• 26 Жовтня, 2021

Харківські угоди Януковича – це відверта здача національних інтересів

Заява фракції «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина», виголошена з парламентської трибуни народним депутатом Романом Забзалюком:

29 квітня цього року буде рік з моменту підписання нинішньою владою так званих «Харківських угод».
 
Віддаючи Севастополь фактично у довічне користування військово-морському флоту Російської Федерації, Президент Янукович, представники Партії регіонів клятвено обіцяли українському народу, що таке підписання здешевить російський газ, і ціна на нього для українських громадян не буде підніматися за жодних умов.
 
Однак вартість газу для населення при абсолютній владі Партії регіонів на чолі з Януковичем вже піднімалась двічі. Більше того, українське суспільство пересвідчилось у неспроможності такої влади відстоювати національні інтереси, нездатності втримати стабільну економічну ситуацію, стримати ріст цін на продукти харчування, тарифи, бензин і хоча б виконати одну обіцянку – не піднімати ціну на газ для громадян.
 
Замість цього влада всі свої провали вкотре намагається перекласти на екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко, створюючи так звані провокаційні комісії та відкриваючи безглузді кримінальні справи. Ініціаторам цих провокацій варто нагадати, що угоди, які були у той час укладені між НАК «Нафтогаз України» та «Газпромом» РФ про постачання російського газу до України укладались саме за стандартними міжнародними формулами. Окрім того, незважаючи на шалений тиск з боку «Газпрому», Україна тоді не поступилась своєю цілісністю, не було здано жодного державного стратегічного об’єкту, не було порушено енергетичної безпеки нашої держави, і що головне – ціни на газ для населення не піднімались.
 
Таким чином, факт підписання «Харківських угод» Віктором Януковичем і подальша їх ратифікація у Верховній Раді України – це відверта здача національних інтересів України.
 
Продовжуючи свій антинародний курс, нинішня влада робить чергову маніпуляційну спробу: під приводом нібито отримання так званої чергової віртуальної знижки на російський газ здійснити вступ до Митного союзу, тим самим поставивши під сумнів економічну незалежність України і перекресливши будь-які перспективи до євроінтеграції.
 
З огляду на це, фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» наполягає на негайному зниженні ціни на газ для громадян та на створенні Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді України для детального розслідування факту антиконституційного підписання так званих «Харківських угод» і силового методу їх ратифікації у Верховній Раді України.
 
Якщо наслідком роботи цієї комісії будуть встановлені грубі порушення законодавства України у процедурі ратифікації, невиконання положень діючих угод, то фракція «Блок Юлії Тимошенко – «Батьківщина» буде наполягати на скасуванні чинних угод в судовому порядку.

Попередня

Голова Тернопільської обласної ради, представник партії ВО «Свобода» Олексій Кайда розповсюджує неправдиві та наклепницькі звинувачення

Наступна

ЗАЯВА