• 26 Січня, 2022

Україна більше не соціальна держава

З голосу, з порушенням регламенту за наполяганням уряду внесено і прийнято у першому читанні законопроект №9127, що слово в слово, включно з назвою, повторює раніше відхилений проект №7562 \”Про гарантію держави відносно виконання рішень суду\”.

В перехідних положеннях цього законопроекту, між іншим, говориться про те, що рівень гарантованих державою соцстандартів і пільг визначатиме не Верховна Рада законами, а Кабмін, що прямо суперечить діючій Конституції.

Згідно з проектом, соціальні виплати і пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, жертв нацистських переслідувань, дітей війни, військовослужбовців, міліціонерів, прокурорів, шахтарів, лікарів, вчителів та інших будуть регулюватися не законами, а урядом в ручному режимі.

Отже урядові новації такі:

– не буде навіть згадки про конкретні суми компенсацій, виплат, розмір знижок на оплату послуг ЖКХ;

– не буде чітких даних про періодичність надання санаторно-курортних путівок, а це означає, що можна не чекати від держави допомоги для поправки здоров\’я тим, хто на них раніше міг претендувати щорічно і законно;

– ухвалення цього закону призведе до обмеження або повної відміни соцгарантій і пільг для 16 категорій українських громадян.

В поясненні до проекту зазначено: \”порядок і розмір виплат в кожному році встановлюється Кабміном з врахуванням реальних фінансових можливостей держави\”.

У перекладі людською мовою: пільги і соцгарантії можуть не надаватися, якщо Кабмін вирішить, що в бюджеті на них грошей немає.

Слід звернути увагу на те, що влада підло заховала такі положення (невигідні для громадян) в законопроект, який не має стосунку до соціальної теми і його таємно рекомендував до ухвалення Ківаловський комітет з питань правосуддя.

Робиться це з однією лише метою – щоб закон був ухвалений непомітно і тихо, інакше є загроза, що дії влади викличуть широке незадоволення і протест.

Андрій Павловський, народний депутат України

www.pravda.com.ua

Попередня

«Батьківщина» вважає неприйнятною будь-яку ревізію чинного мовного законодавства

Наступна

Юлія Тимошенко має бути негайно звільнена з-під варти, – заява «Батьківщини»