[an error occurred while processing the directive]

«БЮТ-Батьківщина» вважає голосування за зміни до Конституції початком конституційного перевороту, – заява фракції

Заява фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» у Верховній Раді

Початок 8 сесії шостого скликання Верховна Рада України розпочала з грубого порушення Конституції, прийнявши законопроект про зміни до Конституції щодо зміни термінів проведення виборів до ВРУ.

Фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» вважає голосування більшістю Верховної Ради України за антиконституційне продовження повноважень парламенту початком Конституційного перевороту в Україні.

Саме так ознаменував український парламент завершення першого року перебування лідера Партії регіонів Віктора Януковича на посаді президента України.

Протягом цього року представники ПР повністю сконцентрували всю вертикаль влади у своїх руках. Однак кожен крок влади під керівництвом регіоналів призводить лише до погіршення рівня життя українських громадян. З кожним днем у різних регіонах України все частіше проходять акції непокори представників різних прошарків населення. Зростає соціальна напруга, переважна більшість звичайних громадян поставлена на межу бідності.

Менше, чим за рік, влада повністю вичерпала кредит довіри. Народ вже зараз прагне змінити антинародний та антидержавний курс, який проводить Янукович та провладна парламентська більшість, і обрати нову владу.

В Партії регіонів чудово розуміють – якщо вибори відбулися б цього року, то жодна з політичних сил, які сьогодні перебувають при владі, не отримає підтримки.

Керівництво фракції Партії регіонів, представники більшості в парламенті усвідомлюють, що грубо порушують Конституцію і приймають протизаконні рішення. Прагнучи перекласти відповідальність за свої дії і знайти хоч якесь виправдання, представники ПР вдаються до різноманітних інсинуацій, виголошують заяви про підтримку опозицією новоприйнятих змін до Конституції України, зокрема фракцією «БЮТ-Батьківщина».

Це відверта брехня і бажання перекласти вину за скоєне на представників опозиції.

19 листопада минулого року фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» прийняла одноголосне рішення: вибори до Верховної Ради повинні відбутися у конституційні терміни, тобто у березні 2011 року, будь-які інші рішення суперечать Конституції України. Члени фракції, котрі підтримають антизаконні рішення, будуть позбавлені права перебувати у фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина».

Дії керівництва Партії регіонів та представників більшості очевидні: вони намагаються повністю підлаштувати Конституцію України виключно під кланово-партійні інтереси і будь-якою ціною втримати владу у своїх руках.

Саме тому 1 жовтня 2010 року Конституційний Суд своїм рішенням повернув дію Конституції у редакції 1996 року, мотивуючи своє рішення тим, що при прийнятті Конституції у 2004 році були допущені процедурні порушення.

1 лютого, грубо порушуючи конституційну процедуру, Партія регіонів разом з парламентською більшістю знову змінює Конституцію України під свої потреби.

З огляду на це, фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» заявляє: враховуючи, що при прийнятті закону зміни до Конституції у частині призначення дати наступних виборів президента та Верховної Ради були допущені грубі порушення Конституції, Закону про Регламент Верховної Ради України, зважаючи на відсутність, не лише у сесійній залі, а й за межами України народних депутатів, котрі проголосували за зміни до Конституції, що суперечить ст. 84 частини 3 діючої Конституції України – депутати фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» готують подання до Конституційного Суду України щодо визнання прийнятих змін не конституційними з грубими порушеннями процедури їх прийняття.

[an error occurred while processing the directive]