• 14 Квітня, 2021

Василь Деревляний: “Те, що Верховна Рада вирішила не проводити вибори в Тернопільській обласній раді, є подякою певним політичним силам за роботу на користь Віктора Януковича на президентських виборах”

Василь Деревляний у політиці з 1989 року. Тоді він був членом Української Гельсінської Спілки, нині – голова Тернопільської обласної організації ВО “Батьківщина”, народний депутат України. В ті далекі часи свідоме українство Тернопілля, в тому числі і Василь Тимофійович, боролося з комунізмом. Сьогодні, коли ситуація практично повторюється (в країні чітко вимальовується домінування однієї партії, яка насаджує свої догми усій країні), в авангарді супротиву виступає партія “Батьківщина” з її лідером в області Василем Деревляним. У сьогоднішньому числі “Номер один” відомий політик поділився своїми поглядами на нинішню соціально-економічну та політичну ситуацію в країні і в нашій області зокрема.

Україною прокотяться масштабні акції протесту

– Не помиляючись, вас можна назвати найактивнішим представником нашої області у парламенті?

– Не знаю, чи однозначно так можна говорити, бо хтось виходить і більше до трибуни, займаючись при цьому виключно само піаром. Моя ж робота у парламенті як V-го, так і VI-го скликань зводилася до захисту жителів Тернопілля, лобіювання їх інтересів, покращення інвестиційної привабливості нашого краю. Якщо Тернопільщині чи будь-якому її мешканцю, підприємцю чи підприємству потрібно було допомогти, то я не цурався цього робити, не дивився на партійну приналежність, а ходив по владних кабінетах і допомагав, чим зміг. Можу навести красномовний приклад. За всі 19 років незалежності України ніхто не зробив більше у забезпеченні тернопільської медицини сучасними матеріально-технічними засобами, як це зробила тодішній прем’єр Юлія Тимошенко. І навіть коли Президентом став Янукович, коли був певний супротив, цю медичну програму на теренах області я намагався реалізувати, передавши як медичне обладнання, так і автомобілі в районні й сільські лікарні. Прикро, але траплялися такі факти, що представники нинішньої влади, роз’їжджаючи по області, роздавали це обладнання від свого імені, не згадуючи, що воно закуплене ще урядом Ю. Тимошенко. А ще можна сказати, що протягом багатьох років я захищаю від розвалу спиртову галузь області. Нині, за інформацією, якою я володію, спиртозаводи області переведено у філії і все йде до їх “прихватизації” депутатами з правлячої коаліції. Ще можна пригадати, як я і наша політична сила захищала від аферистів комбайновий завод та Тернопільський м’ясокомбінат тощо. Водночас навіть нардеп не в змозі вирішити багатьох проблем, якщо його потуги не підтримуються діючою місцевою владою, а в деяких випадках дія владою йде в протиріччя з інтересами громад.

– Нині багатьох хвилюють плани влади збільшити пенсійний вік. Розкажіть, що відомо з цього приводу, адже на слуху найближче збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років?

– Це одне з найганебніших питань, яке буде розглядатися за поданням Партії регіонів. Я особисто переконаний, що фракція БЮТ ніколи не буде голосувати за підвищення пенсійного віку. І робитимемо все, щоб за це рішення не було проголосовано, водночас у правлячої каоліції достатньо несвідомих депутатів, а тому це питання, напевно, буде прийнято. І якщо так станеться, це буде черговим наслідком останніх президенських виборів. Нова влада, проводячи непопулярні кроки, не звертає уваги на думку простих українців. Переконаний, що після жінок Партія регіонів і їхні соратники візьмуться і за чоловіків. Владу абсолютно не цікавить, що завтрашнім жінкам-пенсіонеркам, які чесно відпрацювали і заробили важкою працею собі на пенсію, ще доведеться 5 років працювати. А молодь, яка, закінчивши вузи, мали б замінити своїх старших колег, цього зробити не зможе і таким чином змушена буде поповнювати лави безробітних або заробітчан. Свого часу, отримуючи валютні кредити від МФВ, Юлія Тимошенко не йшла на поступки, які суперечили б інтересам українців, нинішня ж влада цього не зробила. Підвищення пенсійного віку, збільшення ціни на газ для населення – це кроки, які йдуть у розріз з думкою українського народу, натомість влада кожним своїм кроком намагається узурпувати всю владу, ставши царями, князьками і т.п.

