• 5 Грудня, 2021

БЕЗ НАДІЇ

На останній сесії Кременецька районна рада голосами усіх депутатів представницького органу звернулася до народних депутатів України від Тернопільщини із проханням про необхідність їхнього клопотання перед Кабінетом Міністрів України про виділення коштів із Державного Бюджету для фінансування ряду соціальних об’єктів Кременечини.

Народний депутат України Деревляний В. Т. (фракція блоку Юлії Тимошенко , голова Тернопільської обласної організації партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») звернувся на виконання рішення ради до Прем’єр – Міністра У країни Азарова М. Я. . В зверненні йшлося про катастрофічну ситуацію із приміщенням Кременецької школи мистецтв ім.. М. Вериківського , яке потребує невідкладного ремонту. До речі, будівля ця передана із комунальної власності до державної і є об’єктом Кременецько – Почаївського державного історико – архітектурного заповідника , який не так давно очолював нинішній голова Кременецької районної ради. І саме він так оптимістично змальовував перспективу із збереженням цієї пам\’ятки архітектури. Але як вкотре виявилося, владі абсолютно байдужі наші проблеми…

Наступний об’єкт, про який клопотався народний депутат, -добудова Кушлинської ЗОШ 1-2 ст. Залишок даного незавершеного будівництва – понад 8 млн. грн. У зверненні йшлося також і про необхідність виділення коштів для добудови приміщень Кременецької ЦРКЛ – понад 47 млн. грн.., проведення реконструкції очисних споруд м. Кременця- 24 млн 230 тис. грн.., завершення ремонтно- реставраційних робіт житлового будинку «Близнюки» ( також об’єкта Кременецько- Почаївського ДІАЗУ та відселення мешканців з даної будівлі – 1 млн.700 тис. гривень.

Актуальність піднятих даних проблем справді гостра. Бо, приміром, про близьку перспективу добудови Кременецької ЦРКЛ зусиллями нової білоблакитної (нехай навіть «перефарбованої» влади ) у районній газеті «Діалог» ішлося як про доконаний факт. Навіть назва матеріалу це стверджувала: «: Надія на завершення лікарняного довгобуду» (газета Діалог» від 04. .3. 2011 р.). Та , на жаль, офіційна відповідь народному депутатові після розгляду звернення згасила усю надію.

Так, Міністерство фінансів України за підписом Першого заступника Міністра Марковського А. І. у листі від 19. 05.2011 р. проінформувало, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.02.2011 р. №98-р « Про затвердження переліку об’єктів, що фінансуються у 2011 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально – економічний розвиток ( із змінами)» кошти повністю розподілені в установленому порядку.

По Тернопільській області до переліку включені об’єкти на загальну суму 30, 301 млн. грн.. Зазначені у зверненні об’єкти до переліку не увійшли».

Отож , логічно напрошується висновок , що широко розрекламовані і обіцяні нинішньою владою у районі зміни є нічим іншим як просто обіцянками. А розмах то у нинішнього керівництва району був великий – аж до перетворення Кременеччини у вільну економічну зону. На разі ж, при існуванні міцної антиукраїнської регіоналівської владної вертикалі, якою вони так гордяться, мабуть клопотання про проблеми району не дійшли від наших органів влади навіть до обласних кабінетів, не кажучи вже про дальший їх шлях .

До речі, ще наприкінці каденції минулої районної ради із Кабінету Міністрів України надійшла відповідь на моє, як тодішньої голови районної ради, звернення, якою пропонувалося Кременецько – Почаївському ДІАЗу визначитися із об’єктами для фінансування із Державного бюджету у 2011 році. Лист було направлено у ДІАЗ. Потім помінялася влада…

Світлана Федишена, керівник фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», голова Крменецької РО \”ВО \”Батьківщина\”

Попередня

Янукович поспішає розправитися з Тимошенко з метою усунути головну для себе загрозу на парламентських виборах, – заява «Батьківщини»

Наступна

Півроку без бюджету, або як славний Збараж регіоналівська влада готує до ювілею