• 16 Жовтня, 2021

Виконання резолюції Європарламенту є тестом на демократичність для влади, – Кириленко

Заява фракції «БЮТ-Батьківщина», яку виголосив з парламентської трибуни Голова фракції Іван Кириленко:

— Вже пішов другий тиждень, відколи Європейський парламент ухвалив спеціальну Резолюцію, котра дала неупереджену, точну і об’єктивну оцінку політичним процесам, які відбуваються сьогодні в нашій державі.

Не дивлячись на вказані у цьому рішенні чіткі, прийнятні вимоги до української влади, на системні прорахунки, крім легковажних коментарів депутатів більшості, інших дій з української сторони немає.

Скажіть, будь ласка, те, що прозвучало з ваших вуст у цьому залі та і поза ним – це вже офіційна позиція, чи лише приватна думка?

Зважаючи на впливовість ораторів і повну мовчанку інших високих осіб, є велика підозра, що такою є і офіційна позиція. Але тоді треба відповідально зважити на наслідки. А вони можуть бути досить тяжкими для України.

Як кажуть, на східному напрямку більш менш все зрозуміло: там вимагають капітуляції. Ми це бачимо і відчуваємо.

Єдино вірний шлях, який і декларується наполегливо та щоденно – до цивілізованої європейської сім’ї. Але там головні цінності – права людини й громадянина, демократія, свобода слова, незалежність судової системи та ще багато такого, до чого ми тільки прагнемо.

Чи щиро прагнемо, панове?! Ще раз наголошуємо: за тиждень – нічого не змінилось.

Генпрокуратура не змінила запобіжного заходу і до нині не дала дозволу Юлії Тимошенко на участь у засіданні ПАРЄ, куди вона офіційно запрошена. Юрій Луценко, Анатолій Макаренко, Ігор Діденко та інші і далі безпідставно залишаються у в’язниці.

Скажіть, будь ласка, скільки треба часу, щоб виконати цей елементарний пункт Резолюції Європарламенту? Та кілька секунд, щоб поставити підпис. Але його немає. Ви сподіваєтесь, що в Європі цього не бачать і не знають? Що депутати Європарламенту, які голосували за цю резолюцію, і які представляють понад 20 авторитетних країн, вони спокійно проковтнуть таке ігнорування, що дуже схоже на приниження?

Чи не здається вам, що ви самі, своїми руками заміновуєте такий омріяний і бажаний шлях в Європу? А по суті додому, бо дехто з вас таки облаштувалисьтам і на довго.

Та по-розумному, у вас сьогодні унікальний шанс достойно вийти з абсурдної ситуації, в яку самі ж себе і загнали.

Немає і духу криміналу ні в діях Тимошенко, ні Луценка, ні Діденка, чи Макаренка. Так виконайте Резолюцію Європарламенту і покажіть всьому світу, що українська влада таки здатна сповідувати істинні цінності. Здатна визнавати і виправляти свої ж помилки. Бо хто ж не помиляється? Тим більше, що у вас є чим займатися і є від чого голові боліти.

Тільки ж робіть це і пошвидше, щоб знову не було пізно і \”за державу обидно\”.

Попередня

Робив, роблю і робитиму все, щоб захистити тернополян, жителів краю та всю Тернопільщину від прихватизації, дерибану і беззаконня, – Василь Деревляний

Наступна

Народні депутати від «БЮТ-Батьківщина» вимагали від Генпрокурора Пшонки В.П. терміново припинити порушення чинного законодавства щодо Юлії Тимошенко та інших представників опозиції