– Пане Василю, ви, мабуть, не випадково згадали про збільшення ціни на газ. Українці з цим змирилися, водночас вони поки не усвідомили, що це підвищення призведе до ланцюгової реакції і вартість багатьох товарів та послуг збільшиться…

– За останній час я побував практично в кожному районі області, і багато жителів мають намір проводити масові акції спротиву проти підвищення ціни на газ. Жителі нашої області розумні і добре знають, що за підвищенням ціни на газ піде підвищення практично на все, і я не виключаю, що може повторитися другий Майдан. Вже нині урядовцями ведуться розмови про введення субсидій на хліб та інші продукти першої необхідності, тобто справа може навіть дійти до продуктових карток. А я вам нагадаю: коли Янукович ішов на вибори, то у програмі було чітко прописано, що підвищення ціна на газ не буде, коли підписували харківські угоди, про це саме йшла мова. А що ми бачимо нині? Все робиться до навпаки. Більше того, влада пішла на мирову з “РосУкрЕнерго” і віддати цій тіньовій структурі 5,2 млрд. доларів, при цьому просячи у МВФ 16 млрд. доларів. Де тут логіка… Це черговий обман українців, при цьому наша політична сила зробила подання до суду, щоб призупинити рішення по підвищенню ціни на газ. Саме з приводу ціни на газ 7 вересня в Києві готується акція протесту, після якої безстрокові акції проходитимуть на місцях. Всі тверезомислячі жителі країни усвідомлюють, що дане підвищення відіб’ється на кишені кожного українця, а за ним варто очікувати на інфляцію, ріст цін тощо… Ми будемо відстоювати інтереси жителів України і не допустимо, щоб ця влада не зважала на думку мешканців країни.

“Політичні сили, представлені в облраді, бояться йти на вибори”

– Ви декілька разів через місцеві ЗМІ зверталися до депутатського корпусу обласної ради, щоб він ініціював проведення виборів і до цієї ради задля економії коштів у майбутньому і підтвердження рейтингу довіри жителів області. То чи будуть вибори до облради?

– Однозначно, це було б логічно. Коли на 31 жовтня призначено вибори до місцевих органів влади, де обирають депутатів і голів до сільських, селищних, районних і міських рад, варто було б провести вибори і до обласної ради. Щоб протягом наступного п’ятирічного терміну область не лихоманило тими чи іншими виборами, а вона б працювала у спокійному режимі. Я неодноразово через ЗМІ звертався до керівників партій і фракцій, які представлені в обласній раді, прийняти рішення і піти на вибори. На превеликий жаль, ні від цих політиків, ні від керівництва облради коментарів жодних щодо моєї пропозиції не було, а тому я впевнений, і ВО “Батьківщина” відверто про це заявляє, що ці політики бояться йти на вибори. Хоча свого часу, в 2009 році, наша політична сила, яка мала більшість у раді, не побоялася піти на позачергові вибори. Коли ж ми прийняли рішення не бути в раді, відмовившись від мандатів, то зробили вірно, бо нинішнє керівництво ради, як ми бачимо, за рік роботи не спромоглося навіть прозвітувати про проведену роботу, що зроблено нею в інтересах області і її жителів. Я розумію, що вони сьогодні бояться йти на вибори, адже якщо розібратися, які політичні партії нині представлені в раді, то це ті лідери, які, відкрито чи ні (закликами не йти на президентські вибори або голосувати проти двох), підтримали на президентських виборах Віктора Януковича. Тобто вони нічим від Партії регіонів не відрізняються, відповідно жителі волелюбного, демократичного краю Тернопілля вже розібралися, хто кому прислуговує. А тому ці сили за проведення восени виборів до облради суттєво втратили б своє представництво…

– Тобто вони бояться втратити свої рейтинги?

– Ми б побачили реальний рейтинг тих політичних сил, але вони цього не хочуть, бо багато хто із представників так званих націонал-демократичних сил є при владі і спільно з Партією регіонів поділили владу в області, відповідно і цей факт відбився б на рейтингу довіри до цих кишенькових партій. А те, що Верховна Рада за ініціативи фракції комуністів та особисто віце-спікера Адама Мартинюка вирішила не проводити виборів у Тернопільській обласній раді та Київській міській – це так звана подяка певним політичним силам за роботу на користь Віктора Януковича на президентських виборах. І весь цей час, відколи новий Президент обійняв свою посаду і до сьогодні, ці політичні сили не визнали своєї помилки, при цьому проводячи так звані акції проти Табачника, перебування Чорноморського флоту на території України, вони лукавлять. Чи не варто їхнім лідерам задатися питанням: “А чи не знали вони, що закликами голосувати проти двох кандидатів у президенти чи зовсім не йти на вибори, Україна отримає міністра освіти Табачника, пролонгацію перебування ЧФ, газ буде дорожчати?” Хоча можу сказати, що крапку у виборах до обласної ради ставити не потрібно, нині вносяться зміни до Конституції, представники фракції БЮТ подали судовий позов з цього питання, а тому так може статися, що і вибори до обласної ради таки можуть відбутися. Це не так, бо ВО “Батьківщина” тільки одна домагається це зробити, буде не легко, але рук ми не складаємо.

