• 28 Липня, 2021

Фракція «БЮТ-Батьківщина» вимагає від Януковича звільнити з-під варти опозиціонерів

Заява фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина»

Скоро минає рік, відколи Віктор Янукович став президентом України. Усі правоохоронні органи перебувають під його особистим керівництвом. Водночас, вже майже рік відбувається відверте знущання над представниками опозиції та екс-чиновниками Уряду Тимошенко: І.Діденком, А.Макаренком, Ю.Луценком, Г.Філіпчуком, Т.Шепітьком, Г.Іващенком та іншими, кримінальні справи проти котрих були відкриті за надуманими і абсурдними обвинуваченнями.

Так само грубо порушуючи Конституцію України в частині прав і свобод громадян, брутально нехтуючи принципом верховенства права, їх незаконно і безпідставно ув’язнили і продовжують утримувати під вартою.

Є очевидним, що з моменту відкриття першої політичної кримінальної справи – влада розпочала безпрецедентну масштабну кампанію політичних репресій з показовим покаранням представників опозиції.

Скільки б пан Янукович під час своїх подорожей до Європи не говорив про розвиток демократії в Україні, про відданість європейським цінностям, про боротьбу з корупцією – увесь світ переконався – в нашій країні повним ходом йде згортання демократії, а Україна перетворюється на поліцейську державу. Яскравим доказом цього є те, що Чеська Республіка, країна-член Євросоюзу, надала політичний притулок Богдану Данилишину.

Сьогодні влада на чолі з Януковичем усвідомлює, що цивілізований світ більше не сприймає брехні українських можновладців. А діючого керманича України та його найближче оточення чекає доля Лукашенка та його урядовців, перед якими закрились двері до Європи.

Тому заяви Лавриновича, що влада «не має на меті обов’язково покарати чиновників Уряду Тимошенко» є спробою виправдати злочинні дії режиму Януковича. Міністр юстиції визнав: представники опозиції перебувають під арештом абсолютно безпідставно і фактично є політичними в’язнями. Вони не здійснювали жодної кримінальної діяльності, а дії слідчих Генпрокуратури та СБУ по відношенню до них – це політична розправа за прямими вказівками президента, яка не має нічого спільного з розкриттям злочинів і боротьбою з корупцією.

Ігор Діденко, Анатолій Макаренко, Тарас Шепітько вже більше ніж півроку перебувають під арештом. Слідчі декілька разів незаконно перекваліфіковували справи з єдиною метою – продовжити знущатися над тими, хто чітко у відповідності до вимог закону виконував свої посадові обов’язки перед державою.

Слідчі ГПУ та СБУ, котрі ведуть справи обвинувачуваних опозиціонерів, оголосили, що слідство майже по усіх справах завершено, обвинувачені приступили до ознайомлення. А значить, немає жодних підстав утримувати їх під вартою, вони вже не можуть ані уникати слідства, ані впливати на нього. Які на даний час є ще причини, щоб утримувати під вартою екс-керівників Уряду Тимошенко та опозиційних політиків? Тим більше, що міністр Лавринович висловив сумніви, що ув’язнені опозиціонери можуть якимось чином уникати відповідальності.

Генпрокурор Пшонка поклявся, що слідчі ГПУ з особливо важливих справ – процесуально самостійні особи і можуть приймати самостійні рішення. Подібні заяви неодноразово виголошував і Голова СБУ.

Саме тому, більше 100 народних депутатів України звернулись до Генерального прокурора України та Голови СБУ з клопотанням про звільнення з-під варти представників опозиційних сил та членів Уряду Юлії Тимошенко. Ані формально, ані відповідно до законодавства України немає жодних підстав утримувати представників опозиції у слідчих ізоляторах.

Ми переконані, якщо кримінальні справи проти представників опозиції були відкриті за ініціативою слідчих ГПУ та СБУ, то ми звертаємось до президента України з вимогою припинити правове свавілля у цих органах і звільнити тих, хто сьогодні незаконно перебуває під вартою. Це останній іспит для президента Януковича. Якщо дійсно він готовий утверджувати в українському суспільстві демократичні цінності, укріплювати принципи верховенства права, то опозиціонери повинні бути негайно звільнені.

Якщо ж арешт і незаконне утримання ні в чому не винуватих громадян проводились виключно за ініціативою слідчих, то ми вимагаємо їх негайного усунення від виконання своїх обов’язків і притягнення до відповідальності за незаконні дії. Ми також вимагаємо припинити правовий нігілізм в судах, котрі всупереч букві закону неодноразово продовжували термін ув’язнення невинуватим людям, зокрема тим, хто потребував серйозної медичної допомоги.

Попередня

Юлія Тимошенко: У нас є альтернатива пенсійній реформі Януковича

Наступна

Оголошення!