• 5 Серпня, 2021

Сто днів Януковича – сто днів обману, сто днів невиконаних обіцянок

За сто днів перебування при владі Янукович довів, що де-факто не є Президентом. Він не виконує тієї роботи, яка покладена на Президента України. Він не гарантує того, що мусить гарантувати згідно Конституції. Він просто порушує присягу Президента. Про це та інше розповідала глава об’єднаної опозиції України, лідер БЮТ Юлія Тимошенко під час прес-конференції для всеукраїнських та регіональних ЗМІ, 4 червня у Києві.

Перед початком прес-конференції Юлія Володимирівна вибачалася перед журналістами за те, що «буквально в останні хвилини» довелося змінити місце проведення її прес-конференції.«Приміщення, в якому ми збиралися проводити прес-конференцію, належить Державному управлінню справами. В останню хвилину нам відмовили – думали, що це якимось чином перешкодить нам зібратися і провести цей захід», – сказала вона.


Зокрема, Юлія Тимошенко зачитала статтю 114 Конституції, у якій сказано, що президент гарантує права і свободи громадян України.


«Думаючи, що це не просто пустий текст, не профанація, яку записали в Конституції, то думаєш, настільки далеко знаходиться від цього діючий президент», – сказала вона.


За словами лідера БЮТ, 100 днів діяльності влади відзначились не захистом прав і свобод громадян, а протилежно іншим – «що кортежі переїжджали машинами людей, міліція вбивала, а студентів кийками розганяли з мирних демонстрацій».


«Невже це права і свободи, коли опозицію навіть не допустили, щоб висловити своє бачення на мінімальну відстань від місця, де Янукович читав свої пусті фрази?», – сказала вона.


На думку Юлії Тимошенко, найкращою оцінкою діяльності нової влади стало повідомлення організації Freedom House про те, що України може втратити статус вільної країни.


«Це повідомлення – це вирок Януковичу на 100 днів», – наголосила вона.


З перших днів перебування при владі Янукович відмовився від реалізації ключового гасла передвиборчої програми – підвищення соціальних стандартів. Натомість він зосередився на боротьбі за абсолютну владу, яка потрібна для абсолютного контролю за всіма фінансовими потоками в своїх власних інтересах та інтересах тих олігархічних кіл, які підтримали його на виборах.


«Це є пусті папери, які суттєво розбігаються з тим, що реально робить Янукович», – сказала вона.


Юлія Тимошенко зазначила, що «сутність 100 днів діяльності нової влади звелася до побудови країни для Януковича, а не для людей».


За її словами, 100 днів нової влади відзначились «побудовою абсолютної влади для однієї персони.


«Зокрема, такі важливі закони, як: засади зовнішньої і внутрішньої політики, як бюджет, реформи ключових галузей і гілок не обговорюються, не дискутуються ні в парламенті, ні в суспільстві, ні в експертному середовищі. Верховну Раду перетворюють в суцільне голосування. Закони народжуються за межами парламенту, процвітає система кнопкодавства, що означає повне нівелювання законодавчого органу», – сказала вона.


Юлія Тимошенко не виключає, що у найближчому майбутньому закони будуть прийматися заочно, «без проходження по статтям і обговорення».


Шквал обурень викликала судова реформа Януковича, яка за словами лідера БЮТ нічого спільного з реформою української судової системи не має.


Зокрема, вона відзначила широкі повноваження для Вищої ради юстиції, які прописані у проекті Януковича.


За словами Юлії Тимошенко, таким чином Вищої ради юстиції, яка на 2/3 складається з людей Януковича або з людей, які мають до нього відношення, перетворилася в каральний орган для суддів, які є непокірними владі.


«Тепер за рішенням Вищої ради юстиції можна знімати суддів за те, що колись вони прийняли політичне чи бізнес рішення не на користь команди Януковича. Прізвища цих суддів вже визначені і їх звільняють», – сказала вона.


Крім того, Тимошенко назвала ненормальним те, що тепер Вища рада юстиції також впливатиме на прийняття судових рішень.


«Вплив на прийняття судових рішень відтепер буде вирішуватись не судами, а волею людини, яка буде у Межигір’ї сама визначати, які приймати рішення по тій чи інший справі», – сказала вона.


У той же час лідер БЮТ висловила сподівання, що так звана судова реформа не буде прийнята.


«Але машина для голосування не дає нам жодної надії, що такі так звані реформи не будуть прийняті», – сказала вона.


Юлія Тимошенко підкреслила, що подібна реформа судової системи свідчить про те, що Янукович перетворює три гілки влади в одну монолітну абсолютну владу.


