу, щоб так фальшиво все це було, а щоб дійсно робилися справи, які потрібно для держави, і я завжди їх підтримаю.


 


Тільки но Янукович здасть ГТС – ми станемо ніким у цьому світі


ГТС згідно закону України мусить залишатися державною. І це закон, який я подавала, я забезпечувала прийняття в парламенті, де написано: не можна приватизовувати, не можна передавати в спільне підприємство, створювати консорціуми, концесії. Тому, що я точно знаю: тільки ми втратимо саме цю власність, ми з вами стаємо ніким в Європі, ніким в Росії і ніким в цілому регіоні світу. А я хочу, щоб ми були значимою країною, щоб ми були сильною і впливовою країною, а для цього нам потрібно на руках мати вагомі аргументи. такий вагомий аргумент – ГТС, це Енергоатом, який може генерувати електроенергію не тільки найдешевшу для нас, а ще і забезпечити ЄС, це і стратегічні запаси нафти і газу, як стратегічні запаси платини і золота – Україна володіє всім цим, але нам потрібно це поставити на служіння Україні. І я не хочу, щоб так було.


 


В країні перемогла олігархія – це було чітко видно


І коли ми говоримо про 100 днів президента Януковича, що він їх розпочав, то з чого воно розпочалося – воно розпочалося з свята, яке було присвячене інавгурації в Українському домі. І що мене, чесно кажучи, покоробило, так те, що журналістів і пересічних людей, які прийшли підтримати нового президента, просто ліктями і прикладами відганяли від Українського дому, а там за чаркою зібралася вся олігархія України поіменно, їх всіх показували. Все це було видно, і тоді стало зрозуміло для яких людей Україна.


… тоді ви точно бачили, що там зібрався весь квітник, всі зірки, які вже розпланували Україну, розкреслили кому завод, кому пароход. Я не хотіла цього, і мені дуже прикро, що можна тоді міняти цінності. Тоді треба сказати, що всім наступним кандидатам в президента без винятку потрібно забрати заводи, потрібно забрати Міжгір”я, потрібно взяти все, що тільки можна взяти в України і тоді перемога гарантована, тому що твої канали, твоя підтримка олігархії і мільярди грошей – це виборча компанія. Я боролася проти цього.


 


Ми докорінно відрізняємося від олігархічної влади – бо ми не фальшуємо виборів, не крадемо держвласність, не скуповуємо депутатів


Ні, кампанії сьогодні немає. І тому я хочу, щоб більше ми ніколи не будували так влади, щоб вона служила купці людей. І тому я не буду порушувати Конституцію, я не буду з ними однаково вести себе на президентській кампанії, фальшуючи і підкидаючи, тому  я не буду ніколи брати участь в купівлі депутатів, і тому я ніколи не буду здавати стратегічну власність держави. І цим ми відрізняємося докорінно. І я знаю, що я зможу для країни і в опозиції, і у владі робити те, що країні потрібно.


 


Головний опонент Юлії Тимошенко – Янукович, представник олігархії


Ви згадайте президентську кампанію, ви подивіться що говорив Ющенко проти мене і проаналізуйте, що за кампанію – я собі дала слово – я жодного слова поганого не сказала ні про Яценюка, ні про Тігіпка, ні про Ющенка. Мій опонент – Янукович, тому що його вела потужна олігархія країни. І я була проти цього і залишаюся проти цього.


 


Юлія Тимошенко зробить опозицію сильною настільки, щоб вона захистила Україну


Я зроблю все, що я зможу для цього зробити. Все що в моїх людських силах. Для того, щоб об’єднана опозиція була сильною, і щоб вона могла захистити Україну і кожного з вас. По-друге, ми зробимо все для того, щоб корисні для держави закони приймалися. І я буду першим ініціатором того, що за добрий закон у нас буде 100% голосів віддаватися. 9 березня, якраз на Шевченківські дні, ми збираємо біля пам’ятника Шевченку всіх людей, які мають волю і силу продовжити шлях і попрацювати разом в опозиції. І хочу вам всім сказати, що можливо хтось сьогодні мене підтримає, можливо не підтримає, і це нормально для демократичного суспільства, але я хочу, щоб ви знали, що ви на мене можете покладатися як у владі, так і в опозиції. І я навіть ті інтереси, які ви не знаєте, я їх буду захищати віддано  і професійно.

Попередня

Юлію Тимошенко обрано лідером об’єднаної опозиції

Наступна

БЮТ сформує опозиційний уряд, де працюватимуть ефективні та професійні люди