• 14 Квітня, 2021

Нотатки із сесії Лановецької районної ради, або бачили очі кого вибирали…

Програма соціально-економічного розвитку Лановеччини – сумні реалії і не оптимістичні перспективи.

Коментар голови Лановецької районної організації ВО \”Батьківщина\”, керівника депутатської фракції \”Батьківщина\” Лановецької райради Руслани Кушнір:

\”25 лютого 2010 року на черговій сесії Лановецької районної ради депутати заслухали звіт про виконання програми соціально-економічного розвитку району за 2010 рік та затверджували програмні показники на 2011-й. Доповідач Зиско В.С. – начальник управління економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації похвалитися особливо не мав чим. Обсяг промислового виробництва, в порівнянні з попереднім 2009-им роком, зменшився на 44% та й до програмного завдання на 2010-й виробництво продукції промисловими підприємствами району склало лише 58,1%. Підприємствами реалізовано м\’яса тваринного і птиці на 26,1% менше у порівнянні з тим таки 2009 роком. Зафіксовано також зменшення виробництва молока на 8,8% та чисельності поголів”я ВРХ на 143 голови. При цьому ж розмір заробітної плати на Лановеччині за 2010 рік становив 1465 грн., при середньо обласному – 1602 грн. Але найвищим “досягненням” нової влади стало те, що станом на 01.01.2011 року з реєстрації суб”єктів підприємницької діяльності на Лановеччині знялися 8 юридичних осіб та 114 фізичних. Постає питання : хто ж надалі буде виконувати ініціативи та програмні завдання влади? За таким розвитком подій соціальний діалог влади і бізнесу вести буде нікому, зі сторони бізнесу.
Не менш переконливими були слова і стосовно програмних завдань на 2011 рік, які зокрема по тому ж промисловому виробництву заплановано на 115 % у порівнянні з 2010 роком. Тобто, якщо математично проаналізувати виконання та плани, то це складе всього 73.1% в порівнянні з 2009 роком . Заплановано створити на 70 робочих місць менше, ніж було у програмі на 2010 рік. Як не дивно, але з Програми зникли такі важливі програмні завдання, як : реконструкція ДНЗ “Ромашка” м.Ланівці, ремонт і реконструкція кінотеатру “Супутник” , ремонт і реконструкція даху Будинку культури с.Борщівка. На пропозиції депутатів з фракції “Батьківщини” О.Лісового та мої (Р.Кушнір), голова районної ради О.Блажейчук (представник Партії регіонів) узагалі не відреагував, навіть не поставив їх на розгляд сесії. Поміж тим, до Програми, райдержадміністрацією (голова Морозюк В.М., колишній депутат “нашоукраїнець” а нині позапартійний «регіонал») запропоновано включити «архі-важливі» речі: реконструкцію плавального басейну (будівля перебуває у приватній власності), придбання плазмових телевізорів в навчальні заклади району (за кошти приватних осіб), а також освітлення населених пунктів (за кошти тих же таки приватних осіб).
Виникає логічне запитання: чи бачили очі, кого вибирали…?\”

Попередня

Юлія Тимошенко вшанувала пам\’ять Лесі Українки

Наступна

З кожним днем над м. Копичинці дедалі частіше згущуються регіональні хмари