• 26 Січня, 2022

Азаров має понести кримінальну відповідальність за рекет в інтересах його родинного бізнесу

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина»

Днями сайт «Українська правда» опублікував статтю Тетяни Чорновіл «І вся країна покриється будинками Азарова?»

Це журналістське розслідування викликає шок. Навіть за українськими мірками. Навіть у громадян, добре загартованих потоком негативної інформації про вітчизняних політиків.

Факти, викладені у статті, переконливо доводять, що Прем’єр-міністр однієї з найбільших європейських держав упродовж багатьох років займався та займається тим, що у Кримінальному Кодексі кваліфікується як здирництво, а у повсякденній мові називається рекетом

Микола Азаров, використовуючи свій вплив на державні органи, зокрема й на силову структуру, якою по суті є Державна податкова адміністрація, примушував підприємців робити «благодійні» внески у фонд «Професіонал». Зібрана з бізнесменів данина щедро облагодіяла родину самого Азарова, стала основою інвестицій в його сімейний бізнес!

Акумульовані на рахунку фонду кошти були витрачені на придбання у державі за безцінь, без конкурсів коштовної державної власності. Сьогодні будівництво на цих об`єктах елітної нерухомості веде підприємство сина Азарова Олексія. Розпорядником номерів у санаторіях, які раніше були на балансі Державної податкової адміністрації, виступає, згідно публікації, туристична фірма, заснована дружиною Азарова Людмилою. А кошти на все це заради своєї рідні вибивав з підприємців дбайливий тато та люблячий чоловік Микола Янович Азаров.

Незаконна діяльність Азарова розгорталася у 1996 – 2004 роках. Про неї знали його колеги по тодішньому уряду. Так, член нині правлячої коаліції Інна Богословська ще тоді однією з ознак азаровщини називала примусові внески у фонд «Професіонал».

Недарма і теперішній віце-прем’єр Борис Колесніков нещодавно публічно заявив, що в Україні є два «яскраво виражених злочинних угруповання» – податкова та МВС. Очевидно, і чинним урядовцям відомо, що з призначенням Миколи Азарова на посаду Прем`єр-міністра у 2010 році з ним трапився рецидив. Азаров, як стверджується в розслідуванні «Української правди», поновив злочинну діяльність з вибивання коштів для родинного бізнесу, тепер вже під вивіскою фонду «Гарант». Очевидно, фонд названо на честь Януковича як гаранта Конституції.

Сьогодні від імені цього фонду підприємцям, які виконують держзамовлення, знову пішли «листи щастя» із наполегливими проханнями про «благодійні» внески. Говорячи хрестоматійними словами із кінотрилогії «Хрещений батько», Азаров робить підприємцям пропозиції, від яких вони не можуть відмовитися.

Рекетирство Азарова органічно вписується в діяльність нової влади. Таке враження, ніби Україна програла їм війну, й переможці обклали всіх нас контрибуціями та репараціями. «РосУкрЕнерго» Януковича-Фірташа грабує кожного українця новими цінами на газ та ЖКП. Прем’єр шерстить по кишенях заможніших українців, які мають власний бізнес. Що «Професіонал», що Гарант – одного поля ягоди.

Діяльність Януковича та Азарова демонструє, яку саме «нову Україну» вони будують, для яких саме «людей», і чиє саме життя покращилося вже прямо сьогодні.

Фракція «БЮТ-Батьківщина»:

1. Наполягає розглянути питання про корупцію, здирництво та рекет, до яких вдавався та вдається Азаров, на засіданні Національного антикорупційного комітету, який за іронією долі очолює Віктор Янукович.

2. Вимагає від Генеральної прокуратури – порушити кримінальну справу проти Миколи Азарова за фактами його корупції, рекету та здирництва.

3. Ініціює відставку Азарова з посади Прем’єр-Міністра за корупцію, здирництво та рекет. Вже наступного тижня до Верховної Ради буде подано проект відповідної постанови.

4. Не сподіваючись на правоохоронні органи та приватизовану Януковичем судову систему, БЮТ проінформує про корупцію, здирництво та рекет Азарова Групу країн по боротьбі з корупцією при Раді Європи (GRECO). До речі, 30 листопада саме на засіданні GRECO Україна має доповісти про виконання рекомендацій цієї організації щодо боротьби з корупцією.

5. Фракція «БЮТ-Батьківщина» також направить матеріали журналістського розслідування по Азарову до Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи. Україна як держава, що приєдналась до антикорупційної конвенції Ради Європи, зобов’язалась привести у відповідність до європейських стандартів своє законодавство, а проблеми корупції в Україна мають бути в полі уваги Ради Європи.

6. Інформацію про корупцію, рекет та здирництво Азарова буде передано до уваги керівників інституцій ЄС, з якими Янукович буде зустрічатись в наступний понеділок в Брюсселі.

www.byut.com.ua

Попередня

Василь Деревляний: «Сьогодні як ніколи єдність нації є обов’язковою»

Наступна

Юлія Тимошенко: Влада Януковича вже сфальшувала місцеві вибори