• 2 Липня, 2022

Іван Кириленко: Влада повинна звільнити політичних в’язнів і зупинити репресії проти Юлії Тимошенко

Виступ Голови фракції «БЮТ-Батьківщина» у Верховній Раді Івана Кириленка:

– Шановні президіє, співвітчизники!

Чи не щодня в цьому залі лунають ритуальні заклики до порозуміння, злагоди, конструктивної роботи.

Ми не проти! Тим більше, що майже 120 проектів законів підготували на цю сесію члени нашої фракції. І майже всі вони спрямовані на врегулювання надзвичайно актуальних проблем життя країни і суспільства.

І, безумовно, ми зацікавлені в їх розгляді і прийнятті, звичайно, за стабільної роботи Верховної Ради.

За однієї умови: і наш парламент, і все суспільство дійсно потребують спокою і злагоди. Треба небагато: випустіть із-за грат політичних в’язнів, зупиніть репресії та переслідування Юлії Тимошенко.

А для цього хоча б чути один одного. А тому послухайте: ми рішуче заявляємо: наша політична сила і значна частка суспільства спокійно споглядати за тим, що відбувається з лідерами опозиції, особливо з Юлією Тимошенко, Юрієм Луценко, а також з Макаренком, Діденком, вже десятками інших політиків і державних діячів – не буде!

Минулого тижня судом прийнято рішення про арешт Юлії Тимошенко, і всі прекрасно розуміють, що це означає. Будь-якої миті, як це було з багатьма нашими товаришами, репресивна машина зробить свою чорну справу.

Величезна відповідальність за те, що відбувається, лягає саме на парламентську більшість. Це з вашої мовчазної згоди і голосуванням у пресловутому автоматичному режимі прийняті закони «Про судоустрій…», ліквідований інститут народних засідателів, обмежений термін ознайомлення зі справою та ряд інших. Система правосуддя в країні, по суті, знищена, люди будь-якого рангу, професії чи віри втратили будь-яку можливість себе захистити. Суд фактично перестав бути справедливим арбітром вирішення суспільних конфліктів. Його зробили ручним інструментом для задоволення перш за все політичних, а також і бізнесових інтересів.

Якщо називати речі своїми іменами, то так звана судова реформа і ліквідувала незалежний суд і започаткувала формування законодавчої бази під політичні переслідування.

За допомогою як ніколи жорсткого, карально-репресивного апарату, про яку демократію і права людини може йти мова ?!

Це є очевидним і про це вже в повний голос говорять не лише в Україні, а й демократична спільнота Європи і всього світу.

«Судочинство в Україні – це катастрофа» – саме такий висновок виголосив Президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон, оцінивши дику абсурдність звинувачень, які висуваються Юлії Тимошенко!

Сьогодні влада влаштовує показове покарання своїх опонентів, а завтра це торкнеться кожної людини, яка думає по-іншому.

Це шлях в небезпечне нікуди.

Тому наша фракція вимагає невідкладно заслухати Генерального прокурора у сесійній залі і почути чіткі відповіді на головні питання: на яких підставах відкрито незаконну кримінальну справу проти Юлії Тимошенко і доки буде відбуватись над нею відверте знущання слідчих, а також чому сьогодні незаконно утримуються у в’язниці представники опозиції та ті, хто свого часу сумлінно, у відповідності до закону виконував свої посадові обов’язки.

Окрім того ми підготували і зареєстрували законопроект щодо скасування законів, які довели до цього абсурду.

Щодо правомочності скасування вироку – в цьому залі скасували і тендерні проблеми і закон про корупцію, і нічого не сталось в країні до прийняття нових таких законів.

Ми переконані, не просто нічого не станеться, а не станеться поганого: злого, а цивілізовані закони ми разом – таки напрацюємо!

www.byut.com.ua

Попередня

Реагуючи на звернення народного депутата Василя Деревляного правоохоронні органи взялися за розслідування афер Щепановського

Наступна

Звернення Юлії Тимошенко