• 3 Липня, 2022

«Наша мета вчора, сьогодні і назавжди – це суверенна, вільна та процвітаюча Україна», – Василь Деревляний

Про події у Верховній Раді України, так звану «харківську» угоду між Україною та Росією та проблеми, що існують у Тернопільській області, 30 квітня говорив на прес-конференції народний депутат України, голова ТОО ВО «Батьківщина» Василь Деревляний.

З приємної новини розпочав свій виступ Василь Тимофійович, повідомивши журналістам, що сьогодні у Тернопільській міській раді було прийнято питання про призначення звання Почесний громадянин Тернополя С. Бандері та Р. Шухевичу.


«Наші фракції у радах різних рівнів продовжують ініціювати звернення до вищих органів влади, щоб не визнавати рішення Донецьких судів по скасуванні звання Герой України для славних синів України Степана Бандери та Романа Шухевича, — зазначив Василь Деревляний. — До речі практично у кожну бібліотеку Тернополя я особисто передав трьохтомник книг про Провідника української нації С. Бандеру (автор В.Сергійчук).»


Злочинним, назвав народний депутат Василь Деревляний підписання угоди між Януковичем та Медведєвим про передачу Чорноморського флоту України Росії на 25 років.«Наш лідер Юлія Володимирівна розпочала поїздки по всіх областях України, щоб об’єднати людей, пояснювати людям, що відбувається насправді у державі, і збирати всеукраїнську команду для захисту України, її суверенності, демократії, свободи слова і територіальної цілісності нашої держави, — розповів Василь Тимофійович. — Я хочу пригадала, що середньорічна ціна російського газу при Урядові Юлії Тимошенко становила 228 доларів, і дана угода не несла жодних загроз для країни, а Янукович «домовився» про ціну 230 доларів, здавши територію України, державні стратегічні об’єкти, а це в свою чергу приведе до втрати незалежності України.»


У своєму виступі голова Тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» також наголосив на інших, не менш трагічних для України домовленостях між Азаровим та Путіним, які передбачають передачу Росії енергоатому, авіабудівної та інших стратегічних галузей для нашої держави.


«В такий важкий відповідальний час наша політична сила першою розпочала опозиційну боротьбу проти зрадників. Чимало відомих та авторитетних в Україні людей вже приєдналися до цієї боротьби і ми закликаємо всіх, хто називає себе українцем підніматися проти антидержавницьких дій вищих посадових осіб держави, щоб не допустити остаточного продажу України», — заявив Василь Деревляний.


Працюючи вже два скликання поспіль у Верховній Раді, Василь Тимофійович зазначив, що ще ніколи жодна коаліційна більшість не дозволяла собі таких речей, які відбувалися у сесійній залі 27 квітня.


«У Парламенті є свій внутрішній закон поваги по відношенню один до одного, який не дозволяє рукоприкладства, бійки у залі Верховної Ради, такі речі є неетичними та принизливими, — розповів народний депутат. — Будучи в опозиції за Кучми таких злочинних, незаконних та аморальних  дій у стінах Парламенту ніхто і ніколи собі не дозволяв.»При зареєстрованих 211 народних обранців на сесії, депутати від ПР проголошували присягу, продовжували голосувати та приймати рішення всупереч регламенту ВР, Конституції та Законам України. Демонструючи свій протест ратифікації так званої «харківської» угоди та з метою захисту своїх робочих місць депутати демократичних політичних сил застелили ряди державним прапором України. Але, за словами Василя Деревляного, це не зупинило «регіоналів», вони рвали прапор і топтали по ньому ногами. В той час по залі Верховної Ради в президії біля головуючого з прапором  Чорноморського флоту Росії розгулював  депутат від комуністичної партії.


«Весь світ побачив, що не все так добре в Україні. І я переконаний, що все це так просто не закінчиться для цієї банди, — наголосив народний депутат. — Сьогодні, наші фракції у міських та районних радах виносять заяви на розгляд сесій про денансацію угоди з Росією. Якщо Президент та коаліція не виконає цієї вимоги, ми зробимо все, щоб розпустити Парламент, не дозволимо провести більше жодної сесії Верховної Ради.»


Голова ТОО ВО «Батьківщина» зазначив, що партію «Батьківщина» у Тернопільській області в Комітеті захисту України представлятиме його перший заступник Володимир Бойко.


