• 26 Жовтня, 2021

Василь Деревляний: “У Комітеті захисту України мають працювати достойні люди”

Політика нині стала невід’ємною частиною українського суспільства. А останні тижні й поготів. Спершу до Тернополя приїздить лідер опозиції Юлія Тимошенко та координатор Комітету захисту України Дмитро Павличко, а далі минулий пленарний тиждень приніс нам новий закон про місцеві вибори, в якому не було враховано жодної поправки опозиції. Про всі нюанси політичної ситуації в Україні та області розповів в інтерв’ю газети “Номер один” народний депутат України, голова Тернопільської обласної організації ВО “Батьківщина” Василь Деревляний.

– Під час візиту Ю. Тимошенко до Тернополя вона мала зустрічі з лідерами громадських і політичних організацій краю з метою створення осередку Комітету захисту Укарїни на теренах області. Натомість сьогодні окремі представники ВО “Свобода” б’ють на сполох, заявляючи, що їх не впустили на зустріч, хоча на всеукраїнському рівні їх партія входить до складу даного Комітету. Що насправді було?

– Відповідь на це запитання розпочав би з витоків, а саме – з президентських виборів. Кожна політична партія в першому турі підтримувала свого лідера – і це добре. Але коли справа підійшла до другого туру, чомусь тернопільські націонал-патріоти та націонал-демократи почали закликати людей не йти на вибори, голосувати проти обох кандидатів, ставлячи в один ряд Януковича та Тимошенко. Нехай згадають представники ВО “Свобода”, які заяви ними робилися, і що не в останню чергу в тому числі і через них Янукович прийшов до влади. І що? Сьогодні, коли утворюється Комітет захисту України, вони вже змінили орієнтацію і хочуть показати, що вони захищають Україну? В них немає морального права бути в цьому Комітеті. Нехай вони не ображаються, а скажуть правду, на чиєму боці вони є. Роль же нашої політичної сили під час візиту Тимошенко і Павличка була одна – зібрати представників громадських та молодіжних організацій, політичних партій, інтелігенцію, церковнослужителів, тобто людей, які мають чітку позицію по опозиційній боротьбі. І ми це зробили. Хто такої позиції на сьогодні немає – того не запрошували!

– Ви вважаєте, що на чолі Комітету захисту України має стояти політик чи нейтральна особа?

– Мета Комітету – створення структурованої масштабної та потужної команди на теренах України, завдання якої – донести до людей правду про те, що відбувається сьогодні в державі. На мою думку, жодна політична партія, в тому числі і ВО “Батьківщина”, не має стояти на чолі цього Комітету, натомість партії у чомусь нас звинувачують, хочуть очолити його. В цьому Комітеті буде один представник від ВО “Батьківщина”, а саме – перший заступник голови обласної організації Володимир Бойко. На другому засідання Комітету обиратиметься керівництво, до нього буде можливість долучитися всім, але щоб не було зверхності якоїсь політичної сили. Комітет на проміжний період очолила кандидат психологічних наук Ірина Чорна. Сподіваюся, що коли буде сформовано всі структурні одиниці Комітету, він запрацює на повну потужність, і як Юля Тимошенко, так і громадсько-політичний актив області не будуть розчаровані його роботою. Адже потрібно працювати не лише в Тернополі, а й в районах, містечках та селищах.

– Окрім створення Комітету захисту України, Юлія Тимошенко зустрілася з партактивом області.

– Наш лідер постійно здійснює поїздки по Україні. На зустрічі з партактивом у драматичному театрі були присутні 600 членів партії з кожного району та м. Тернополя. Виступала Юлія Володимирівна та активісти з районних осередків. Відбулася сімейна партійна зустріч, на якій було проаналізовано роботу обласної організації як до, так і під час президентських виборів, зроблено акценти на майбутніх виборах до місцевих органів влади тощо. Такі зустрічі потрібно проводити і вони вкрай користі, бо партійний актив має особисто чути свого лідера та конкретні завдання й критичні зауваження. Так само і члени партії на такій зустрічі мають висловити свої критичні зауваження часом і в бік обласного керівництва та виконавчого секретаріату. Однозначно, Юлія Володимирівна задоволена перебуванням на теренах Тернопільської області, їй сподобалась монолітність та дисциплінованість нашої організації. Задоволеним залишився й актив, адже перед проведенням виборів до місцевих органів влади такі зустрічі мають надихнути рядових членів до подальшої праці.

