• 17 Вересня, 2021

Микола Томенко: Новий варіант Податкового кодексу є знущанням над підприємцями та опозицією

Опублікований другий варіант Податкового кодексу України, розробниками якого є Міністерство фінансів України та ДПА, є глузуванням та жартом над українським суспільством.
Так прокоментував заступник Голови Верховної Ради, член БЮТ Микола Томенко опублікований для обговорення в газеті “Урядовий кур’єр” проект Податкового кодексу.

Він зауважив, що кількамісячна жорстка дискусія навколо того, що проект Податкового кодексу передбачав недемократичні, а часом і тоталітарні механізми контролю за здійсненням підприємницької діяльності, не дали бажаного результату.

Микола Томенко нагадав, що передбачалося створення нової структури – податкової інспекції, яка має більш розширені повноваження в частині здійснення контролю та перевірок за всіма, хто має пряме чи опосередковане відношення до підприємництва та фактично кожним громадянином.

\”Абсолютна більшість політиків, починаючи від опозиції і закінчуючи Президентом, сказали, що такий підхід в частині збільшення повноважень Податкової є неправильним, неконституційним і неприйнятним. Натомість в новій редакції, яка надрукована, бачимо, що 99% цих повноважень залишилися\”, – сказав М.Томенко.

Так, до системи органів Державної податкової служби України і далі пропонується ввести нова структурну одиницю в додаток до податкової адміністрації та податкової міліції – «спеціалізовану державну податкову інспекцію». Залишилися без змін і норми, які дозволяють податковим органам застосовувати непрямі методи під час здійснення податкового контролю. До таких непрямих методів віднесені, зокрема, економічний аналіз, спостереження, аналогії, контроль за витратами та доходами платників податків – фізичних осіб.

«Проведення позапланових виїзних перевірок, виходячи з аналізу податкової інформації, незважаючи на критику багатьох народних депутатів України та експертів, теж залишилося в так званому доопрацьованому варіанті проекту Податкового кодексу України без змін”, – сказав він.

На думку Миколи Томенка, дуже суттєвим і значущим для всіх громадян України є те, що автори все ж таки прислухалися до критики і позбавили органи державної податкової служби права здійснювати обстеження житла громадян та проводити опитування фізичних осіб під час проведення перевірок. Разом з тим надання податковим органам права проводити обстеження території, приміщення та іншого майна, що використовується для провадження господарської діяльності, викликає занепокоєння, оскільки є неконституційним.

Цікаво також і те, наголосив Микола Томенко, що розрекламований податок на розкіш, або так званий податок на багатство, знову не з’явився в проекті Податкового кодексу. \”Незважаючи на всі запевнення, особливо напередодні підвищення цін на 50% на газ, що всі багаті будуть платити податки, ці обіцянки так і залишилися невиконаними\”, – сказав Томенко, додавши, що неодноразово вимагав від влади включити податок на розкіш в Податковий кодекс.

\”Новий проект Податкового кодексу – це глузування і над підприємцями, і над опозицією, і над президентом\”, – сказав він.

На переконання віце-спікера, подальше обговорення цього тексту виглядає як фарс, оскільки Верховна Рада не лише надала 5 тис поправок до цього проекту документу, але і вказала, які конкретно зміни потрібно внести.

\”Поява цього документу свідчить про існування різних точок зору в уряді, оскільки новий варіант документу не погоджувався усім складом Кабміну, зокрема віце-прем’єр-міністром з економічних питань, а представлений як документ Мінфіну та ДПА. Цікаво, хто дав їм право – прем’єр чи інші посадові особи надрукувати цей документ\”, – додав Микола Томенко.

www.byut.com.ua

 

Попередня

ВО «Батьківщина» Козови пліч о пліч з територіальною громадою

Наступна

Легалізація рішення Стокгольмського арбітражу вдарить по кишені кожного українця, – Власенко