«Ми вже розпочали переговори з громадськими організаціями та політичними партіями в районах області, які мають бажання приєднатися до опозиційного руху. — продовжив Василь Деревляний. — На всеукраїнському рівні лідери демократичних політичних сил об’єдналися для спільної боротьби за національні інтереси України, а от на місцевому рівні окремі депутати від партії «Наша Україна», УНП та інших псевдо-демократичних сил відмовилися голосувати за денонсацію угоди Януковича та Медвєдєва, вони просто не приходять на сесію, яку ініціювали наші фракції у районних радах.»


Для прикладу Василь Тимофійович назва Борщівську райраду, де голова – «нашоукраїнець» і коли «бютівці ініціювали проведення сесії для денонсації угоди, ані голова, ані фракція НУ не з’явилися. Таке ж відбулося у Гусятинському, Козівському та багатьох інших районах.


«Також сьогодні «свободівці» у Тернопільській міській раді вигукують, що «помаранчеві» та «біло сердечні» винні, що в Україні таке відбувається, але я хочу нагадати усім цим недалекоглядним політикам, що відбувалося перед 7 лютим 2009 року. Ми добре пам’ятаємо, хто агітував людей голосувати «проти всіх», закликав не йти на вибори, виставляли палатки і кричали «не голосуйте за Юлію Тимошенко!». Хоча вже тоді було очевидно, що чекає Україну з приходом до влади Януковича, — зазначив Василь Деревляний. — Тому, я схильний до думки, що в опозиційній боротьбі краще бути з тими людьми, які надійні, які усвідомлюють загрозу, яку несе чинна антиукраїнська влада Україні, а не з популістами та крикунами, які всі свої дії спрямовують на підняття особистих рейтингів.»


Повертаючись до подій у Верховній Раді 27 квітня, Василь Тимофійович прокоментував прийняття бюджету уряду Азарова.


«Ще ніколи такого не було, щоб бюджет приймали за 15 хвилин, не давши можливості депутатам навіть його перечитати», — розповів народний депутат.


«Витвором мистецтва» уряду Азарова назвав Василь Деревляний прикінцеві положення бюджету:


 «З метою зменшення дефіциту бюджету у 2010 році надати право КМУ приймати рішення щодо перегляду деяких розмірів виплат, визначених законодавством, та по інших законодавчих актах, які передбачають додаткові видатки з державного та місцевих бюджетів.»


Та заключне положення:


«Установити, що норми діючих законодавчих актів застосовуються у разі, якщо вони не суперечать вищезазначеним рішенням КМУ.»


Ці пункти, за словами Василя Тимофійовича, означають, що для діючої влади закони – це ніщо, все контролюватиме лише Кабінет Міністрів, а це означає, що про соціальні гарантії, пільги та реформи можна забути.


В рамках своєї депутатської діяльності у своєму окрузі, Василь Деревляний викрив земельну аферу у Тернопільському районі, яка відбувалася під керівництвом голови району В.Болєщука. Землі у великих розмірах роздавалися підставним особам без рішень сесій сільських рад, до того ж ці люди не є жителями населених пунктів, в яких виділялася земля. Відтак у с. Великі Гаї – 25 гектарів, с. Велика Березовиця – 14 га., та Лозівська сільрада – 34 гектари (піщаний кар’єр). Василь Тимофійович зазначив, що в ближчому часі має намір провести зустріч з громадами цих сіл та спільно вирішити земельні «махінації».


Повертаючись до проблем нашої області Василь Деревляний зачепив і найболючішу для Тернополя «сміттєву проблему», що залишається актуальною. Ще взимку 2009 року тодішній  Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко передала Тернополю сміттєсортувальну лінію, яка ще досі не встановлена, через затримку з виготовленням документів, яким займалося державне підприємство Екоекомресурс.


«Зараз я знову зробив декілька депутатських звернень до першого віце-прем’єр-міністра з клопотанням передати лінію місцевій громаді, а також до Мінагрополітики про передачу приміщень колишнього «костомельного» заводу (знаходиться на балансі Міністерства сільського господарства) в селі Острів для монтування там сміттєсортувальної лінії, — розповів Василь Тимофійович. — До речі ці питання я обговорював з новим губернатором Тернопілля Сухим і в нього не було заперечень щодо такої ініціативи. Проблема із сміттям в місті Тернополі є і її потрібно вирішувати, тому наша політична сила та я особисто будемо громаді в цьому допомагати.»

Попередня

Депутати райрад Тернопільщини не згідні з політикою Януковича

Наступна

Лідер об’єднаної демократичної опозиції Юлія Тимошенко назвала Державний бюджет на 2010 рік бюджетом обману.