– Як ви ставитесь до кадрових ротацій в області, зокрема до персоналій голів РДА, багато з яких були донедавна помаранчевими, а нині перефарбувались у біло-сині кольори?

– Багато голів районних адміністрацій є представниками УНП, ЄЦ, Нашої України, КУНу. Відповідно вони працюють сьогодні спільно з Партією регіонів, втілюють в нашій області програму Віктора Януковича. До того ж на рівні Києва вище керівництво УНП теж дрейфує до правлячої коаліції. Через це представники цієї політичної сили не можуть бути представлені у Комітеті захисту України. Там мають бути ті, хто постійно і принципово стоїть на захисті національних інтересів. Що ж до посад губернатора та начальника УМВУ, то призначати цих керівників – прерогатива Президента та профільного Міністра, які вибирають собі людей за тими чи іншими критеріями, які задовольняють вище керівництво держави. Натомість мене дивує позиція попереднього голови ОДА Ярослава Сухого, який залишив на посадах багато голів РДА, що працювали в команді Чижмаря. Наведу один приклад щодо голови Борщівської РДА Чепесюка. Керівники сільськогосподарських підприємств звернулися до перших осіб держави та розповіли, що це перший хабарник району, відповідно він не має морального права бути представником Президента на Борщівщині. Але дивним чином, він зберіг свою посаду. І такі приклади не поодинокі.

– У міській раді є велика кількість «бютівців». Чому так довго не можуть розв\’язати “сміттєву” кризу в Тернополі?

– Ми – єдина з політичних сил, яка має принципову позицію з цього питання. Щодо сміття ми нікого огульно не звинувачували, не збирали сільських голів, як це робив голова облради, і не давали команди вивозити сміття в кар\’єри. Ми не хвалилися, як колишній губернатор Чижмарь, голова облради Кайда чи мер Застваний, підписуючи різні меморандуми, що завтра чи післязавтра “сміттєву” проблему вдасться вирішити. Жодних заводів у нас не побудовано, сміттєсортувальних ліній так і не встановлено, нових полігонів не підготовлено… Ми єдині заявляли, що місту сміттєспалювальний завод не потрібен, а вкрай потрібна сортувальна лінія. І нами було зроблено все можливе, щоб ця сортувальна лінія безкоштовно була надана Тернополю. Ще за прем’єрства Ю. Тимошенко частину її вже було доставлено до нашого міста. Завдання ж міської ради – знайти приміщення, щоб можна було її встановлювати. На жаль, так сталося, що керівництву міста тоді було невигідно встановлювати цю лінію. Зі свої сторони, як народний депутат, зробив відповідне звернення на ім\’я нині діючого Прем\’єра, в якому просив, що якщо “Укрекокомресурси” не може або не хоче встановлювати цю лінію в Тернополі власними силами, то нехай передадуть її місцевій громаді. Але від Азарова поступила відмова. А щодо наших представників у міській раді, то ви добре розумієте, що «бютівці» не можуть, не знаходячись на керівних посадах в мерії, одноособово знайти приміщення та змонтувати там сортувальну лінію.

– Що буде з тернопільськими спиртовими заводами, які нині, не маючи замовлень, стоять без роботи?

