• 8 Грудня, 2021

Іван Кириленко: Ще не пізно зупинити машину політичної інквізиції

Виступ голови фракції «БЮТ-Батьківщина» Івана Кириленка з парламентської трибуни

Шановні голово, колеги! Рік, що минув, пройшов під знаком політичної доцільності.

Формулі: ми сильні, а тому маємо право, було підпорядковане політичне, правове, інформаційне, економічне і навіть соціальне середовище в нашій країні.

Починаючи з Регламенту Верховної Ради і закінчуючи судовою і податковою реформами, поверненням старої нової Конституції, і як апофеоз зробленого – слухняна, готова до будь-яких дій вертикаль.

Для повноти картини не вистачало лише одного – апробувати систему на сильному і чутливому подразнику. В його якості, зрозуміло, було обрано опозицію.

Переслідування, погрози, арешти розгорнулися швидко організовано і, по суті, без усіляких затримок перейшли у 2011 рік. До речі, рік 20-ї річниці нашої незалежності.

Згадаймо: за ці просто-таки буремні роки країна пережила 5 президентських кампаній, 6 парламентських, 15 разів змінювалися уряди. Кожна з цих гілок і інституцій по своєму будувала нову країну. Не піддаючи сумніву високого Акту, прийнятого в серпні 91-го року.

Все було за ці два десятиліття. Боротьба, дискусії, суперечки і протистояння. Дякувати Богу, донедавна не було самого страшного: репресій, знищення інакомислія, тотальної травлі політичних конкурентів.

То ж невже справдяться деякі прогнози, що віщують нам 2011 аналогом 37-го року минулого століття? Тоді, до речі, теж була 20-та річниця, але в пам’яті поколінь – величезні втрати еліти, інтелігенції, культурного генофонду. І не буде цьому забуття!

То ж і сьогодні ще не пізно зупинити машину божевілля політичної інквізиції. Та й дійсно, ну не для цього так старанно і ретельно об’єднували і підпорядковували всіх і вся! В ювілейний рік треба, нарешті, збирати, а не розкидати каміння! Та й не можуть репресії бути ні метою, ні засобом стабільності в державі, що проголосила пріоритетом саме європейський вибір!

І справа тут не в кількості гонимих чи притягнутих. Хіба від того, що буквально не щодня допитують лідера «Батьківщини» не болять серця у мільйонів її прихильників?!

А з другого боку, а чим вона загрожує і чим вона страшна? Хай скаже за це завтра прокурор і омбудсман! Вже кілька років ми чітко тримаємось позицій, що рано чи пізно, але повинно прийти усвідомлення, що без реальної опозиції влада ніколи не буде сильною і ефективною.

Опозиція, як і незалежні засоби масової інформації – невід’ємна складова розвиненого громадянського суспільства. Нині вона вам не потрібна. За рік, що минув, тільки депутати нашої фракції внесли до парламенту понад сто законопроектів! Результат – майже нульовий! Як і не врахована жодна принципова поправка до Податкового, Судового, Бюджетного і багатьох інших законів.

Неправильно це. Бо виходить боком і суспільству, і економіці, і людям. Подивіться!

Незважаючи вже на переглянутий Податковий Кодекс – вам знову доведеться його переглядати. Бо десятки тисяч малих і середніх підприємців або вже згорнули, або згорнуть свою діяльність.

Дрібне підприємництво є від витоків народним. Воно остаточно не опустить руки, якось виживе. Але озлобленим і в тіні.

Далі: перш ніж голосувати, десять разів подумайте, а чи такою суспільство хоче бачити пенсійну реформу?! Адже крім суттєвого збільшення пенсійного віку, аж за межі тривалості життя, більше нічого ж і не пропонується.

Не робіть цієї дурниці! Не налаштовуйте проти себе мільйони людей. Високі пенсії, стабільний пенсійний фонд – це перш за все суттєве підвищення заробітних плат на виробництві, нові робочі місця, модернізовані підприємства, енергоощадливі технології – це ваші слова з цієї трибуни ще рік тому.

Пропонуємо також внести зміни до бюджету на 2011 рік, які теж проголосували на автоматі, без обговорення.

Колись, у сиву давнину, мудреці говорили: держава розвивається правильно, якщо в ній процвітають ремесла і мистецтва. А може розвиватися і хибним шляхом, тоді там зростає апарат батога.

Якщо запитаєте себе, за що голосували в головному кошторисі країни то ж дайте і відповідь, що будуєте?!

Кілька років тому наш північний сусіда з величезним патріотичним розмахом святкував один зі своїх ювілеїв. Це був гімн, апофеоз їхній мові, культурі, традиціям. Видатки на такі речі не рахували! Це у них не прийнято! А в вашому бюджеті 2011 є 20-та річниця незалежності?!

То ж яким для історії і прийдешніх поколінь буде цей рік: духовного прориву і національного єднання?! А може… а втім, фразу закінчувати Вам!

Не зганьбімося тільки перед своїми людьми і усім світом!

www.byut.com.ua

Попередня

Депутатська фракція «Батьківщина» Лановецької райради висунула вимоги Президенту

Наступна

У Чортківській районній раді частина псевдо-патріотів голосували «проти» припинення політичних репресій опозиції в Україні…