• 21 Вересня, 2021

За звільнення Тимошенко взялися польські дипломати

Польща занепокоєна ситуацією в Україні і переконує українську владу звільнити Юлію Тимошенко з-під варти.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів віце-голова комісії закордонних справ польського Сейму Роберт Тишкевич.

\”Польська громадська думка занепокоєна затриманням Юлії Тимошенко, оскільки дуже очевидний політичний контекст цієї події. Це непокоїть Польщу, адже Польща послідовно підтримує європейський вибір України і намагається підтримувати прагнення України збудувати якнайкращі стосунки з Європейським Союзом\”, – сказав він.

\”Польща занепокоєна тим, що ця подія може дестабілізувати ситуацію в Україні, а також може сповільнити процес укладення договорів про асоціацію України з ЄС та про безвізовий рух\”, – додав Тишкевич.

На його думку, може також сповільнитися підписання низки інших документів, опрацювання яких уже на завершальному етапі.

На питання, чи означає це те, що якщо Тимошенко й надалі залишатиметься під вартою, угоди про асоціацію України з ЄС та безвізового режиму для українців не буде, Тишкевич відповів:

\”Складно відповісти на це запитання однозначно, але я впевнений, що це не сприятиме швидкому укладенню цих договорів\”.

\”Увесь Європейський Союз має сумніви щодо обґрунтованості цього затримання, а також бачить політичне тло цієї події\”, – додав він.

Тишкевич зазначив, що він особисто здивований тим, що за дії, які Тимошенко виконувала на посаді прем’єра її притягують до кримінальної відповідальності.

\”Згідно з європейським стандартами, у таких випадках застосовується конституційна відповідальність, тобто людина відповідає перед конституційним судом\”, – сказав він.

\”Так, зокрема, діє польська правова система. Якщо ми підозрюємо, що якийсь політик діяв невідповідно до свого мандату або ж всупереч державним інтересам, то передусім відбувається політична й правова оцінка його дій\”, – додав Тишкевич.

\”Держава зацікавлена в тому, щоб таку оцінку здійснив конституційний суд, а потім, за необхідності, справу можуть розглядати відповідні органи правосуддя – кримінальні суди, прокуратура. Тож ця ситуація викликає подив, вона не зовсім відповідає європейським стандартам оцінювання діяльності політиків\”, – зазначив він.

На питання, чому офіційна Варшава, яка раніше досить активно висловлювалася щодо подій в Україні, цього разу мовчить, Тишкевич відповів:

\”Наступного тижня відбуватиметься засідання польського парламенту. Можна сподіватися, що з приводу цієї ситуації з боку польських парламентарів буде якийсь сигнал\”.

\”На даний момент Польща намагається вплинути на українську владу так, щоб Юлія Тимошенко якнайшвидше опинилася на волі\”, – сказав він.

За словами Тишкевича, на даний момент питанням Тимошенко займаються польські дипломати, \”та якщо виявиться, що шансів на позитивний сценарій розвитку подій нема, можна сподіватися рішучої політичної реакції\”.

Інтернетогляд

Попередня

Суддя Кірєєв відмовив захисту. Юлія Тимошенко залишається під вартою

Наступна

Василь Деревляний: «Акції спротиву не припиняться, а відбуватимуться як у Києві, так і всіх містечках України»