“Це був перший і останній випадок, коли ми міському голові повірили на слово”

– Не так давно депутати від фракції БЮТ у міській раді відкликали свої голоси щодо питання затвердження генплану Тернополя. Чому так вчинили ваші однопартійці?

– Після голосування так робити і справді погано, однак все-таки добре, що ми визнаємо власні помилки. Під час сесійного засідання члени нашої фракції послухали міського голову Р. Заставного, який при розгляді цього питання подав депутатам неправдиву інформацію щодо наявних висновків екологічної експертизи. Згодом стало відомо, що цих висновків немає, і через те депутати міськради від фракції БЮТ як законослухняні відкликали свої голоси під цим рішенням. Більше того, вони звернулися в прокуратуру, щоб вона опротестувала його і через відсутність висновків відповідних служб і ще по ряду пунктів, до яких є суттєві зауваження. Зокрема щодо забудови “зелених зон” тощо… Я думаю, що це був перший і останній випадок, коли ми міському голові повірили на слово.

– Нещодавно наше місто відсвяткувало 470-річчя з часу заснування. Багато тернополян отримали відзнаки як від влади київської, так і місцевої. Водночас ці нагороди дуже спірні, позаяк визначення кращих відбувалося кулуарно і не завжди ці люди є тим еталоном, на яких потрібно рівнятися…

– Якщо брати місцеві відзнаки, то наша фракція брала участь у голосуванні і підтримала рішення, за яким почесним громадянином міста став ректор ТНЕУ Сергій Юрій. Перед тим як питання було подано на сесію, відповідно пропозиції подавали громадські організації, трудові колективи тощо, отож на місцях ще йде якась участь громадськості у визначенні найдостойніших, натомість на рівні Києва все проходить непрозоро, а з подачі влади. Діючий Президент робить все для того, щоб значимість цих нагород зводилася до нуля. Зокрема, в указах зазначається “за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 19-річниці з Дня Незалежності”. Нині до нагород Президентом Януковичем представлено 292 особи. Навіть колишній Президент Ющенко перед тим, як залишити свою посаду, нагородив 184 жителів України – це науковці, поети, спортсмени тощо. А чи достойні вони, чи вони світила країни, чи прославили вони нашу країну? Що можна говорити, якщо третина з числа представлених є членами Партії регіонів… Натомість є багато достойних людей, яких би варто відзначити, але цього не зроблено, при цьому до нагородження представляють осіб, яким залишилося обмаль до пенсії, а державні нагороди прирівнюють до пільг, які будуть отримані не по заслузі.

– Ваша політична сила поки не озвучила кандидатури на міського голову, водночас, містом поширюються чутки, що ним може стати екс-головний міліціянт області Віталій Максимов. Чи мають ці чутки під собою підґрунтя?

– ВО “Батьківщина” ще офіційно не виголошувала свого кандидата на мери, а коли таке станеться, то за кожен крок і кожне слово ми нестимемо відповідальність. Нашою кандидатурою буде професійна людина, яка зможе змінити на краще ситуацію в місті. Після офіційного висунення кандидатів як в депутати, так і на міського голову всі вони, як представники ВО «Батьківщина» будуть працювати єдиною командою для досягнення якнайбільшої довіри у виборців в день голосування. Що стосується пана Максимова, то я з ним знайомий давно. Свого часу ми були депутатами обласної ради, він кілька разів очолював управління МВС у Тернопільській області, і будь-хто з підлеглих скаже, що він найпрофесійніший з усіх керівників міліції за останні роки, мав свою чітку позицію і в жодні політичні розбірки не втручався, чітко виконуючи свою роботу…

Андрій Кучерук

Газета \”Номер один\” №35 (256) від 1.09.2010 року

Попередня

Дорогі друзі!

Наступна

До уваги жителів Тернопільської області!