«Це авторитарна влада. Можливо, вона ще не досконала, але шлях, на який став Янукович, очевидний», – сказала вона.


Юлія Тимошенко заявляє, що так звані реформи Януковича спрямовані не на підвищення добробуту людей, а на збагачення бізнес-оточення президента. 
\”Я можу вам сказати, що не просто розписаний кожен державний об’єкт, не просто визначено, хто, як і за які мінімальні гроші буде це приватизувати, а будь-який перехід між цими зонами впливу буде каратися вже далеко не законом, а по їх поняттям і розумінню\”, – заявила лідер БЮТ. 
При цьому вона висловила переконання, що чинна влада зробить все для того, щоб не допустити участі у приватизації будь-яких інвесторів. 
\”Розподіл всіх економічних можливостей країни для заробляння на політиці надвеликих грошей сьогодні буде мати десять секторів можливого заробітчанства від політики, і це буде проводитися жорстко, без будь-якого втручання, без будь-яких закордонних чи українських інвесторів\”, – переконана Юлія Тимошенко.
Вона підкреслила, що, на жаль, імена людей з бізнес-оточення Януковича, які братимуть участь у незаконній приватизації, широкому загалу стануть відомі не одразу.


\”Ми побачимо в підсумку не по показникам зростання валового внутрішнього продукту, а по збалансованим показникам таких журналів, як \”Forbes\”, де ми побачимо, як примножуються статки окремих людей, які потрапили в так звану \”золоту українську десятку\”, – резюмувала Юлія Тимошенко.


Проаналізувавши більш детально все, що наговорив «гарант», а також безпосередньо пакет «реформ від Януковича», серед всієї пафосної риторики можна виділити лише три більш-менш конкретні речі, до яких власне і зводиться суть реформ, запропонованих новою владою.


Перша – підвищення цін на комунальні послуги для населення. Цей намір Янукович спробував цинічно приховати під малозрозумілими для більшості населення, завуальованими формулюваннями типу: «поступове доведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня», «ринкові механізми регулювання тарифів» чи «зменшення державної підтримки житлово-комунального господарства на 60%».


Але суті це не міняє. Все зведеться до одного – тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні будуть зростати.


Друга – підвищення віку виходу на пенсію для громадян України. У «програмі» Януковича так і записано: необхідно підвищити пенсійний вік для жінок «до європейських стандартів». При тому, що в Україні тривалість життя приблизно на 10 років нижча, ніж в країнах Європейського Союзу.


Третя – розпродати в найближчі п’ять років все майно, що ще залишилось в державній власності. Тобто замість системного і давно назрілого комплексу радикальних економічних перетворень нам пропонують банальний розпродаж тих держпідприємств, які ще не встигли прихватизувати за попередні 19 років.


В цілому, з огляду на зміст програми реформ Януковича, її довгу назву насправді можна зробити коротшою – «Реформи за рахунок населення». Тому, що спрямовані вони не на підвищення добробуту людей, а на збагачення найближчого бізнес-оточення Януковича.


Юлія Тимошенко вважає, що перехід з пропорційної виборчої системи на змішану зменшить роль партій в політиці, що позбавить Україну цілісних стратегій розвитку, які пропонуються партіями для реалізації.


Вона наголосила, що найоптимальнішою для України є пропорційна виборча система з відкритими списками.


\”Але те, що пропонує Янукович, введення змішаної системи, повернення на 50% місцевих органів влади і в Верховній Раді започаткування виборів на мажоритарній основі. І тоді зовсім по-іншому будуть виглядати вибори\”, – додала вона.


Юлія Тимошенко розцінює відповідну ініціативу президента Януковича як руйнівну для демократичного шляху розвитку держави.


\”Я думаю, що це є не просто крок назад, а це є руйнація надій держави на розвиток всіх процесів цивілізованим демократичним шляхом\”, – резюмувала вона.


Наприкінці свого виступу Юлія Тимошенко закликала всіх представників ЗМІ, керівників партійних та громадських організацій, авторитетних людей об’єднувати громадян України навколо правильної, інтелектуальної програми побудови українського суспільства.


«Нам через референдум треба створити демократичну та грамотну Конституцію України, щоб вона дійсно була своєрідним запобіжником для нашої держави від таких як Янукович», — наголосила лідер об’єднаної опозиції.


 

Попередня

Зборівська молодіжка має приховані таланти

Наступна

Василь Деревляний: Цензура прийшла і до Тернопільського району