• 22 Вересня, 2021

При опозиційному уряді створено Комітет захисту малого і середнього бізнесу, а також «гарячу лінію», на яку підприємці зможуть повідомляти про порушення владою їхніх прав

Про це сьогодні на засіданні опозиційного уряду повідомила лідер опозиції Юлія Тимошенко, зазначивши, що Комітет очолить екс-голова Ради підприємців при Кабміні Оксана Продан.

Юлія Тимошенко наголосила, що уряд Януковича-Азарова згортає всі ініціативи її уряду і здійснює шалений тиск на підприємців.


«Почалися репресії проти малого і середнього бізнесу», – сказала лідер БЮТ.


Вона повідомила, що опозиція підготувала пакет законодавчих ініціатив для захисту підприємців і буде наполягати, щоб вони були включені до порядку денного Верховної Ради.


Юлія Тимошенко також закликала опозиційні сили вимагати від Азарова і Тігіпка звіт щодо тиску на бізнес.


«Ми закликаємо у п’ятницю всіх представників опозиційних сил запросити Азарова і Тігіпка як антиреформаторів зі звітом – коли вони припинять чинити тиск на людей, що працюють у малому і середньому бізнесі», – сказала вона.


Телефон «гарячої лінії» Комітету захисту малого і середнього бізнесу: 0-800-50-40-400.


Опозиція визначила ключові пріоритети для розвитку малого і середнього бізнесу.


За словами Юлії Тимошенко, першим пріоритетом для розвитку малого і середнього бізнесу має стати реформа податкового законодавства.


«Другим – реформа дозвільної системи», – сказала Юлія Тимошенко, додавши, що у жодній країні світу немає такої кількості ліцензій для бізнесу.


Вона зазначила, що наразі для того, щоб підприємець мав змогу почати свою справу, йому необхідно отримати близько 80 видів ліцензій, тоді як у Японії і Австрії їх кількість у кілька разів менша.


Третій ключовий пріоритет, за словами Юлії Тимошенко, має стати доступ малого і середнього бізнесу до кредитів і інфраструктурних об’єктів.


Четвертим пріоритетом розвитку малого і середнього бізнесу має стати зменшення кількості перевірок бізнесу.


«Сьогодні ми спостерігаєм ситуацію, коли ніяких реформаторських кроків немає і згортається те, що було зроблене попереднім урядом», – сказала вона.


Крім того, Юлія Тимошенко вважає, що полегшити ведення малого і середнього бізнесу в Україні зможуть такі вектори, як: відмова від платних адміністративних послуг та удосконалена система реєстрації підприємств.


Лідер БЮТ зазначила, вже у наступну середу опозиція внесе до парламенту закон про спрощену систему оподаткування та закон про податкові канікули для малих підприємств.


«Цим законом ми пропонуємо надати малим підприємствам, що мають певний обсяг обороту, податкові канікули до 2016 року. І якщо Янукович не вводив в оману людей перед виборами, то коаліція підтримає цю законодавчу ініціативу», – сказала вона.


Юлія Тимошенко також повідомила, що опозиція внесе у середу до порядку денного законопроект щодо посилення відповідальності за перешкоджання підприємницькій діяльні.


 

Попередня

Діяльність антиукраїнської влади веде до втрати незалежності та територіальної цілісності

Наступна

Комп’ютерний клас сільській школі подарували керівники Теребовлянського БЮТ