– За часів прем’єрства Тимошенко ті ж самі представники Партії регіонів через народних депутатів хотіли забрати у власність державні спиртові заводи Тернопільської області. Нині ж представниками правлячої коаліції ведеться планомірна робота, щоб ці заводи, які платять податки, на яких працівники отримують гідну заробітну плату, віддати у приватні руки, довівши перед тим їх до банкрутства. Сподіваюсь, що тернопільський губернатор Цимбалюк втрутиться у цей процес і захистить спиртзаводи від “прихватизації”. Зі своєї сторони буду тримати руку на пульсі і робитиму все від мене залежне, щоб клановим групам не вдалося забрати останнє, що є в області. Я думаю, що настала черга і місцевих керівників ПР захищати інтереси області, а не тільки говорити. – Нещодавно тернопільську ОДА пікетував малий і середній бізнес, протестуючи проти тиску фіскалів… – Я підготував звернення прем’єру Азарову, в якому повідомив про свавілля податкової адміністрації. Сьогодні третя частина малих підприємців не виходить на роботу, бо фіскали тричі на день збирають “данину”, по два рази це роблять інші контролюючі органи. Підприємці не можуть витримати такого тиску. Податківці, прийшовши на це чи інше підприємство, не розібравшись, одразу нараховують величезні штрафи. Я розумію, що бюджет мізерний і владі потрібно його наповнювати, але йти шляхом терору проти малого і середнього бізнесу не можна. А де ж виконання гасла “Малому та середньому бізнесу податкові канікули”, про які говорилось ледь не з кожного агітаційного біг-борду В. Януковича?

– 31 жовтня – знову вибори. Яка Ваша позиція щодо змін до закону про місцеві вибори в частині обмеження у правах молодих політичних сил?

– Наша пропозиція однозначна і її висловив керівник фракції БЮТ у Верховній Раді Іван Кириленко. У зв\’язку з тим, що жодну поправку нашої політичної сили не було враховано в другому читанні, на знак протесту ми покинули сесійний зал. Без нас закон прийняли, і думаю, що він буде Президентом підписаний, а тому вже 10 вересня візьме старт виборча кампанія. А між тим, на останньому сесійному засіданні віце-спікер, комуніст Адам Мартинюк заявив, що вибори відбудуться всюди за винятком Київської міської ради та Тернопільської обласної ради. Я мою думку, що це подяка тим політичним силам, які мають більшість у цих радах, за добре проведену роботу під час президентської виборчої кампанії. Зі своєї сторони закликаю Партію регіонів, ВО “Свобода”, які заявляють, що мають 50% симпатиків в області, ініціювати проведення в облраді виборів, помірятись силами і нехай тернополяни підтвердять вотум вашої довіри. А що стосується обмежень участі у виборах молодим партія, то це є ненормально, ми за те, щоб усі політичні сили, які зареєстровані в Мін\’юсті, мали можливість брати участь у виборах без жодних обмежень. Сподіваюся, що Конституційний суд зробить свої зауваження і на вибори підуть усі партії, які виявлять у цьому інтерес.

– Позиція Вашої політсили була категоричною і в питанні проведення всеукраїнського референдуму.

– “Чорним” можна назвати минулий пленарний тиждень для українського парламентаризму. Спершу наша політична сила заблокувала трибуну, вимагаючи включення в порядок денний питання про енергетичну безпеку країну, позаяк представники ДП “Нафтогаз” практично віддали державних 5,4 млрд. доларів тіньовій структурі “РосУкрЕнерго”. Це питання під тиском включили до порядку денного, однак воно не було підтримано правлячою коаліцією. І схожих питань за минулий тиждень у Верховній Раді було чимало. Хочу звернутися до жителів області: команда Президента, отримавши вотум довіри, робить все, що їй вигідно, щоб і далі залишитися при владі. Зокрема, правляча коаліція намагалася прийняти закон про референдум, який би дозволяв Януковичу стати царем, а його політична команда отримала б усю повноту влади. На щастя, поки що розгляд цього законопроекту вдалося відкласти.

А чи готова обласна організація ВО “Батьківщина” до місцевих виборів?

– Ми постійно працюємо, а тому для нас немає особливо значення, коли будуть вибори. На сьогоднішній день нами проведено усі конференції як на рівні районних організацій, так і облорганізації. Ми маємо свої осередки в кожному селі, а тому будемо йти на вибори, залучивши як все наше членство, так і симпатиків. Зробимо все можливе, щоб найдостойніші люди кожного населеного пункту обійняли перші позиції як у керівних ланках, так і в тих чи інших радах.

Андрій Кучерук (газета «Номер один»)

Попередня

ЗАЯВА ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА ОПОЗИЦІЙНОГО УРЯДУ СЕРГІЯ СОБОЛЄВА

Наступна

Українські гульки «Батьківщини молодої» відбулися у Кременці